Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkursas

Mūsų centro mokinės (gimnazistės) Danielė Bulkinaitė (VK-124 gr.) ir Urtė Gudzikaitė (VK-125 gr.) dalyvauja 2021 metų Lietuvos meninio skaitymo konkurse, kurį organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Kiekvienas dalyvis konkurse dalyvauja tokiu būdu: nufilmuotas mokinio pasirodymas įkeliamas į YouTube platformą.

Skaityti daugiau...

Vizualinės reklamos gamintojo ir interjero apipavidalintojo profesijų mokiniai iškovojo prizines vietas respublikiniame skaitmeniniame konkurse

2020 m. gruodžio mėnesį organizuoto konkurso „Atsargiai – virusai puola!“ tikslas – pasitelkus kūrybiškumą ir meninę saviraišką plėtoti informacinių technologijų pažinimą, skatinti jaunimą kūrybiškai naudoti ugdymo procese jau įgytus skaitmeninius įgūdžius siekiant, kad konkurso metu įgyta patirtis vėliau skatintų juos rinktis su skaitmeninių priemonių naudojimu susijusias profesijas.

Skaityti daugiau...

Respublikinis projektas „Aplankyk savo Aukštoją“

2020 m. lapkričio 18 d.  sukako 15 metų, kai įteisinta aukščiausia Lietuvos kalva – Aukštojas. Šiais metais sukurtas interaktyvus Lietuvos žemėlapis, kuriame sužymėti aukščiausi savivaldybių taškai. Jis skirtas Aukštojo atradėjo, doc. Rimanto Krupicko idėjų – keliauti, atrasti, pažinti – populiarinimui. Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro gimnazistai jungiasi prie šios respublikinės iniciatyvos. Projektas vyks visus mokslo metus. Jo metu kviečiama pabuvoti ant arčiausiai namų esančios aukščiausios savivaldybės vietos. 

Skaityti daugiau...

Fotografijų paroda „Kauno tvirtovė šiandien“

Kauno IX forto muziejuje atidaryta fotografijų paroda „Kauno tvirtovė šiandien“, kurioje eksponuojami vertinimo komisijos atrinkti 25 konkursiniai darbai. Iš viso konkursui buvo pateiktos 67 fotografijos. Tarp geriausių meninių fotografijų konkurso darbų ir mūsų centro fotografo profesijos mokytojos Jovitos Ambrazaitytės fotografijų ciklas „LAIKO SLINKTYS“.

Skaityti daugiau...

RESPUBLIKINIS UŽSIENIO KALBŲ KONKURSAS

2020 m. kovo 3 d. Kauno technikos profesinio mokymo centras organizavo respublikinį Lietuvos profesinio mokymo įstaigų mokinių užsienio kalbų (anglų, rusų, vokiečių) konkursą, kurio tikslas – ugdyti mokinių bendrąsias ir dalykines kompetencijas, sudarant galimybę kūrybiškai pademonstruoti įgytas užsienio kalbų žinias ir gebėjimus, mokyti juos bendrauti ir bendradarbiauti. Konkurse dalyvavo mokiniai iš daugelio Lietuvos miestų bei rajonų profesinio ugdymo institucijų. Mūsų centrui puikiai atstovavo VK-114 gr. mokinė Veronika Minajeva (rusų kalba), kurią konkursui ruošė rusų kalbos mokytoja Liucija Jarmolkovič ir VF-60 gr. mokinė Adelė Budrytė (anglų kalba), konkursui ją ruošė anglų kalbos mokytoja Jelena Kucharskaja. Už įdomiausią, originaliausią, taisyklingiausiai pateiktą pristatymą „Ateities Lietuva“ mūsų centrui skirta  III-ji vieta. 

Skaityti daugiau...

Fotografijų paroda Marcinkonyse

Vasario 27 d. Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro fotografo mokymo programos mokiniai nuvyko į Marcinkonių turizmo informacinį centrą ir ten pristatė savo fotografijų parodą „Senieji dzūkų amatai“. Jaunieji fotografai rudens išvykose fotografavo Marcinkonių, Darželių ir Musteikos kaimo žmones. Taip gimė naujas, tęstinis fotografijų ciklas apie amatu užsiimančius žmones.

Skaityti daugiau...

Atviras Lietuvos čempionatas grožio specialistams 2020

Atostogų metu (vasario 22 d.) dalis mūsų mokinių bei mokytojų neatostogavo. Darbu tai irgi sunku pavadinti – vyko pasiruošimas profesiniam konkursui Kaune. Mes išgyvenome, kai nesisekė, ilgai planavome, kaip gražiau įgyvendinti savo idėjas, ir uoliai dirbome... Po konkurso rezultatų paskelbimo prisiminėme mažą seno animacinio filmo personažą liūdnomis akimis bei didelėmis ausimis – Kūlverstuką, kuris nežinojo, ką pasakyti. Jis pasakė taip: „Mes statėme, statėme ir pastatėme“. Tad ir mūsų mokiniai po konkurso galėjo drąsiai pasakyti: „Mes darėme, darėme ir padarėme“. O mes už tai jiems padėkokime! 

Skaityti daugiau...

Respublikinis renginys

2019 m. gruodžio 6 dieną centro aktų salėje vyko integruoto Gimnazijos skyriaus, fotografų, apeigų ir švenčių organizatorių projekto, skirto Vietovardžių metams paminėti „Vietų vardais į mus gimtoji žemė kalba“ (K. Būga) pristatymas, kurį organizavo Gimnazijos skyrius kartu su fotografais, apeigų ir švenčių organizatoriais. Projekto globėja Centro direktorė Rita Pečiukaitytė sveikino dalyvius, svečius, prisiminė savo gimtinę Virbalį ir šalia esančius vietovardžius, džiaugėsi gražiomis mūsų bendruomenės narių veiklomis. Projekto koordinatorė Bendrojo ugdymo (gimnazijos) skyriaus vedėja Rita Matulevičienė apibendrino šio projekto tikslus, veiklas, nuoširdžiai dėkojo visiems jo dalyviams, ypač lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Robertai Trapenskaitei, jos auklėtiniams VF-60 grupės mokiniams. Atsakinga, kūrybiška, geranoriška, bendruomeniška veikla visuomet duoda puikius rezultatus...

Skaityti daugiau...

Profesinio meistriškumo konkursas „Ekspozicinė erdvė – pažink profesiją“

2019 m. gruodžio 11 d. I-14 ir TI- 2 jungtinės grupės mokiniai  (Aurelija Pranckevičiūtė-Mulevičienė, Laura  Leleivaitė, Artūras Snetkovas) su  profesijos mokytoja metodininke Dovile Pociūte dalyvavo geriausio interjero apipavidalintojo profesinio meistriškumo konkurse „Ekspozicinė erdvė – pažink profesiją“,  kuris vyko Kaune. Projektas buvo įvertintas kaip humaniškiausias.  

Skaityti daugiau...

Svečiai iš Šiaulių profesinio rengimo centro

Lapkričio 21 d. mūsų centre lankėsi 18-ka fotografo specialybės mokinių ir du profesijos mokytojai iš Šiaulių profesinio rengimo centro. Svečiai aplankė mūsų centro profesijų dirbtuves, o taip pat susipažino su fotografo mokymo programa. Mokytojos I. Čekanavičiūtė-Voicechovičienė ir J. Butrimaitė vedė praktinius mokymus studijoje. 

Skaityti daugiau...

Projektas „Vietų vardais į mus gimtoji žemė kalba“

2019 m. rugsėjo – gruodžio mėnesiais centre vykdomas integruotas Gimnazijos skyriaus, fotografų, apeigų ir švenčių organizatorių projektas „Vietų vardais į mus gimtoji žemė kalba“ (K. Būga). Šis projektas skirtas Vietovardžių metams paminėti. Dalyviai yra mūsų centro bendruomenės nariai bei Kauno taikomosios dailės mokykla ir Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla. Atlikome anketinę apklausą ir, apibendrinę duomenis, balsavimui pristatėme gražiausius mūsų bendruomenės narių gimtinių vietovardžius. Lapkričio 7 d. mūsų centre vyko balsavimas, išrinktas gražiausių vietovardžių  dešimtukas.

Skaityti daugiau...

Rūkymo prevencija

2019-09-16 Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro 417 kabinete vyko pamokos-renginiai, skirti rūkymo prevencijai. Centro TK-2 grupės mokinys Nerijus Žutautas, užsiimantis švietimo veikla, skatinančia sveiką gyvenimo būdą, aktyviai bendravo su įvairių grupių moksleiviais. Nerijus pasakojo apie rūkymo žalą, interaktyviai demonstravo bandymus, darytus su cigaretėmis. Mokiniai galėjo išmatuoti savo iškvepiamo CO kiekį, pažiūrėti ir pačiupinėti stiklainį, kuriame  „uždarytas“ rūkančio asmens sukauptas dervų kiekis, kvėpuoti per vamzdelį-imitatorių, norint pajausti, kaip pasunkėja kvėpavimas „patraukus“ cigaretę, sužinoti, kokį apps‘ą galima instaliuoti į asmeninį telefoną žalingo įpročio savikontrolei. Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas skyrė prizus sveikiausią gyvenimo būdą propaguojančiai klausytojų grupei. Renginiai organizuoti įgyvendinant projektą „Nerūkyk – gyvenk sveikiau!”.

Skaityti daugiau...

Seime - fotografijų paroda "Senas ir Naujas Vilnius"

Parodoje „Senas ir naujas Vilnius“ pristatomi fotografų Jano Bulhako ir Mečislovo Sakalausko fiksuoti vaizdai, leidžiantys lankytojams paklaidžioti po XX a. Vilnių ir pažvelgti į miestą, dar nepatyrusį karo nuostolių ir atgimusį pokario laikmečiu. Istorija keičia miesto veidą, o fotografija, įamžinanti praeitį, kviečia prisiminti istorinį Vilnių bei susieti jį su dabarties realijomis, todėl šalia istorinių fotografijų eksponuojamos fotografijos profesijos studentų Marinos Filistovič, Gintarės Grigėnaitės, Mariušo Pyžo, Indrės Šernaitės, Laimos Viršilaitės ir profesijos mokytojos Jogailės Butrimaitės atliktos senamiesčio nuotraukos, provokuojančios susimąstyti, ar XX a. pradžioje užgimusi paveldosaugos kryptis išsaugoti miesto visumą yra tęsiama iki šiol ir kokia ateitis laukia mūsų sostinės istorinės dalies.

Skaityti daugiau...

Kirpėjai (K-116 ir K-117 gr.) dalyvavo Vilniaus dailės akademijos organizuotame kultūriniame renginyje „STIČ“

2019 m. gegužės 28 d. kirpėjų specialybės (K-116 ir K-117 gr.) mokiniai kartu su profesijos mokytojomis (Ana Dimiene, Viktorija Amelina ir Kristina Čemeškaite) buvo pakviesti šukuoti modelių į šiuolaikinį scenos menų centrą „Menų spaustuvė“, kur vyko Vilniaus dailės akademijos organizuotas kultūrinis renginys „STIČ“. Jo metu absolventai pristatė 22 baigiamąsias savo kurtų drabužių kolekcijas. Pirmą kartą organizuotame renginyje „STIČ“ buvo galima išvysti plataus spektro estetines stiliaus variacijas, rankų darbą, tvarios aplinkos propagavimą.

Skaityti daugiau...

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema