Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Nuo šių metų brandos atestatai – lietuvių ir anglų kalbomis

Brandos egzaminus išlaikę Lietuvos abiturientai nuo šių metų gaus skaitmeninius brandos atestatus lietuvių ir anglų kalbomis. Tai numatyta pakeistoje Pažymėjimų ir brandos atestatų išdavimo tvarkoje.

Skaitmeniniai brandos atestatai išduodami nuo 2023 m. Nuo šių metų brandos atestatai bus lietuvių ir anglų kalbomis.


Bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo pažymėjimai tik skaitmeniniai

Nuo 2023 m. gegužės 1 d. bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo pažymėjimai tik skaitmeniniai.

Juos peržiūrėti ir atsispausdinti galima DAPKR sistemoje.

Adreso nuoroda: https://www.dakpr.smm.lt/aikos2-dakpr/

DAPKR sistemos svetainės skiltyje „Skaitmeninių dokumentų paieška”  MOKINYS turi jungtis per Elektroninius valdžios vartus naudodamas savo asmeninius duomenis (el. bankininkystė, el. parašas, usb laikmena ir t.t). Svetainėje bus mokinio gauti skaitmeniniai pažymėjimai.

Norintys prie sistemos prisijungti su duomenimis iš Mokinių registro (su unikalaus pažymėjimo numeriu ir QR kodu) pažymą su šiuo kodu galite atsiimti 207 kabinete (adresas: Didlaukio g. 84, Vilnius, tel. (8 5) 276 4935, (8 5) 277 9357.


 

VF-63 grupės modulio "Fotografavimas" pristatymas

Balandžio 19 d. vyko VF-63 grupės mokinių modulio "Fotografavimas" viešas pristatymas. Modulio metu mokiniai mokėsi architektūros (interjero ir eksterjero) , reportažo ir peizažo fotografavimo metodus bei atliko praktines užduotis. Atsiskaitomąjį sudarė 3 užduotys: nekilnojamojo turto fotografavimas nuomai ar pardavimui, kūrybinis peizažas bei lėtasis reportažas. Mokiniai dirbo su profesijos mokytoja Tamara Pathak. 

Skaityti daugiau...

RO-3/TRO-3 grupės viešas modulio pristatymas

Sausio 11 d. vyko renginių ir poilsio paslaugų planavimo modulio pristatymas ir jungtinės grupės RO-3/TRO-3 atsiskaitymas.
Atsiskaitymo metu mokiniai turėjo padaryti darbus grupėse ir parengti pasiūlymo paketą (parinkti klientų pageidavimus atitinkančias paslaugas bei sudaryti paslaugų ar jų rinkinių sąmatas), kuriame atsispindėtų mišrus (aktyvus ir pasyvus) poilsis, kultūrinis vietos pažinimas. 

Skaityti daugiau...

VF-65 grupės viešas modulio pristatymas

Sausio 18 d. įvyko pirmasis VF-65 grupės viešas modulio pristatymas. Parengiamųjų fotografavimo proceso darbų atsiskaitomais - Gatvės fotografija, kai per 7-10 fotografijų seriją siekta ne tik atskleisti gatvės vaizdus, detales, charakterį, bet ir pademonstruoti modulio metu įgytas žinias. Modulio metu mokiniai turėjo galimybę mokytis iš šių mokytojų: Tamara Pathak, Agnė Kanapienytė, Paulius Račiūnas ir Indrė Voicechovičienė.

Skaityti daugiau...

Modulio “Kosmetinio masažo atlikimas” pristatymas

Šių metų gruodžio 15 d. M-15 grupės masažuotojai pristatė modulio “Kosmetinio masažo atlikimas” baigiamuosius darbus. Modulio metu išmokę kosmetinio veido ir kūno dalių masažo, būsimi masažuotojai pasigilino ir atsiskaitymo metu pristatė savimasažo technikas. Išsiaiškinę savimasažo teikiamas naudas, praktiškai išbandę ir pademonstravę jų technikas kitiems, drąsiai galės konsultuoti savimasažo klausimais ir būsimus savo klientus :)

Skaityti daugiau...

Modulio „Paciento higieninių reikmių tenkinimas“ pamoka

Centre vyko slaugytojo padėjėjo mokymo programos TSL-4 ir SL-4 grupių mokinių susitikimas su firmos „Essity“ atstove Laura Janušiene bei firmos „Inkocentras“ slaugytoja Jolita Šukiene. Viešnios pristatė šlapimo nelaikymo problemos sprendimo būdus. Mokiniai susipažino su paciento odos priežiūros būdais, priežiūros priemonių įvairove. 

Skaityti daugiau...

Įtraukiajam ikimokykliniam ugdymui ruošėmės ir Lietuvos audiosensorinėje bibliotekoje

Lapkričio 21 d. ikimokyklinio ugdymo pedagogo padėjėjos ( IKI-4; TIKI-4; TIKIu-4 gr.) ir auklės ( A-23; TA-4 gr.) ruošdamosi įtraukiajam ugdymui dalyvavo edukaciniame užsiėmime Lietuvos audiosensorinėje bibliotekoje. Užsiėmimų metu mokinės susipažino su ugdymo priemonėmis akliesiems ir silpnaregiams, sužinojo bendravimo ypatumų bei mokėsi rašyti Brailio raštu. 

Skaityti daugiau...

Informacija mokiniams arba mokinių tėvams : kaip patvirtinti apsilankymą pas gydytoją

Prasidėjus naujiems mokslo metams, gydymo įstaigos pastebi, kad mokinių tėvai vėl kreipiasi į gydytojus dėl pažymų praleistoms pamokoms pateisinti. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad tokios pažymos nebeišduodamos nuo 2019 m., o patvirtinimą, kad lankėsi pas gydytoją, pacientai gali rasti savo E. sveikatos paskyroje.

Skaityti daugiau...

Užsienio (rusų) kalbos projektas „Pažinkime Vilnių kartu su rusų kalba“

2023 m. gegužės 19  d. Vilniaus automechanikos ir verslo mokykloje vyko užsienio (rusų) kalbos projektas „Pažinkime Vilnių kartu su rusų kalba“, skirtas paminėti Vilniaus 700 metų jubiliejų. Tikslas – atskleisti Vilnių kaip daugiatautį, daugiakultūrį ir daugiakalbį miestą. Projekte dalyvavo Vilniaus miesto profesinio mokymo įstaigų mokiniai.

Skaityti daugiau...

Modulio „Fotografavimas studijoje“ atsiskaitymas

Karštą birželio dieną TF-5 grupės mokiniai atsiskaitė modulį „Fotografavimas studijoje“. Pristatydami savo darbus būsimieji fotografai parodė mokytojams, ką nuveikė per pastarąjį semestrą ir kaip išmoko valdyti studijos apšvietimą. Mokytojų komisija daugiausia dėmesio skyrė baigiamiesiems darbams – kūrybiniam natiurmortui ir kūrybiniam portretui.

Skaityti daugiau...

Projektas „Dideli maži ekranai“

„Didelių mažų ekranų“ projektas, kuriame nuo lapkričio dalyvauja VPVPMC mokytojai ir mokiniai, po truputį keliauja į pabaigą. Gegužės 3 d. centro fotografijos mokytojai dalyvavo „Meno Avilio“ sinematekoje vykusiuose mokymuose – kūrybiniame seminare mokytojams „Realybės konstravimas audiovizualiniuose kūriniuose“. Seminaro metu mokytojai gilinosi į operatoriaus vaidmenį kine, garso sudėties elementus ir garsisto darbą. Išanalizavę dokumentinio kino rūšis dirbo grupėmis ir sukūrė trumpus filmukus, įkvėptus pateikto haiku. Buvo tikrai įdomu paspėlioti, pagal kurį iš šešių galimų dokumentinio kino žanrų buvo sukurti kolegų darbai. 

Skaityti daugiau...

Modulio „Vaizdo klipo kūrimas“ atsiskaitymas

2023 m. gegužės 16 d. VF-61 grupės fotografai pristatė modulio „Vaizdo klipo kūrimas“ atsiskaitomuosius darbus. Modulio metu mokiniai susipažino su vaizdo klipų žanrais, mokėsi filmavimo, montažo ir režisūros pagrindų. Mokiniai pristatė savo sukurtus muzikinius klipus, socialines reklamas, reklaminius-pažintinius ir vaidybinius filmukus. 

Skaityti daugiau...

  atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema      

Išsaugoti
Sausainiukų nustatymai
Naudojame slapukus siekdami užtikrinti, kad mūsų svetainėje gautumėte geriausią patirtį. Jei atsisakysite slapukų naudojimo, ši svetainė gali neveikti taip, kaip tikėtasi.
Sutinku
Nesutinku
Plačiau
Statistikos slapukai
Google Analytics
Sutinku
Nesutinku
Funkciniai slapukai
Cloudflare
Sutinku
Nesutinku
Adform
Sutinku
Nesutinku