Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Vilniaus apaštalų Šv. Petro ir Povilo bažnyčios interjero fotografavimas

Vasario 9 d. VF-63 mokiniai su profesijos mokytoja Tamara Pathak besimokydami Fotografavimo modulį pakeitė edukacinę aplinką ir nuvyko Į Vilniaus apaštalų Šv. Petro ir Povilo bažnyčią fotografuoti puošnaus barokinio bažnyčios interjero. Fotografuojant buvo pasitelktos visos žinios ir įgūdžiai, įgyti Architektūros fotografavimo pamokų metu. Pro langus besiskverbianti saulė kūrė žaismingas ir nuotaikingas vaizdines kompozicijas.

Skaityti daugiau...

„Žaliojo raštingumo“ pamoka

2024 m. vasario mėn. 1 d. pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ organizavo „Žaliojo raštingumo“ pamoką-paskaitą ,,Rūšiuokime teisingai”. Edukacija buvo skirta vyresniųjų klasių mokiniams ir ekologija besidomintiems suaugusiesiems. 

Skaityti daugiau...

Fotografai lankosi meno parodose

Sausio 23 d. VF-67 grupės mokiniai su fotografijos mokytoja Tamara Pathak domėjosi ir analizavo šiuolaikinės fotografijos aktualijas bei apsilankė net 7 fotografijos, medijų meno, tarpdisciplininio meno bei kitų klasikinių ir šiuolaikinių meno sričių parodose Vilniuje. Skaityti daugiau...

TF-6 grupės lankėsi Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje

Sausio 11 dieną TF-6 grupės mokiniai su mok. B. Bukantytė fotografijų spausdinimo ir spausdinimo (analoginės fotografijos) modulio metu lankėsi Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Pamokos tikslas - dirbant analoginiais (juostiniais) fotoaparatais, nufotografuoti žmogaus portretą, rastą natiurmortą, žmogų architektūroje. Fotografuodami taip pat susipažinome su bibliotekos aplinka ir erdvėmis. Didelį įspūdį paliko bibliotekos rūsyje esančios Medijų dirbtuvės, kuriose įrengtos net šešios skirtingoms medijoms skirtos laboratorijos. Viena jų - juostų ryškinimo ir nuotraukų spausdinimo analoginiu būdu laboratorija, kurioje dar tikrai apsilankysime. Esame dėkingi dirbtuvių darbuotojui už ekskursiją! O dabar keliaujame į mokyklą ryškinti savo foto juostelių ir žiūrėti, kas gavosi...

Skaityti daugiau...

Ekskursija valstybingumo ugdymui Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose

Sausio 10 d. ikimokyklinio ugdymo pedagogo padėjėjos ( IKI-4 gr.) ir auklės (A-23 ir TA-4 gr.) vyko į Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus. Mokinės  ekskursijos metu sužinojo įdomių faktų apie Lietuvos istoriją ir tuo pačiu metu mokėsi kaip mokyti vaikus pamilti Lietuvą bei švęsti valstybines ir tautines šventes pažįstant savo valstybės ir tautos istoriją. 

Skaityti daugiau...

Senojo dvaro paslaptys

2023 m. gruodžio 14 d. Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro Gimnazijos skyriaus mokiniai vyko į Markučių dvaro muziejų ir dalyvavo kultūrinėje edukacinėje programoje „Senojo dvaro paslaptys“. Markučių dvaro muziejaus ansamblis apjungia buvusį dvaro gyvenamąjį namą, parką su tvenkiniais, šeimynines kapinaites, Šv. Varvaros koplyčią ir paminklą A. Puškinui. Memorialinę ekspoziciją sudaro 6 autentiškai apstatyti kambariai. Juose eksponuojami baldai, nuotraukos, rankraščiai, knygos, dailės ir meno kūriniai bei namų apyvokos rakandai – daugiau nei 8000 eksponatų. Mokiniai gavo užduotis; senoviniais baldais apstatytuose kambariuose ieškojo dabartinių buityje naudojamų daiktų atitikmenų. Gimnazistai studijavo archaiškų dirbinių panaudojimo galimybes ir ypatybes, žavėjosi XIX a. žmonių išmanumu, pagilino istorines, kultūrines, architektūrines ir lingvistines kompetencijas bei atskleidė dalį Markučių dvaro paslapčių. 

Skaityti daugiau...

Paskaita “ Kaip sukurti verslo įdėją?“

Gruodžio 7 dieną mūsų centro VI-4, VRO-2/VFL-32, VK-134, VF-65,VR-3/VIPD-1 moksleiviai dalyvavo Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto renginyje „Pamokos kitaip“. Susirinkusiems moksleiviams ir juos lydintiems mokytojams buvo pristatytos studijų programos, fakulteto struktūra, studijų organizavimo tvarka bei karjeros galimybės.

Skaityti daugiau...

Kultūrinė edukacinė programa „Gyveno Senelis ir bobutė“

2023 m. gruodžio 11 d. Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro gimazistai dalyvavo kultūrinėje edukacinėje programoje „Gyveno Senelis ir bobutė“. Mokiniai peržiūrėjo dokumentinį animacinį filmą apie tremtį. Jame režisierė Giedrė Beinoriūtė pasakoja apie savo senelius, sovietmečiu ištremtus į Sibirą. Skaudus Lietuvos istorijos etapas pasakojamas labai asmeniškai, pasitelkiant pasakos žanrą. Filmas sukurtas naudojant fotografijas iš asmeninio archyvo, animacinius ir kino kronikų intarpus. Istorijos pasakotoja – maža mergaitė, kuri savaip supranta ir įsivaizduoja anų metų įvykius. Moksleiviai susipažino su autoriniu lietuvišku kinu bei praplėtė savo pasaulio matymo ribas bei pripažino, kad kad filmas apie tremtį gali būti ir ne toks jau liūdnas kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Skaityti daugiau...

Apsilankymas Nacionalinį vėžio institute

Šių metų gruodžio 6 d. M-15 grupės mokiniai keitė edukacinę aplinką į Nacionalinį vėžio institutą. Gydomojo masažo atlikimo modulio metu išmokę limfodrenažinio masažo, būsimi masažuotojai galėjo stebėti šios sudėtingos technikos atlikimą gyvai, realioje darbo vietoje. Dėkojame NVI Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vyresniajai slaugos administratorei Svetlanai Čereškienei už suorganizuotą vizitą bei masažuotojai Žanetai Aškelovič už masažo ir bandažavimo demonstravimą, išsamius atsakymus į begalę kilusių klausimų ir žinių pasidalinimą.

Skaityti daugiau...

Kultūrinė edukacinė programa „Nepriklausomybės priklausomybės“

2023 m. lapkričio pabaigoje ir gruodžio pradžioje Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro gimnazistams vyko interaktyvios edukacijos „Nepriklausomybės priklausomybės“. Jų tikslas – ugdyti moksleivių sąmoningumą, padėti suprasti realią priklausomybių žalą fizinei bei emocinei sveikatai, formuoti blaivaus ir sveiko gyvenimo nuostatas. Edukacijų metu buvo aptartos įvairios priklausomybės: pradedant toksinėmis medžiagomis (alkoholis, narkotinės ir kitos psichotropinės medžiagos), baigiant vykdomais veiksmais (lošimai, kompiuteriniai žaidimai ir „sėdėjimai“ telefonuose). Taip pat analizuojami faktoriai, didinantys riziką tapti priklausomu (šeimos istorija, genetika, santykiai su tėvais, psichinės sveikatos problemos, draugų ratas ir kt.).

Skaityti daugiau...

F-68 grupės mokiniai lankosi fotografijų parodose

Lapkričio 30 dieną F-68 grupės mokiniai Fotografavimo modulio metu aplankė tris fotografijų parodas, kuriose turėjo galimybę susipažinti su aktualiais šių dienų fotografais ir jų kūryba. Mokiniai nagrinėjo ir aptarinėjo fotografijų techninius sprendimus, kompozicijas, nagrinėjamas temas. Atkreipiamas dėmesys į fotografijų estetiką ir eksponavimo galimybes: spauda, erdvė, apšvietimas, pateikimas. Lankytos parodos:

Vilniaus fotografijos galerijoje Raimondo Urbono „Gyvenimas po stalu“. Parodoje šalia fotografijų rodomas trumpametražis dokumentinis filmas „Sepija“ (1991 m., trukmė – 16 min., režisierė ir scenarijaus autorė Aušra Lukošiūnienė, operatorius L. Karvelis). Būtent iš šio filmo pasiskolintas parodos „Gyvenimas po stalu“ pavadinimas – R. Urbono citata, kuria jis nusako anuometinę savo būklę ir situaciją kultūros lauke.

Skaityti daugiau...

Nuotolinė kultūrinio ugdymo pamoka apie J. Biliūno gyvenimą ir kūrybą

2023 m. lapkričio 28 d. gimnazijos skyriaus dvyliktokai dalyvavo nuotolinėje kultūrinio ugdymo pamokoje, kurios metu jos autorė ir vedėja, aktorė, režisierė ir rašytoja Birutė Marcinkevičiūtė (Mar) pristatė J. Biliūno gyvenimą ir kūrybą, remdamasi savo autentiškomis patirtimis kuriant spektaklį „Jis ir ji“ (J. Biliūno ir jo žmonos J. Janulaitytės-Biliūnienės laiškų ir kūrybos motyvais). 

Skaityti daugiau...

Pamoka kitaip

TMK-1 ir MK-1 grupių mokiniai su maketavimo mokytoja Asta Zaiceva-Stalmakova keitė edukacinę aplinką ir pažindinosi su spaustuvės veikla iš vidaus, ofsetinės spaudos ir pospaustuviniais procesais, gilinosi žinias apie maketų parengimo spaudai reikalavimus, įvairius spaustuvės įrengimus ir jų galimybes, medžiagas ir jų parinkimą bei darbinę spaudėjo aplinką.

Skaityti daugiau...

  atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema      

Išsaugoti
Sausainiukų nustatymai
Naudojame slapukus siekdami užtikrinti, kad mūsų svetainėje gautumėte geriausią patirtį. Jei atsisakysite slapukų naudojimo, ši svetainė gali neveikti taip, kaip tikėtasi.
Sutinku
Nesutinku
Plačiau
Statistikos slapukai
Google Analytics
Sutinku
Nesutinku
Funkciniai slapukai
Cloudflare
Sutinku
Nesutinku
Adform
Sutinku
Nesutinku