Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Fotografų išvyka į „Skalvijos“ kino centrą

2021 m. birželio 28 d. fotografijos specialybės mokiniai kartu su profesijos mokytojais Tamara Pathak ir Pauliumi Račiūnu vyko į „Skalvijos“ kino centrą, kur žiūrėjo filmą „Helmut Newton: begėdiškas grožis“. Dokumentinio filmo peržiūra – tai nepaprasta galimybė mokiniams susipažinti su  genialiu pasaulinio lygio fotografu, kuris, laužydamas tuometines nusistovėjusias normas, pasižymėjo unikaliais gebėjimais fotografuoti gražiausias pasaulio moteris. Pažintis su fotografo asmeniniu gyvenimu bei kūrybiniu keliu inspiruoja ir praturtina mokinių vaizduotę bei supratimą apie fotografijos istorijos vingius. Dėkojame „Skalvijos“ kino centrui už bendradarbiavimą.

Skaityti daugiau...

Fotografai apsilankė Nacionalinio muziejaus padalinyje „Istorijų namai“

Karštą birželio ketvirtadienį F-62 grupės pirmo kurso fotografai apsilankė Nacionalinio muziejaus padalinyje „Istorijų namai“. Muziejuje fotografas Arūnas Baltėnas mokiniams pristatė fotografijų parodą „Darbai ir gyvenimai“. Per penkerius metus menininkas sukūrė 400 fotografinių ciklų apie dirbančius, kuriančius ir neįprastai laisvalaikį leidžiančius Lietuvos žmones, taip pat apie išvykusius iš Lietuvos po 1990-ųjų ir įsitvirtinusius jau kitose valstybėse: Paryžiuje, Berlyne ir Niujorke. Fotografas su mokiniais dalijosi savo pastebėjimais ir pamokomis apie fotografiją. Per ilgus fotografavimo metus pastebėjo, kad fotografiją galima išskirti į dvi pagrindines rūšis: fotografija be žmogaus ir fotografija su juo. Autorius džiaugiasi, kad ilgai fotografavęs daiktus, po kiek laiko pagaliau pradėjo fotografuoti žmones. Pasidalino patarimu, kad kiekvienas fotografas prieš fotografuodamas turėtų apsispręsti, kodėl jam asmeniškai svarbu fotografuoti ir kokią vertę jo sukurtos nuotraukos gali suteikti auditorijai. Autorių įkvepia viskas: aplinkiniai žmonės, darbas muziejuje, debesys. Paklaustas apie ką pirma pagalvoja atėjęs į savo suorganizuotą parodą, fotografas atsakė, kad ieško, kas joje yra kritikuotino, ką būtų galima tobulinti. Pabaigai fotografas pridūrė, kaip svarbu yra atviromis akimis priimti pasaulį tokį, koks jis yra – įvairų ir spalvingą.

Skaityti daugiau...

Pamoka kitaip

Birželio 7d. F62gr. II-o pgr. mokiniai vaikštinėjo po Vilniaus miesto gatves ir fotografavo šešėlio ir šviesos žaismą. Štai keltą mokinių pastebėjimų užfiksuotų miesto erdvėse.

Skaityti daugiau...

Kultūrinė edukacinė programa-ekskursija „Stebuklų ir simbolių pasaulyje – Šv. Petro ir Povilo bažnyčia“

2021 m. gegužės 25 d. VI-2/VFL-28 grupės mokiniai kartu su auklėtojomis V. Česniene ir V. Miseliene dalyvavo kultūrinėje edukacinėje programoje-ekskursijoje „Stebuklų ir simbolių pasaulyje – Šv. Petro ir Povilo bažnyčia“.  Ekskursijos tikslas buvo mokinius supažindinti su barokine Šv. Petro ir Povilo bažnyčios architektūra, istorija ir legendomis, stiuko lipdiniais dekoruotu interjeru.

Skaityti daugiau...

Mes – Pasaulinės akcijos „Pamokų vedimo lauke diena“ dalyviai

2021-05-21 paskelbta kasmetine Pasauline pamokų lauke vedimo diena. Taip jau sutapo, kad šią dieną baigiasi ir abiturientų pamokos. Nuo pat ryto pro debesėlius besišypsanti saulutė tarsi kvietė gimnazistų geografijos bei biologijos kursų apibendrinimo pamokas organizuoti gryname ore. Prisiminėme ir pakartojome, ko mokėmės šiais metais. Judriais žaidimais ir linksmomis užduotėlėmis apibendrinome išeitų skyrių medžiagą, pasidžiaugėme įsibėgėjančiu pavasariu, sužaliavusia gamta ir galimybe šypsotis nedėvint kaukių. Renginys registruotas Global Outdoor Classroom Day Survey May 2021.

Skaityti daugiau...

Nuotolinis seminaras „TENA gaminiai slaugai“

2021 m. balandžio 29 d. socialinio darbuotojo padėjėjo ir slaugytojo padėjėjo mokiniai kartu su mokytojomis (G. Baranskiene, L. Marcinkevičiene) dalyvavo nuotoliniame seminare „TENA gaminiai slaugai“, kurį vedė UAB „Essity Lithuania“ klientų vadybininkė. Lektorė Lina Gružinskienė supažindino su Tena  slaugos ir higienos priemonių bei Leukoplast (pirmos pagalbos ir specializuotų tvarsčių) įvairove.

Skaityti daugiau...

Ekskursija į Kairėnų botanikos sodą

2021 m. balandžio 21 d. FLP-9, FLP-10 gr. mokiniai kartu su profesijos mokytojomis (Vaiva Jucyte ir Stanislava Kareckiene) lankėsi VU Botanikos sode, Kairėnuose. Mokiniai sužinojo sodo įkūrimo istoriją, apžiūrėjo Kairėnų dvaro parką, Japonišką sodą, tyrinėjo pavasarinių augalų lapus, žiedus, uostė ir bandė nustatyti, koks tai augalas.

Skaityti daugiau...

Nuotolinė paskaita „Dekoratyvaus popieriaus ypatumai“

2021 m. balandžio 29 d. vizualinės reklamos gamintojų specialybės mokiniai dalyvavo nuotolinėje paskaitoje „Dekoratyvaus popieriaus ypatumai“, kurią vedė UAB „Antalis“ atstovė Daiva Mažvilaitė-Varnienė. Lektorė supažindino mokinius su dekoratyvaus popieriaus įvairove, ypatumais ir panaudojimo galimybėmis vizualinės reklamos srityje. Mokiniai džiaugėsi, kad lektorė jau trečią kartą randa laiko pasidalinti savo žiniomis ir patirtimi su jais.

Skaityti daugiau...

Pamoka kitaip

Balandžio 19 d. F-62 gr. mokiniai kartu su mokytoja Jovita Ambrazaityte mokėsi fotografuoti Vilniaus miesto architektūrą su Tilt-Shift objektyvu.

Skaityti daugiau...

Susitikimas su UAB „Spaudos idėjos“ reklamos gamybos specialistu Mindaugu Labucku

Balandžio 21 d. būsimi vizualinės reklamos gamintojai susitiko su UAB „Spaudos idėjos“ reklamos gamybos specialistu Mindaugu Labucku. Mindaugas supažindino mokinius su reklamos objektų aplikavimo plėvelėmis ypatumais, darbo specifika, pasidalino asmenine patirtimi ir naudingais patarimais. L. Labuckas ne tik praktiškai pademonstravo, kaip yra klijuojami lipdukai ant automobilio, bet ir leido mokiniams tai padaryti.

Skaityti daugiau...

Praktinės dirbtuvės „Verslo fotografavimas“

2021 m. kovo 22 d. TF-3 grupės 2 pogrupio mokiniai dalyvavo praktinėse dirbtuvėse „Verslo fotografavimas“. Dirbtuves organizavo Arnold Gedris. Verslo fotografavimas apima ne tik fototechnikos ir  šviesos valdymą, bet ir psichologijos, anatomijos išmanymą, žinių pritaikymą fotografuojant portretus. Verslo fotografavimas įsitvirtino kaip aktuali fotografijos sritis, reikalaujanti profesionalumo. Arnold Gedris trumpai pristatė verslo fotografijos specifiką, pasidalino praktiniais patarimais ir suformulavo užduotį, kurią mokiniai atliko studijoje.

Skaityti daugiau...

Praktinės dirbtuvės „Natiurmorto kompozicijos“

2021 m. kovo 22 d. TF-3 grupės 2 pogrupio mokiniai dalyvavo praktinėse dirbtuvėse „Natiurmorto kompozicijos“. Įpusėjus moduliui „Fotografavimas studijoje“, profesijos mokytojos Jogailė Butrimaitė ir Tamara Artajeva suorganizavo papildomą užsiėmimą, kurio metu mokiniai įgytas teorines žinias galėjo kūrybiškai pritaikyti praktikoje. Mokiniai ištraukė lapelius su paruoštomis temomis (Kaimas, Priešistorė, Šamanizmas, Stiklo pasaulyje ir kt.), taip pat loterijos būdu gavo kompoziciją (įstrižainės, kulisinė, fragmentinė ir kt.) bei nurodytą fotografuojamą tašką. Diskutuodami su mokytojomis ir kitais mokiniais, siekdami išgauti  kuo geresnių rezultatų, TF-3 grupės 2 pogrupio mokiniai dėliojo natiurmorto kompozicijas iš įvairių daiktų, kuriuos paruošė mokytojos. 

Skaityti daugiau...

Paskaita „Viskas apie popierių“

2021 m. kovo 10 d. R grupių mokiniams vyko paskaita „Viskas apie popierių“, kurią vedė UAB „Antalis“ atstovė Daiva Mažvilaitė-Varnienė.  Paskaitos metu mokiniai sužinojo daug naudingos informacijos apie popierių, jo rūšis ir kitas savybes. Tai labai svarbu šios profesijos atstovams.

Skaityti daugiau...

Dvi dienos, dvi istorijos

Kovo 8-9 dienomis VPVPMC gimnazijos skyriaus mokiniai dalyvavo Kauno Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejaus lektorės Simonos Lukėnienės ir menotyrininkės Agnės Taliūtės parengtose virtualiose pamokose „2 dienos/ 2 istorijos“.  Artėjant Kovo 11-osios šventei, vyresniųjų klasių moksleiviai turėjo galimybę kalbėtis apie dvi valstybingumo ir dailės istorijos versijas. Edukacijoje sužinojome ne tik kaip keliavome ir pasiekėme vasario 16-ąją, bet ir kas nutiko kitą vasario 17-ąją dieną, kaip menininkai prisidėjo prie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Taip pat pamatėme muziejaus fonduose saugomų kultūros artefaktų nuotraukas, dailininkų kūrinių originalus, susijusius su Lietuvos valstybės ir tautiškumo išsaugojimu.

Skaityti daugiau...

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema