Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Dailiųjų odos dirbinių gamintojo

Mokymosi trukmė – 1 metai (įgijusiems vidurinį išsilavinimą)
Programos pavadinimas – Dailiųjų odos dirbinių gamintojas
Kodas ir suteikiama kvalifikacija – 4400214005 Dailiųjų odos dirbinių gamintojas IV Lygis

Priėmimo sąlygos – pagrindinės mokyklos baigimo pažymėjimas (10 klasių).

Brandos atestatas ar pažyma apie išklausytą bendrojo lavinimo vidurinės mokyklos kursą.
Pažangiems mokiniams mokama stipendija.

Baigusiems mokyklą suteikiama meno dirbinių iš odos gamintojo kvalifikacija ir išduodamas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos pripažintas diplomas. Sėkmingai išlaikius brandos egzaminus, išduodamas brandos atestatas.

Įsidarbinimo galimybės – I. Storych PĮ „ Aeratus", Mantvydo Kodžio PĮ, prekybos namai UAB „Vingra", PĮ „Iljos manufaktūra"

Tęstinės studijos – Kauno kolegija (dizainas), Šiaulių universitetas (taikomoji dailė, dailės technologijos).

 

Oda  – tai nuostabi natūrali medžiaga, kurios savybės leidžia ne tik naudoti ją įvairios paskirties gaminiams, bet ir kurti dekoratyvinius, meniškus, įdomius darbus. Natūrali oda dėl savo prigimties išliks kaip ilgaamžė ir patikima medžiaga.
Naudojant įvairias technikas, galima pasigaminti ne tik odinę piniginę ar aplankalą, dėžutę ar albumą, bet ir sukurti šiuolaikinius, madingus odinius aksesuarus, paveikslus, moderniam interjerui naudojamus dirbinius.
Gaminant bet kurį odinį gaminį, įdedame daug rankų šilumos, fantazijos, pritaikant technologijų ir formų įvairovę.
Dailiųjų odos dirbinių gamintojo mokymo programoje numatyta 18 profesinio mokymo ir 20 bendrojo lavinimo mokomųjų dalykų.

Norint gerai įsisavinti šio amato specifiką, būtina lavinti estetinį skonį, norą kūrybiškai dirbti ir įgyvendinti savo idėjas. Todėl nemažas dėmesys mokymo procese skiriamas dailės pažinimui, suteikiant bendras žinias apie taikomąją dailę, supažindinant su odos dizaino kompozicija.
Atsižvelgiant į tai, jog dailiųjų odos dirbinių gamintojas kuria ir dirba rinkos ekonomikos sąlygomis, jis supažindinamas su ekonomikos ir verslo pagrindais, išmoksta ne tik pagaminti gaminį, bet suskaičiavus jo savikainą parduoti.

Svarbiausias mokymo etapas - praktinis mokymas, kurio metu išmokstama paruošti reikiamas medžiagas, naudotis darbui reikalingais įrankiais, išmokstami įvairūs odos komponavimo ir dekoravimo būdai. Įgijęs kvalifikaciją, meno dirbinių iš odos gamintojas gali įvairiais būdais dekoruoti gaminius, įvertinti odos savybes, reikalingas gaminiui: kokybiškai susiūti, apipinti gaminį. Mokėsite sukurti ir pagaminti norimą dekoratyvinį dirbinį.

ASMENINĖS SAVYBĖS
Sėkmingą meno dirbinių iš odos gamintojo darbą lemia ugdomi meniniai gabumai, mokėjimas pristatyti savo gaminį parodose ir mugėse. Būtinos asmeninės savybės – kruopštumas, kūrybingumas, sąžiningumas, atsakingumas ir komunikabilumas. Individualus kūrybinis braižas, fantazija, greita orientacija, keičiantis madai bei meno gaminių ir dirbinių paklausai, padėtų užtikrinti aukštą darbo kokybę. Negali dirbti turintys funkcinių plaštakos pažeidimų, alergiški cheminėms medžiagoms asmenys.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Dailiųjų odos dirbinių gamintojų poreikis auga plečiantis turizmui ir verslui. Tai nauja, perspektyvi ir paklausi profesija, kurios atstovai gali įsidarbinti knygrišyklose, bibliotekose, gali bendradarbiauti su verslo partneriais iš užsienio ar kurti individualią verslo įmonę. Profesinė kvalifikacija tobulinama seminaruose, plenaruose.

GIMINIŠKOS PROFESIJOS
Dailiosios odos meistras, polimerinių gaminių dizaineris ir technologas.

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi
bendrųjų (dorinio ugdymo, kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros civilinės saugos) ir
specialybės (meno ir meninio odos apdirbimo istorijos, odos ir meno dirbinių iš odos gamybos technologijos, žaliavų, kompozicijos, specialiojo piešimo, konstravimo, dizaino pagrindų, spalvų derinimo, kompiuterinės grafikos, dekoratyvinės ir suvenyrinės paskirties gaminių projektavimo, gaminti suvenyrus, odinius taikomosios ir dekoratyvinės paskirties gaminius, restauruoti ir taisyti odinius gaminius, darbų kokybės vertinimo, buhalterinės apskaitos pagrindų, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Nuotraukų galerija:

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema