Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Verslo startuoliai Kretingoje

2015 m. gegužės 6 d. vyko kasmetis Jaunojo verslininko konkursas, kurį organizavo Lietuvos inovatyvių profesinio rengimo įstaigų asociacija (LIPRĮA). Šiemet konkurso tema buvo „Verslo startuoliai ieško investicijų“. Jis vyko Kretingos technologijų ir verslo mokykloje.

Mūsų centrui atstovavo dvi vienuoliktokės, VK-103 gr. mokinės Ieva Aniščenkaitė ir Simona Kamandulytė. Mokines konkursui ruošė ekonomikos ir verslo pagrindų profesijos mokytoja metodininkė Vaiva Ščitienė.

Konkursą sudarė trys etapai:

1. Namų darbų – plakatų apie vietos startuolius – konkursas.
2. Jaunojo verslininko konkursas „Verslo startuoliai kuria verslo idėją“.
3. Komandų kapitonų mūšis.

Komandų nariai buvo skirtingų mokyklų mokiniai. Jie turėjo išsirinkti kapitoną, sugalvoti verslo idėją ir ją pristatyti. Mokinių komandos turėjo skirtingų spalvų pavadinimus. Ieva Aniščenkaitė pateko į „Šviesiai rudą“ komandą, o Simona Kamandulytė – į „Šviesiai žalią“. Visos komandos pasirodė šauniai. Kas naudojo informacines technologijas, kas vaidino, kas grojo gitara ir dainavo. Komisijai išrinkti pačią geriausią buvo labai sunku. Todėl visos komandos buvo apdovanotos už skirtingas nominacijas:

  • Ievos Aniščenkaitės „Šviesiai rudoji“ komanda gavo nominaciją už aktualiausią verslo idėją – piknikų organizavimą.
  • Simonos Kamandulytės „Šviesiai žalioji“ komanda gavo nominaciją už originaliausią verslo idėją – produktų iš pluoštinių kanapių gamybą.

Nei Ieva, nei Simona savo komandose nebuvo išrinktos kapitonėmis, todėl kapitonų mūšyje nedalyvavo, tačiau padėjo savo komandų kapitonams rinkti balus. Kapitonams buvo pateikiami klausimai iš ekonomikos ir verslo pagrindų. Beveik pusė jų buvo iš dvyliktos klasės kurso.

Po konkurso, pakeliui namo, užsukome į grafo Tiškevičiaus Žiemos sodus Kretingoje. Mokinės ten buvo pirmą kartą. Jas žavėjo dideli, išpuoselėti augalai, o labiausiai – kanarėlės, vėžliai ir auksinės žuvys tvenkinyje.

Į Vilnių grįžome vėlai, saulei leidžiantis, bet kupini gerų įspūdžių.

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema