Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Karšta naujiena

Projekto „Vietų vardais į mus gimtoji žemė kalba“ K. Būga, skirto vietovardžių metams paminėti, pristatymas 2019-12-06 13.00 val. centro aktų salėje.

2019 m. gruodžio 9−10 dienomis Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro vidaus auditoriai atliks kokybės vadybos sistemos vidaus auditą >>

Sumani auklė – sveikas vaikas

2019 m. lapkričio 15 d. visi šventėme AUKLĖS dieną! Šį kartą norėjome pakalbėti apie sveiką maistą. Apie sveiko maisto privalumus mums kalbėjo viešnia Jūratė Navikienė – kulinarinio tinklaraščio www.valgykimesveikiau.lt autorė, sveikos mitybos propaguotoja ir gero maisto gaminimo pamokų vedėja. Kartu gaminome sveikus patiekalus, vėliau visus kvietėme į daržovių turgelį, na o šventę užbaigė muzikinio ugdymo mokytoja Ramunė Sadaunykienė su pirmo kurso merginomis. Skambėjo dainos, visi skanavo pasigamintų gero maisto patiekalų ir džiaugėsi, kad šventė pavyko.

Skaityti daugiau...

Matematikos diena

Lapkričio 8 dieną Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centre vyko matematikos diena. Per ketvirtą pamoką galima buvo stebėti atvirą pamoką „Panašiųjų trikampių savybių taikymas realiose situacijose“ (iš ciklo „Pamokos be sienų“). Matematikos mokytoja Laima Veličkienė vedė pamoką VF-60 grupės mokiniams. Klasėje mokiniai pakartojo panašiųjų trikampių požymius ir mokėsi apskaičiuoti realių objektų aukštį, kurių matmenis pamatuoti praktiškai neįmanoma. Pakartoję teoriją, mokiniai keliavo atlikti matavimus mokyklos teritorijoje ir išmoko apskaičiuoti medžio aukštį (išmatavę jo ir savo šešėlius bei suradę panašumo koeficientą). Taip mokiniai praktiškai įtvirtino klasėje įgytas žinias. Vėliau 12.15 val. matematikos kabinete buvo pristatomas matematikos projektas „Fibonačio skaičiai“. Jį parengė VK-114 grupės mokinė Saulė Skrabaitė. Į pristatymą buvo pakviesti VI-1 ir VFl-27 grupių mokiniai, kuriems mokantis specialybės ši tema labai aktuali. 

Skaityti daugiau...

Viktorina ,,SVEIKA MITYBA 2019“

2019 m. lapkričio 12 d. centre vyko viktorina ,,Sveika mityba 2019“, kurios tikslas – didinti moksleivių sąmoningumą, supratimą apie saikingos, įvairios, subalansuotos mitybos svarbą, tinkamą, pagarbų ir neiškreiptą požiūrį į savo kūno proporcijas. Viktorinoje dalyvavo mokiniai iš: VI-1/VFL-27, VF-60, VK-118, VK-119 grupių ir jų auklėtojai. 

Skaityti daugiau...

Profesijų savaitė

2019 m. spalio 14-18 d. centre vyko atvirų durų dienos. Svečiai iš pagrindinių, vidurinių mokyklų susipažino su vykdomomis mokymo programomis, „pasimatavo“ būsimas profesijas. Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje atidaryta būsimųjų fotografų darbų paroda „#slowliving. Vieta Kuršių Nerija“ (prof. mokytoja metodininkė J. Butrimaitė).       

Skaityti daugiau...

Mokytojų diena 2019

2019 m. spalio 4 d. centro mokytojai buvo pakviesti į šventinį koncertą „Dėkojame Jums“. Renginio pradžioje visus maloniai nustebino mokytoja Auksė Bakanienė savo poezija ir atliekama daina. Renginio vedėjos Domantė Latvėnaitė (Ap-13 gr.) ir Laura Ginevičiūtė (Ap-14 gr.) dėkojo mokytojams už įvairias jų profesines ir asmenines savybes, o talentingi centro mokiniai – Solveiga Grybkauskaitė ir Ugnė Vaserytė (VI-1gr.) dainavo, šokių kolektyvas „Šokantys garsai“ šoko modernius šokius, o pabaigoje SD-11 grupės mokinys Mantas Kauzonas pasveikino mokytojus smagiomis liaudiškomis dainomis.

Centro direktorė Rita Pečiukaitytė dėkojo ir sveikino visus dalyvius.

Organizatoriai – apeigų ir švenčių organizatoriai (Ap-13 ir Ap-14 grupės mokiniai ir jų mokytojai Z. Žvalionienė ir D. Janavicus).

Parengė Z. Žvalionienė

Rugsėjo 26 d. – Europos kalbų diena

Pirmą kartą Europos kalbų diena pradėta švęsti 2001 metais. Šis renginys, kurį organizavo Europos Taryba ir Europos Sąjunga, įtraukė milijonus žmonių iš 45 dalyvaujančių šalių. Įvairiais renginiais buvo švenčiama Europos kalbų įvairovė ir skatinamas kalbų mokymasis.

Skaityti daugiau...

Diplomų įteikimo šventė

2019 m. birželio 27 d. profesinio mokymo diplomai buvo įteikti trečio kurso fotografams, higieninės kosmetikos kosmetikams ir kirpėjams. Jaunuosius specialistus sveikino, diplomus įteikė centro direktorė Rita Pečiukaitytė ir pavaduotoja ugdymui Sigita Kutienė. Sėkmės linkėjo Profesinio mokymo technologijų ir verslo skyriaus vedėja Valerija Griziūnienė bei Profesinio mokymo paslaugų skyriaus vedėją Erika Dūdienė. 

Skaityti daugiau...

SOCIALINIO DARBUOTOJO PADĖJĖJO DIENA: SUSITIKIMAS SU SOCIALINIAIS PARTNERIAIS IR BUVUSIAIS SOCIALINIO DARBUOTOJO PADĖJĖJO SPECIALYBĖS MOKINIAIS

019 m. birželio 19 d. socialinio darbuotojo padėjėjo specialybės mokiniai paminėjo socialinio darbuotojo padėjėjo dieną ir pristatė savo klientų, su kuriais dirbo praktinių užsiėmimų metu dienos centre „Šviesa“, socialinius portretus.  Taip pat mokiniai pasidalino įgyta patirtimi Italijoje, kur buvo išvykę pagal mainų programą. Vėliau vyko susitikimas su savo specialybės socialiniais partneriais ir buvusiais socialinio darbuotojo specialybės mokiniais, kurie toliau mokosi kolegijose ar aukštosiose mokyklose. Susitikimo metu šventės dalyviai aptarė šiuo metu  aktualius klausimus bei tolimesnius partnerystės ryšius.

Skaityti daugiau...

„Turiu eiti. Rimantas Krupickas: mokslininkas, geografas, keliautojas“ knygos pristatymas

2019 m. birželio 7 d. įvyko renginys, kurio metu centro bendruomenei pristatyta geografijos, biologijos mokytojos Sabinos Pranculienės bei jos kolegių Aušros Narbutaitės-Jorgensen ir Linoretos Vasilevičienės knyga „Turiu eiti. Rimantas Krupickas: mokslininkas, geografas, keliautojas“. Renginį organizavo centro biblioteka, apeigų ir švenčių organizatoriai (mokytoja Z. Žvalionienė), gimnazijos skyrius. Mokytojos - Sabina ir Linoreta pristatė knygą, kurioje sugulė prisiminimai, apmąstymai, fotografijos, mokslinės ir pedagoginės įžvalgos  apie iškilų Lietuvos geografą, fizinių mokslų daktarą Rimantą Krupicką. Autorės jaukiai, vaizdžiai ir šiltai pasidalino prisiminimais, patirtais kelionių įspūdžiais, nuotykiais, kelionių idėjomis. Salėje surengta Rimanto Krupicko knygų bei fotografijų paroda. Centro direktorė Rita Pečiukaitytė ir bendrojo ugdymo (gimnazijos) skyriaus vedėja Rita Matulevičienė pasidžiaugė prasminga ir kūrybinga mokytojų veikla.

Skaityti daugiau...

PASKUTINIS SKAMBUTIS

2019 m. gegužės 24 d. nuskambėjo paskutinis skambutis 12-ų klasių mokiniams. Abiturientų grupės: VHK-23 (grupės vadovė Sabina Pranculienė), VHK-27 (grupės vadovė Laima Veličkienė), VHK-28 (grupės vadovė Kristina Uginčienė), VK-111 (grupės vadovė Romena Talačkienė), VF-55 (grupės vadovė Jovita Ambrazaitytė) po paskutinės pamokos į šventiškai papuoštą aktų salę įžengė pro vienuoliktokų pakeltas tautines  juostas. Paskutinio skambučio šventę „Gėlių oazė“ organizavo AP-13 grupės mokiniai (profesijos mokytoja Zina Žvalionienė). Abiturientus sveikino ir sėkmės brandos egzaminuose linkėjo Bendrojo ugdymo (gimnazijos) skyriaus vedėja Rita Matulevičienė. Šventės vedėjos Lina ir Vilma abiturientams pateikė įvairių užduočių, o mados teatras pristatė naują drabužių kolekciją „Totemas“. Laimingo kelio į brandos egzaminus linkėjo centro direktorė Rita Pečiukaitytė ir pavaduotoja ugdymui Sigita Kutienė.

Skaityti daugiau...

Padėkos vakaras, skirtas geriausių mokinių tėvams

2019 m. balandžio 18 d. vyko tradicinis „Geriausių mokinių tėvams padėkos vakaras“, kuris prasidėjo apeigų ir švenčių organizatorių surengtu spektakliu tema „Visada kartu“ (profesijos mokytoja Zina Žvalionienė). Po to centro direktorė Rita Pečiukaitytė ir pavaduotoja ugdymui Sigita Kutienė garbingai įteikė atvykusiems mokinių tėvams padėkos raštus.

Skaityti daugiau...

Apeigų ir švenčių organizatoriaus diena

2019 m. kovo 28 d. būsimieji apeigų ir švenčių organizatoriai (Ap-13 grupė ir profesijos mokytoja Z. Žvalionienė) nutarė paminėti savo profesijos dieną su socialiniais partneriais ir buvusiais šios profesijos mokiniais. Renginyje dalyvavo centro direktorė Rita Pečiukaitytė, pavaduotoja Sigutė Kutienė, skyriaus vedėja Valerija Griziūnienė, profesijos mokytoja Rūta Varnienė.

Skaityti daugiau...

Dalyvavome Vilniaus miesto profesinių mokyklų mokinių protų kovose

Vilniaus technologijų mokymo centro Informacinių ir vizualinių technologijų skyriuje balandžio 17 d. vyko Vilniaus miesto profesinių mokyklų mokinių protų kovos „Jei nori surasti gyvenimo kelią, ieškok jo taurių knygų puslapiuose“, skirtos J. Tumo-Vaižganto 150-osioms gimimo metinėms. Renginio tikslas – įtvirtinti lietuvių literatūros žinias, pritaikyti jas praktiškai, padėti dvyliktokams pasirengti lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminui. Užduotis protų kovoms rengė penkių Vilniaus profesinių mokyklų lietuvių kalbos mokytojos. Šiame renginyje dalyvavo ir mūsų centro gimnazistės – Laura (VHK-23 gr.), Žana (VF-55 gr.), Kornelija (VF-55 gr.), Saulė (VK-114 gr.), Karolina (VK-114 gr.). Buvo sudarytos mišrios komandos (skirtingų profesinių mokyklų mokinių), dalyviams teko atsakinėti į įvairius klausimus, kurie buvo parengti atsižvelgiant į lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino programą. Dalyvavimas protų kovose mokiniams ne tik padėjo prisiminti lietuvių literatūros rašytojus ir jų kūrinius, bet ir skatino bendradarbiauti, kritiškai mąstyti.

Skaityti daugiau...

Fotografo diena

Balandžio 18 dieną Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centre vyko fotografo diena, kurios metu fotografai parengė viktoriną (su trimis prizinėmis vietomis). Joje dalyvavo 7 komandos. Vieną iš jų sudarė mokytojai ir administracija. Taip pat dalyvavo kitų specialybių centro mokiniai bei mokiniai, atvykę susipažinti su fotografo specialybe iš kitų mokyklų. Buvo labai smagu sulaukti svečio iš Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos – fotografijos mokytojo Jorano Bružinsko, kuris prisijungė prie komandos, laimėjusios antrąją vietą.

Skaityti daugiau...

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema