Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra   

Tarptautinė lauko darželių konferencija

Gegužės 3-4 dienomis Ikimokyklinio ugdymo padėjėjos (IKU-1 gr.) dalyvavo Tarptautinėje Lauko darželių konferencijoje, kuri vyko Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultete. Konferencijoje pranešimus skaitė svečiai iš Lietuvos, Belgijos, Portugalijos, Slovakijos, Čekijos Respublikos. Jie supažindino su tarptautiniu moksliniu projektu, kurio metu yra nagrinėjama lauko ugdymo įtaka vaikų kognityviniam ir psichosomatiniam vystymuisi. Taip pat dalyviai buvo supažindinti su lauko žaidimais, kurie lavina vaiko kūrybiškumą ir motorines savybes.

Skaityti daugiau...

Pažintis su žaislų istorija

Ikimokyklinio ugdymo pedagogo padėjėjos (IKU-2 gr.) balandžio 29 d. dalyvavo edukacijoje ,,Žaislų muziejuje“. Čia susipažino ne tik su žaislų istorija, bet ir jų vartojimu bei poreikiu istoriniais laikais ir šiandien. Mokinėms buvo sudaryta galimybė pažaisti su tokiais žaislais, kurių aprašytas taisykles tyrinėtojai rado dar viduramžiuose, taip pat pamatyti gausią XX a. žaislų kolekciją. Kartu su edukatore aptarė žaislų reikšmę šiuolaikinių vaikų gyvenime ir jų svarbą kognityvinei ir psichosomatinei raidai.

Skaityti daugiau...

IKIMOKYKLINIS UGDYMAS LAUKO AIKŠTELĖSE

Ikimokyklinio ugdymo pedagogo padėjėjos (IKU-1 gr. mokinės) 2022 m. balandžio 19 d. organizavo išvyką į Sereikiškių parko Bernardinų sodą ir Pasakų parką. Juose apžiūrėjo, kaip įrengtos lauko aikštelės vaikams. Išvykos tikslas buvo išsiaiškinti įrangos priežiūros ir saugumo reikalavimus bei kiek šios žaidimų aikštelės juos atitinka.

Skaityti daugiau...

Kirpėjų praktinis mokymas specialiuosiuose socialinės globos namuose „Tremtinių namai“

2022 m. balandžio 12 d. VK-118 grupės mokiniai kartu su profesijos mokytoja Kristina Čemeškaite turėjo netradicinę praktinio mokymo pamoką, kuri vyko specialiuosiuose socialinės globos namuose „Tremtinių namai“. Ten atlikome vyrų ir moterų plaukų bazinius kirpimus. Išvykos metu mokiniai tobulino praktinius įgūdžius.

Skaityti daugiau...

Svečiuose pas kaimynus

Šių metų balandžio 7 dieną mūsų centro vienuoliktų klasių moksleiviai kartu su anglų kalbos mokytojomis V. Gudiene ir V. Žibortaite dalyvavo edukacinėje pamokoje-ekskursijoje „Asmeninės karjeros projektavimas“ Vilniaus Kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultete. Mus pasitiko dekanė dr. Birutė Žygaitienė, kuri supažindino su studijų programomis ir galimybėmis tęsti studijas Vilniaus kolegijoje. Mados dizaino katedros vedėja Silvija Grušnienė bei Projektų ir kultūros vadybos ir šokio pedagogikos katedros docentė dr. Inga Kepalienė pristatė studentų praktinę veiklą,  dalyvavimą įvairiuose socialiniuose ir meno  projektuose. Moksleiviai aplankė mados dizainerių bei įvaizdžio kūrėjų darbų ekspoziciją  ir dalyvavo su studentais iš Indijos Velykinių kiaušinių marginimo kūrybinėse dirbtuvėse.

Skaityti daugiau...

Auklių pamoka kitaip

2022 m. balandžio 1 d. auklės (A-21, TA-2, AU-1, AU-2, IKU-1) lankėsi „Lėlės“ teatre ir žiūrėjo spektaklį mažiesiems (1-5 m.) „APIE PASAULĮ“ (premjera). Tai vaiko regos, klausos ir lytėjimo pojūčius lavinantis spektaklis. Jame buvo pasakojama apie pasaulį, kuris pilnas kūrybos, nuolatinės kaitos ir judėjimo, kuris susijęs su gamtos ciklu. Žmogus suprantamas kaip gamtos dalis, kurioje telpa visa Visata.

Skaityti daugiau...

Robotikos edukacija

Kovo 31 dieną mūsų centro gimnazijos skyriaus mokiniai dalyvavo (už Kultūros paso lėšas) organizuotoje edukacijoje „Kovojantys robotai“. Edukacijos metu mokiniai susipažino su robotikos inovacijomis, kurios įrodo, kad šiuolaikiniame pasaulyje skirtumas tarp žmogaus ir dirbtinio jo darinio sparčiai mažėja. Mokiniai, padedant robotikos studijos lektoriui Nedui, konstravo ir programavo judančius robotus, rengė jų pasirodymus. Edukacijoje gimnazistai išbandė savo (kaip robotų kūrėjų) galimybes. Daug smagių emocijų mokiniai patyrė stebėdami, kaip jų sukurti robotai kovėsi ringe.

Skaityti daugiau...

Paminėjome teatro dieną

Kovo 23 dieną renginių ir poilsio paslaugų organizatoriai  (RO-1 gr., profesijos mokytoja Zina Žvalionienė) paminėjo Teatro dieną. Organizavo mokinės Erika Trifonovaitė ir Ingrida Korovina.

Skaityti daugiau...

SAUGUS VAIKO KAMBARIO ĮRENGIMAS

2022 m. kovo 28 d. ikimokyklinio ugdymo pedagogo padėjėjos, IKU-1 gr. mokinės dalyvavo edukacinėje išvykoje į ,,Audėjo“ baldų centrą bei žaislų parduotuvę ,,Žaislų karalystė“. Ieškojo priemonių, kuriomis galima įrengti vaiko kambarį (pritaikant jas vaiko patogiam buvimui saugioje aplinkoje), bei žaislų, nekenksmingų vaiko sveikatai. 

Skaityti daugiau...

Modulio „Šukuosenų modeliavimas“ atsiskaitymas

2022 m. kovo 22 d.  VK-118 gr. mokiniai atsiskaitė modulį „Šukuosenų modeliavimas“. Vyko  projektas-konkursas „VAKARINIŲ KONKURSINIŲ ŠUKUOSENŲ KOMPOZICIJŲ KŪRIMAS“. Profesijos mokytojos ir projekto-konkurso rėmėjos – Kristina Čemeškaitė ir Eugenija Jovaišaitė.  Konkursas vyko pagal konkursų organizavimo reglamentą: šukuosenos atlikimas 1 val., komisijos vertinimas 30 min., apdovanojimai.  

Skaityti daugiau...

Fotografų išvyka į Vilniaus senamiestį (VF-61 gr.)

2022 m. kovo 12 d. VF-61 grupės mokiniai fotografavo senąją Vilniaus architektūrą senamiestyje. Susipažinę su pagrindiniais architektūros stiliaus bruožais per teorines pamokas, mokiniai gyvai stebėjo kintantį natūralų apšvietimą ir taikydami fotografijos žinias, gebėjimus mokėsi fotografuoti architektūrą. Mokinius lydėjo profesijos mokytoja Tamara Pathak, kuri pademonstravo architektūros fotografavimo planų skirtumus ir pagrindines taisykles.

Skaityti daugiau...

Imitacinių gyvūnų judesių pratimai

Pirmąją pavasario dieną Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro sporto salėje mokytojas Algimantas Valiauskas organizavo kūno kultūros pamoką kitaip. Pamokos tema: „Imitacinių gyvūnų judesių pratimai“. Siekiant stiprinti rankų, kojų ir liemens raumenis, buvo mokoma taisyklingai atlikti pratimus, imituojančius įvairių gyvūnų judėjimą. Beždžionė, antis, lokys, arklys, driežas, varlė, tigras, kobra, šuniukas, varna... Mokytojo pamokyti mokiniai stengėsi judėti taip, kaip juda gamtoje šie gyvi padarai. Pamokos pabaigoje buvo suorganizuotos „Roplių lenktynės“. Nuotaikingai, su dideliu susidomėjimu ir energija mokiniai įsijungė į pamoką bei šauniai bendradarbiavo žaisdami judriuosius žaidimus. 

Skaityti daugiau...

Švęskime Lietuvos dieną

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Gerbdami praeitį, žiūrėkime į ateitį – Lietuvos ateitis visų mūsų rankose. Jei būsime atsakingi už save, šeimą, mokyklą, miestą, valstybę ir tautą – įveiksime visus sunkumus. 

Skaityti daugiau...

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema    

Išsaugoti
Sausainiukų nustatymai
Naudojame slapukus siekdami užtikrinti, kad mūsų svetainėje gautumėte geriausią patirtį. Jei atsisakysite slapukų naudojimo, ši svetainė gali neveikti taip, kaip tikėtasi.
Sutinku
Nesutinku
Plačiau
Statistikos slapukai
Google Analytics
Sutinku
Nesutinku
Funkciniai slapukai
Cloudflare
Sutinku
Nesutinku
Adform
Sutinku
Nesutinku