Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Dėl pagalbos būdų bei priemonių kovos su prekyba žmonėmis prevencijos stiprinimui

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, norėdama atkreipti dėmesį į prekybos žmonėmis problemas, rizikas ir paskatinti ieškoti pagalbos būdų bei prevencinių priemonių kovos su prekyba žmonėmis stiprinimui, perduoda aktualią informaciją:

- 2020 m.  sukurta programėlė mobiliesiems įrenginiams „Neužkibk, o užsidirbk“, viešinama Nacionalinės švietimo agentūros (toliau – NŠA) pagrindiniame puslapyje:  https://www.nsa.smm.lt/ (programėlę galima įsidiegti mobiliuosiuose įrenginiuose: https://play.google.com/store/apps/details?id=no.Bbits.nou;https://apps.apple.com/us/app/nou/id1534482472 ).

Skaityti daugiau...

Fotografo specialybės profesijos mokytojų kvalifikacijos kėlimas

Šių metų rugsėjo 13-19 dienomis fotografo specialybės profesijos mokytoja metodininkė Jogailė Butrimaitė ir profesijos mokytoja Indrė Voicechovičienė dalyvavo kasmetiniame Lietuvos fotomenininkų sąjungos organizuojamame ir jau 44 kartą vykstančiame Tarptautiniame fotografų simpoziume (Nidoje). Simpoziumą sudarė rytinės paskaitų sesijos ir vakariniai menininkų prisistatymai, trijų fotoparodų atidarymai bei du projekcijų vakarai. Dienos metu mokytojos taip pat dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse.

Skaityti daugiau...

BŪSIMŲ AUKLIŲ (A-21/TA-2 gr.) ĮVADAS Į PROFESIJĄ II

2021-09-22

Susipažinimas su auklės profesija tęsėsi Santariškių  vaikų lopšelyje-darželyje. Mokines (A-21/TA-2 gr.) pasitiko darželio darbuotojai, direktorė. Asta Januškevičiūtė papasakojo, kad moderniame, aukščiausią energetinio efektyvumo A+ klasę atitinkančiame pastate įrengtas geoterminis šildymas, investuota į inovatyvias technologijas, ugdymo priemones, darbuotojų tobulėjimą. Santariškių darželyje gali būti ugdoma apie 250 vaikų.

Skaityti daugiau...

BŪSIMŲ AUKLIŲ ĮVADAS Į PROFESIJĄ

2021-09-14

Susipažinimas su auklės profesija prasidėjo vaikų lopšelyje-darželyje „Pasaka“. Darželio pavaduotoja ugdymui Jolita Gedvilienė papasakojo apie auklės profesinę veiklą, veiklos procesus ir uždavinius. Supažindino su darželio vidaus ir išorės aplinka, kuri skatina vaikus išgirsti, pažinti, pajusti, užuosti, kurti ir augti.

Skaityti daugiau...

Mūsų centro svečiai

Rugsėjo 16 d. mūsų centrą aplankė Klaipėdos technologijų mokymo centro mokiniai. Būsimieji multimedijos paslaugų tiekėjai domėjosi sektorinio praktinio mokymo centro fotografo specialybe. Moksleiviai susipažino su fotostudijų įranga ir ją išbandė fotosesijoje. 

Skaityti daugiau...

Vyriausybėje pagerbti gabiausi Lietuvos abiturientai ir profesinių mokyklų absolventai

Rugpjūčio 5 d. Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pagerbė abiturientus ir profesinio mokymo įstaigų absolventus, 2021 metais sėkmingiausiai išlaikiusius brandos, profesinio mokymo kvalifikacijos ir tarptautinio bakalaureato diplomo programos egzaminus.

Skaityti daugiau...

Fotografų atsiskaitomieji darbai

Šių metų birželio 21 ir 22 dienomis Modulinės mokymo programos po 10 kl. (VF-58 gr.) ir  Tęstinės profesinio mokymo programos (TF-3 gr.) mokiniai išlaikė baigiamuosius kvalifikacinius egzaminus. Dalinamės egzamino akimirkomis, kurias užfiksavo profesijos mokytojas Arnold Gedris.

Taip pat kviečiame visus apsilankyti baigiamųjų praktikos darbų fotografijų parodoje, esančioje centro II aukšto fojė, kurioje išvysite pačius geriausius mokinių darbus. Parodoje taip pat eksponuojami Modulinės mokymo programos po 12 kl. (F-59 gr.) mokinių baigiamieji darbai. 

Skaityti daugiau...

Profesinis interjero apipavidalintojų bendradarbiavimas

2021 m. birželio 9 d. centre lankėsi Elektrėnų profesinio mokymo centro mokytojai. Susitikimo metu aptarėme, kaip planuojame dirbti pagal atnaujintas Interjero apipavidalintojo mokymo programas, kokias naudosime optimaliausias programines įrangas, metodikas, teiksime praktinius darbus. Numatėme galimybę organizuoti bendrą metodinį susitikimą.   

Skaityti daugiau...

Siuvėjų praktinis mokymas Klaipėdos technologijų mokymo centre

Gegužės 17-21 dienomis 6 mokinės iš siuvėjų grupės buvo išvykusios į Klaipėdos siuvėjų praktinio rengimo centrą. Praktikos metu mokinės susipažino su siuvėjų mokymo centre esama šiuolaikine ir naujausia drabužių siuvimo ir laidymo įranga. Įsisavino įrangos veikimo principus (atlikdamos sudėtingus technologinius siuvimo darbus). Praktinio mokymo atsiskaitomasis darbas – tai kiekvienos moksleivės individualiai pasiūta suknelė.

Skaityti daugiau...

Modulio „Specialiųjų poreikių turinčio vaiko priežiūra“ apibendrinimas

2021-06-12 auklės pristatė modulį „Specialiųjų poreikių turinčio vaiko priežiūra“. Šiame modulyje mokiniai susipažino su autizmo sutrikimų pagrindiniais ypatumais. Siekiant surasti autistiškam vaikui tinkamiausią ugdymo programą, pirmiausia reikia perprasti autistiškų vaikų mokymosi stilių, kuris paprastai skiriasi nuo neurotipinių vaikų. Autisto tos pačios mokymo strategijos, kuriomis moko kitus vaikus, neveikia. Tad susipažinome su kitokia metodika.

Skaityti daugiau...

Parodos atidarymo renginys „Kuršių Nerija: lėtosios slinktys“

Gegužės 19 d. Seimo I rūmų didžiajame kieme  Seimo Kultūros komiteto pirmininko prof. Vytauto Juozapaičio ir Seimo narių Andriaus Bagdono bei Antano Vinkaus iniciatyva vyko parodos atidarymo renginys „Kuršių Nerija: lėtosios slinktys“, skirtas 2021 metų kultūros sostinei Neringai. Fotografo specialybės profesijos mokytojoms Jogailei Butrimaitei ir Jovitai Ambrazaitytei buvo įteiktos padėkos  už darbą su mokiniais ir iniciatyvas įamžinat gražiausią Lietuvos kampelį – Kuršių neriją...

Skaityti daugiau...

Fotografų pavasarinė paroda

VF-58 grupės mokiniai, fotografijos profesijos mokytoja Beatričė Bukantytė ir mokytoja metodininkė Jogailė Butrimaitė pristato pavasarinę parodą, kurios pagrindiniai veikėjai - pievose, darželiuose ir miškuose rasti augalai. Vieni jų dar tik skleidžia pirmuosius pumpurus, kiti - puikuojasi puikiais savo žiedais, o treti - uogas subrandinę dar pernai, primena apie paslaptingą metų ciklo kaitą.

Skaityti daugiau...

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema