Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Kalėdinis proto mūšis-koncertas „Smagu išgirsti ir žinoti“

2019 m. gruodžio 19 d. I kurso apeigų ir švenčių organizatoriai (Ap-14 gr. profesijos mokytojai Zina Žvalionienė, Deividas Janavicus) pakvietė centro bendruomenę į kalėdinį proto mūšį-koncertą „Smagu išgirsti ir žinoti“. Dalyvavo keturios mokinių ir viena mokytojų komandos. Klausimai buvo susiję su Kalėdomis, Naujais Metais ir 2019 metų įvykiais. Nugalėjo mokytojų komanda. Visi buvo apdovanoti šventiniais prizais. Proto mūšio epizoduose vyko koncertas: dainavo Magdalena Baltokaitė (M-11 gr.), šoko grupė „Šokantys garsai“, kurios nariai yra mūsų centro mokinės Gabrielė Saudargaitė, Agata Milevič (VK-114 gr.) ir Agnieška Blaščinskaitė (VK-118 gr.). Renginį vedė šaunūs vedėjai – Gabija Rėkutė (Ap-13 gr.) ir Domas Urbonavičius (VF-60gr.).

Skaityti daugiau...

Vaikų Kalėdų šventė 2019

Gruodžio 13 d. II kurso apeigų ir švenčių organizatoriai  (Ap-13 gr. ir profesijos mokytoja Zina Žvalionienė) pakvietė centro vaikų priežiūros kambario „Aitvariukas“, centro darbuotojų vaikus ir vaikaičius į stebuklingą Kalėdų senelio gimtadienį. Šventės metu du Elfai kvietė vaikus surasti dingusių Kalėdų senelio gimtadienio torto gabaliukų. Jie nukeliavo pas Grinčą, Kiškį, Elniukę, kur surado visus torto gabaliukus. Paskui pasirodė Kalėdų senelis, kuris pasidalijo šventiniu tortu su visais vaikais ir išdalijo dovanas.

Skaityti daugiau...

Viktorina „AIDS ir lytiniu keliu plintančios ligos 2019“

Gruodžio 10 d. vyko viktorina „AIDS ir lytiniu keliu plintančios ligos 2019”, kurioje dalyvavo VK-114, VK-115, VF-58/VFL-25, A-19, VI-1 grupių mokiniai. Išklausėme kiekvienos grupės pranešimą apie skirtingas lytiniu keliu plintančias ligas. Buvo atliekamos užduotys ir vyko diskusija atsakinėjant į atvirus klausimus. 

Skaityti daugiau...

Edukacinė programa „Kosmosas ir robotika“

Gruodžio 4 dieną Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centre vyko edukacinė programa „Kosmosas ir robotika“. Robotikos studijos direktorius Aurimas Mikužis gimnazijos skyriaus I kurso mokinius supažindino, kaip kuriami robotai, kaip programuoti robotų veiksmus. Aurimo vadovaujami mūsų mokiniai sukonstravo robotus, kurie galėjo atlikti tam tikrus veiksmus ir net išbandė jų veikimą. Buvo įdomu stebėti, kaip robotai kovoja ringe. Ši edukacija sukėlė daug nepakartojamų emocijų  ir labai patiko mokiniams, tad nusprendėme pasikviesti Aurimą dar vienai edukacijai su II kurso mokiniais. Ji vyks gruodžio 16 dieną.

Skaityti daugiau...

Sumani auklė – sveikas vaikas

2019 m. lapkričio 15 d. visi šventėme AUKLĖS dieną! Šį kartą norėjome pakalbėti apie sveiką maistą. Apie sveiko maisto privalumus mums kalbėjo viešnia Jūratė Navikienė – kulinarinio tinklaraščio www.valgykimesveikiau.lt autorė, sveikos mitybos propaguotoja ir gero maisto gaminimo pamokų vedėja. Kartu gaminome sveikus patiekalus, vėliau visus kvietėme į daržovių turgelį, na o šventę užbaigė muzikinio ugdymo mokytoja Ramunė Sadaunykienė su pirmo kurso merginomis. Skambėjo dainos, visi skanavo pasigamintų gero maisto patiekalų ir džiaugėsi, kad šventė pavyko.

Skaityti daugiau...

Matematikos diena

Lapkričio 8 dieną Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centre vyko matematikos diena. Per ketvirtą pamoką galima buvo stebėti atvirą pamoką „Panašiųjų trikampių savybių taikymas realiose situacijose“ (iš ciklo „Pamokos be sienų“). Matematikos mokytoja Laima Veličkienė vedė pamoką VF-60 grupės mokiniams. Klasėje mokiniai pakartojo panašiųjų trikampių požymius ir mokėsi apskaičiuoti realių objektų aukštį, kurių matmenis pamatuoti praktiškai neįmanoma. Pakartoję teoriją, mokiniai keliavo atlikti matavimus mokyklos teritorijoje ir išmoko apskaičiuoti medžio aukštį (išmatavę jo ir savo šešėlius bei suradę panašumo koeficientą). Taip mokiniai praktiškai įtvirtino klasėje įgytas žinias. Vėliau 12.15 val. matematikos kabinete buvo pristatomas matematikos projektas „Fibonačio skaičiai“. Jį parengė VK-114 grupės mokinė Saulė Skrabaitė. Į pristatymą buvo pakviesti VI-1 ir VFl-27 grupių mokiniai, kuriems mokantis specialybės ši tema labai aktuali. 

Skaityti daugiau...

Viktorina ,,SVEIKA MITYBA 2019“

2019 m. lapkričio 12 d. centre vyko viktorina ,,Sveika mityba 2019“, kurios tikslas – didinti moksleivių sąmoningumą, supratimą apie saikingos, įvairios, subalansuotos mitybos svarbą, tinkamą, pagarbų ir neiškreiptą požiūrį į savo kūno proporcijas. Viktorinoje dalyvavo mokiniai iš: VI-1/VFL-27, VF-60, VK-118, VK-119 grupių ir jų auklėtojai. 

Skaityti daugiau...

Profesijų savaitė

2019 m. spalio 14-18 d. centre vyko atvirų durų dienos. Svečiai iš pagrindinių, vidurinių mokyklų susipažino su vykdomomis mokymo programomis, „pasimatavo“ būsimas profesijas. Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje atidaryta būsimųjų fotografų darbų paroda „#slowliving. Vieta Kuršių Nerija“ (prof. mokytoja metodininkė J. Butrimaitė).       

Skaityti daugiau...

Mokytojų diena 2019

2019 m. spalio 4 d. centro mokytojai buvo pakviesti į šventinį koncertą „Dėkojame Jums“. Renginio pradžioje visus maloniai nustebino mokytoja Auksė Bakanienė savo poezija ir atliekama daina. Renginio vedėjos Domantė Latvėnaitė (Ap-13 gr.) ir Laura Ginevičiūtė (Ap-14 gr.) dėkojo mokytojams už įvairias jų profesines ir asmenines savybes, o talentingi centro mokiniai – Solveiga Grybkauskaitė ir Ugnė Vaserytė (VI-1gr.) dainavo, šokių kolektyvas „Šokantys garsai“ šoko modernius šokius, o pabaigoje SD-11 grupės mokinys Mantas Kauzonas pasveikino mokytojus smagiomis liaudiškomis dainomis.

Centro direktorė Rita Pečiukaitytė dėkojo ir sveikino visus dalyvius.

Organizatoriai – apeigų ir švenčių organizatoriai (Ap-13 ir Ap-14 grupės mokiniai ir jų mokytojai Z. Žvalionienė ir D. Janavicus).

Parengė Z. Žvalionienė

Rugsėjo 26 d. – Europos kalbų diena

Pirmą kartą Europos kalbų diena pradėta švęsti 2001 metais. Šis renginys, kurį organizavo Europos Taryba ir Europos Sąjunga, įtraukė milijonus žmonių iš 45 dalyvaujančių šalių. Įvairiais renginiais buvo švenčiama Europos kalbų įvairovė ir skatinamas kalbų mokymasis.

Skaityti daugiau...

Diplomų įteikimo šventė

2019 m. birželio 27 d. profesinio mokymo diplomai buvo įteikti trečio kurso fotografams, higieninės kosmetikos kosmetikams ir kirpėjams. Jaunuosius specialistus sveikino, diplomus įteikė centro direktorė Rita Pečiukaitytė ir pavaduotoja ugdymui Sigita Kutienė. Sėkmės linkėjo Profesinio mokymo technologijų ir verslo skyriaus vedėja Valerija Griziūnienė bei Profesinio mokymo paslaugų skyriaus vedėją Erika Dūdienė. 

Skaityti daugiau...

SOCIALINIO DARBUOTOJO PADĖJĖJO DIENA: SUSITIKIMAS SU SOCIALINIAIS PARTNERIAIS IR BUVUSIAIS SOCIALINIO DARBUOTOJO PADĖJĖJO SPECIALYBĖS MOKINIAIS

019 m. birželio 19 d. socialinio darbuotojo padėjėjo specialybės mokiniai paminėjo socialinio darbuotojo padėjėjo dieną ir pristatė savo klientų, su kuriais dirbo praktinių užsiėmimų metu dienos centre „Šviesa“, socialinius portretus.  Taip pat mokiniai pasidalino įgyta patirtimi Italijoje, kur buvo išvykę pagal mainų programą. Vėliau vyko susitikimas su savo specialybės socialiniais partneriais ir buvusiais socialinio darbuotojo specialybės mokiniais, kurie toliau mokosi kolegijose ar aukštosiose mokyklose. Susitikimo metu šventės dalyviai aptarė šiuo metu  aktualius klausimus bei tolimesnius partnerystės ryšius.

Skaityti daugiau...

„Turiu eiti. Rimantas Krupickas: mokslininkas, geografas, keliautojas“ knygos pristatymas

2019 m. birželio 7 d. įvyko renginys, kurio metu centro bendruomenei pristatyta geografijos, biologijos mokytojos Sabinos Pranculienės bei jos kolegių Aušros Narbutaitės-Jorgensen ir Linoretos Vasilevičienės knyga „Turiu eiti. Rimantas Krupickas: mokslininkas, geografas, keliautojas“. Renginį organizavo centro biblioteka, apeigų ir švenčių organizatoriai (mokytoja Z. Žvalionienė), gimnazijos skyrius. Mokytojos - Sabina ir Linoreta pristatė knygą, kurioje sugulė prisiminimai, apmąstymai, fotografijos, mokslinės ir pedagoginės įžvalgos  apie iškilų Lietuvos geografą, fizinių mokslų daktarą Rimantą Krupicką. Autorės jaukiai, vaizdžiai ir šiltai pasidalino prisiminimais, patirtais kelionių įspūdžiais, nuotykiais, kelionių idėjomis. Salėje surengta Rimanto Krupicko knygų bei fotografijų paroda. Centro direktorė Rita Pečiukaitytė ir bendrojo ugdymo (gimnazijos) skyriaus vedėja Rita Matulevičienė pasidžiaugė prasminga ir kūrybinga mokytojų veikla.

Skaityti daugiau...

PASKUTINIS SKAMBUTIS

2019 m. gegužės 24 d. nuskambėjo paskutinis skambutis 12-ų klasių mokiniams. Abiturientų grupės: VHK-23 (grupės vadovė Sabina Pranculienė), VHK-27 (grupės vadovė Laima Veličkienė), VHK-28 (grupės vadovė Kristina Uginčienė), VK-111 (grupės vadovė Romena Talačkienė), VF-55 (grupės vadovė Jovita Ambrazaitytė) po paskutinės pamokos į šventiškai papuoštą aktų salę įžengė pro vienuoliktokų pakeltas tautines  juostas. Paskutinio skambučio šventę „Gėlių oazė“ organizavo AP-13 grupės mokiniai (profesijos mokytoja Zina Žvalionienė). Abiturientus sveikino ir sėkmės brandos egzaminuose linkėjo Bendrojo ugdymo (gimnazijos) skyriaus vedėja Rita Matulevičienė. Šventės vedėjos Lina ir Vilma abiturientams pateikė įvairių užduočių, o mados teatras pristatė naują drabužių kolekciją „Totemas“. Laimingo kelio į brandos egzaminus linkėjo centro direktorė Rita Pečiukaitytė ir pavaduotoja ugdymui Sigita Kutienė.

Skaityti daugiau...

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema