Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Nuotolinis seminaras „TENA gaminiai slaugai“

2021 m. balandžio 29 d. socialinio darbuotojo padėjėjo ir slaugytojo padėjėjo mokiniai kartu su mokytojomis (G. Baranskiene, L. Marcinkevičiene) dalyvavo nuotoliniame seminare „TENA gaminiai slaugai“, kurį vedė UAB „Essity Lithuania“ klientų vadybininkė. Lektorė Lina Gružinskienė supažindino su Tena  slaugos ir higienos priemonių bei Leukoplast (pirmos pagalbos ir specializuotų tvarsčių) įvairove.

Skaityti daugiau...

Ekskursija į Kairėnų botanikos sodą

2021 m. balandžio 21 d. FLP-9, FLP-10 gr. mokiniai kartu su profesijos mokytojomis (Vaiva Jucyte ir Stanislava Kareckiene) lankėsi VU Botanikos sode, Kairėnuose. Mokiniai sužinojo sodo įkūrimo istoriją, apžiūrėjo Kairėnų dvaro parką, Japonišką sodą, tyrinėjo pavasarinių augalų lapus, žiedus, uostė ir bandė nustatyti, koks tai augalas.

Skaityti daugiau...

Nuotolinė paskaita „Dekoratyvaus popieriaus ypatumai“

2021 m. balandžio 29 d. vizualinės reklamos gamintojų specialybės mokiniai dalyvavo nuotolinėje paskaitoje „Dekoratyvaus popieriaus ypatumai“, kurią vedė UAB „Antalis“ atstovė Daiva Mažvilaitė-Varnienė. Lektorė supažindino mokinius su dekoratyvaus popieriaus įvairove, ypatumais ir panaudojimo galimybėmis vizualinės reklamos srityje. Mokiniai džiaugėsi, kad lektorė jau trečią kartą randa laiko pasidalinti savo žiniomis ir patirtimi su jais.

Skaityti daugiau...

Pamoka kitaip

Balandžio 19 d. F-62 gr. mokiniai kartu su mokytoja Jovita Ambrazaityte mokėsi fotografuoti Vilniaus miesto architektūrą su Tilt-Shift objektyvu.

Skaityti daugiau...

Susitikimas su UAB „Spaudos idėjos“ reklamos gamybos specialistu Mindaugu Labucku

Balandžio 21 d. būsimi vizualinės reklamos gamintojai susitiko su UAB „Spaudos idėjos“ reklamos gamybos specialistu Mindaugu Labucku. Mindaugas supažindino mokinius su reklamos objektų aplikavimo plėvelėmis ypatumais, darbo specifika, pasidalino asmenine patirtimi ir naudingais patarimais. L. Labuckas ne tik praktiškai pademonstravo, kaip yra klijuojami lipdukai ant automobilio, bet ir leido mokiniams tai padaryti.

Skaityti daugiau...

Praktinės dirbtuvės „Verslo fotografavimas“

2021 m. kovo 22 d. TF-3 grupės 2 pogrupio mokiniai dalyvavo praktinėse dirbtuvėse „Verslo fotografavimas“. Dirbtuves organizavo Arnold Gedris. Verslo fotografavimas apima ne tik fototechnikos ir  šviesos valdymą, bet ir psichologijos, anatomijos išmanymą, žinių pritaikymą fotografuojant portretus. Verslo fotografavimas įsitvirtino kaip aktuali fotografijos sritis, reikalaujanti profesionalumo. Arnold Gedris trumpai pristatė verslo fotografijos specifiką, pasidalino praktiniais patarimais ir suformulavo užduotį, kurią mokiniai atliko studijoje.

Skaityti daugiau...

Praktinės dirbtuvės „Natiurmorto kompozicijos“

2021 m. kovo 22 d. TF-3 grupės 2 pogrupio mokiniai dalyvavo praktinėse dirbtuvėse „Natiurmorto kompozicijos“. Įpusėjus moduliui „Fotografavimas studijoje“, profesijos mokytojos Jogailė Butrimaitė ir Tamara Artajeva suorganizavo papildomą užsiėmimą, kurio metu mokiniai įgytas teorines žinias galėjo kūrybiškai pritaikyti praktikoje. Mokiniai ištraukė lapelius su paruoštomis temomis (Kaimas, Priešistorė, Šamanizmas, Stiklo pasaulyje ir kt.), taip pat loterijos būdu gavo kompoziciją (įstrižainės, kulisinė, fragmentinė ir kt.) bei nurodytą fotografuojamą tašką. Diskutuodami su mokytojomis ir kitais mokiniais, siekdami išgauti  kuo geresnių rezultatų, TF-3 grupės 2 pogrupio mokiniai dėliojo natiurmorto kompozicijas iš įvairių daiktų, kuriuos paruošė mokytojos. 

Skaityti daugiau...

Paskaita „Viskas apie popierių“

2021 m. kovo 10 d. R grupių mokiniams vyko paskaita „Viskas apie popierių“, kurią vedė UAB „Antalis“ atstovė Daiva Mažvilaitė-Varnienė.  Paskaitos metu mokiniai sužinojo daug naudingos informacijos apie popierių, jo rūšis ir kitas savybes. Tai labai svarbu šios profesijos atstovams.

Skaityti daugiau...

Dvi dienos, dvi istorijos

Kovo 8-9 dienomis VPVPMC gimnazijos skyriaus mokiniai dalyvavo Kauno Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejaus lektorės Simonos Lukėnienės ir menotyrininkės Agnės Taliūtės parengtose virtualiose pamokose „2 dienos/ 2 istorijos“.  Artėjant Kovo 11-osios šventei, vyresniųjų klasių moksleiviai turėjo galimybę kalbėtis apie dvi valstybingumo ir dailės istorijos versijas. Edukacijoje sužinojome ne tik kaip keliavome ir pasiekėme vasario 16-ąją, bet ir kas nutiko kitą vasario 17-ąją dieną, kaip menininkai prisidėjo prie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Taip pat pamatėme muziejaus fonduose saugomų kultūros artefaktų nuotraukas, dailininkų kūrinių originalus, susijusius su Lietuvos valstybės ir tautiškumo išsaugojimu.

Skaityti daugiau...

Prasminga socialinė partnerystė

Karantinas stipriai koreguoja praktinio mokymo planus, iškyla daug problemų organizuojant baigiamąsias praktikas. Džiaugiamės  prasminga ir kokybiška socialine partneryste su Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigomis. Būsimos auklės ir ikimokyklinio ugdymo pedagogo padėjėjos sėkmingai atlieka baigiamąją praktiką vaikų darželiuose ,,Pasaka“, ,,Žirmūnėliai“, ,,Lazdynėlis“ ir Santariškių vaikų darželyje. Esame dėkingi už bendradarbiavimą, už mokinių vertinimą ir galimybę teorines žinias taikyti praktikoje.

Skaityti daugiau...

BANDOME SUSIDRAUGAUTI SU KARANTINO KELIAMAIS IŠŠŪKIAIS

2021 m. vasario mėnesį F-59 grupės mokiniai kartu su mokytoja metodininke Jogaile Butrimaite, atsižvelgdami į visus saugumo reikalavimus, dirbo išsiilgtoje fotostudijoje. Mokiniai atliko levitacijos ir verslo portreto užduotis: išbandė naujai įsigytą studijinę įrangą, LED apšvietimą naudojo kaip atskirą ar derino su lango šviesa. 

Skaityti daugiau...

Pamoka kitaip

2021 m. vasario 18 d. vizualinės reklamos gamintojo profesijos mokiniams vyko paskaita-seminaras apie gyvenimo aprašymo rengimą, kurį vedė VšĮ „Globalūs projektai“ atstovė. Susitikimo metu lektorė dalijosi praktiniais patarimais rengiant gyvenimo aprašymą, akcentavo, kas svarbu darbdaviams, ir į ką jie labiausiai atkreipia dėmesį. Džiaugiamės, kad mokiniai turėjo galimybę susipažinti su gyvenimo aprašymo rengimo ypatumais, sužinojo, kaip tinkamai ir kokybiškai parengti šį dokumentą. 

Skaityti daugiau...

Bendradarbiavimo pamoka, skirta Vasario 16-ajai paminėti

Vasario 12 d. VI-2 grupės mokiniai kartu su savo grupės auklėtoja Vaida Česniene dalyvavo virtualioje didžiausioje bendradarbiavimo pamokoje, skirtoje Vasario 16-ajai paminėti. Mokiniai siuntė savo piešinius į virtualią kūrybinių darbų parodą, skirtą Vasario 16 d. Taip pat siuntė savo „Žinutę Lietuvai“.

Skaityti daugiau...

Mokytojas ir mokinys turi „gimti“ iš naujo

Pirmasis karantinas išmokė mus adaptuotis netikėtomis sąlygomis, paisyti mokymo nuotoliniu būdu ypatumų, kai mokytojas mokiniui tampa partneriu, – o antrasis dar labiau sustiprino jausmą, kad ir mokytojas, ir mokinys turi „gimti“ iš naujo: mokytojas privalo rasti būdą išlikti partneriu, o mokinys – mokytis – ne reikalauti iš mokytojo, o tapti jo sąjungininku, tokiu būdu siekdamas įgyti žinių ir praktinių gebėjimų. Ypač daug pastangų pareikalavo praktinio mokymo organizavimas. Kaip nuotoliniu būdu mokyti masažo technikų, kirpti plaukus, atlikti veido ir kūno procedūras, kaip suvokti ir valdyti gamybines technologijas?

Skaityti daugiau...

Socialinis darbas gatvėje

Sausio 26 d.  visi Socialinio darbuotojo padėjėjo programos moksleiviai ir mokytojai jungėsi į atvirą nuotolinę pamoką „Socialinis darbas su jaunimu gatvėje“. Pamokoje viešėjo  Nevyriausybinės organizacijos Vilniaus socialinis klubas (Vilnius Social club) darbo su jaunimo gatvėje programos vadovas, socialinis gatvės darbuotojas Kasparas Laureckis. 

Skaityti daugiau...

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema