Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Auklė

Mokymosi trukmė – 2 metai (įgijusiems vidurinį išsilavinimą)
Programos pavadinimas – Auklė.
Kodas ir suteikiama kvalifikacija – 440092201 Auklė IV Lygis.

Priėmimo sąlygos – brandos atestatas arba pažyma apie išklausytą bendrojo lavinimo vidurinės mokyklos kursą. Pažangiems mokiniams mokama stipendija.

Baigusiems mokyklą suteikiama auklės kvalifikacija ir išduodamas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintas kvalifikacijos pažymėjimas.

Įsidarbinimo galimybės – vaikų darželiai, Lietuvos ir užsienio šalių šeimos, globos namai.

Tęstinės studijos – Vilniaus kolegija (pedagogikos fakultetas), Vilniaus edukologijos universitetas (ikimokyklinis ugdymas).

Šiandien mes vis dažniau atsigręžiame į šeimą, jos buitį, vaikų priežiūrą, nes šeima yra visų gyvenimo pradžia. Pastaruoju metu vis daugiau šeimų nori, kad jų vaikai būtų auginami ir auklėjami šeimoje, todėl mielai samdo kvalifikuotas aukles. Tai sena ir garbinga profesija. Būsimosios auklės mokomos: vaiko psichologijos, pedagogikos, meninės raiškos, buities kultūros. Šios žinios padeda joms ugdyti vaiko jausmus, valią, pažinti asmenybės ypatumus, lavinti, formuoti ir koreguoti bendravimo įgūdžius.

ASMENINĖS SAVYBĖS
Sėkmingam auklės darbui labai svarbios šios asmeninės savybės: gebėjimas bendrauti ir suprasti vaiką, atsakingumas, įtaigumas, taip pat gera psichinė ir fizinė sveikata, puiki judesių, koordinacija, gera atmintis, greitas mąstymas. Auklės darbą sunku dirbti lėto suvokimo žmonėms ir turintiems rimtų regos, klausos, judėjimo sutrikimų.
Sėkmingai baigusios mokslus, auklės galės dirbti šeimose, vaikų darželiuose, o gerai mokančios užsienio kalbą, galės vykti dirbti į Europos sąjungos šalis. Tobulėjimo perspektyvas (žinių gilinimą, atlyginimą) lemia darbo patirtis ir galimybė siekti aukštojo pedagoginio išsilavinimo.

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
 • specialybės – vaiko fiziologija ir slauga, vaiko psichologija, ikimokyklinė pedagogika, ikimokyklinio ugdymo metodika, maisto ruošimo technologija, vaiko veiklos planavimas ir organizavimas, vaiko saviraiškos būdai, buities kultūra, profesinė etika ir aptarnavimo kultūra, rankdarbiai, meninis ugdymas, teisės pagrindai, darbuotojų sauga ir sveikata, specialybės užsienio kalba, verslo praktinis mokymas, profesijos informacinės technologijos.
 • bendrieji profesinio mokymo dalykai – civilinė sauga, ekonomikos ir verslo pagrindai, estetika, lietuvių kalbos kultūra ir specialybės kalba, kūno kultūra.

Nuotraukų galerija:

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema