Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Pilietiškumo pamoka LRT

Sausio 13 d., keičiant edukacinę aplinką, apeigų ir švenčių organizatorių (Ap-14 gr.) ir socialinių darbuotojų padėjėjų (SD-10 gr.) specialybės mokiniai dalyvavo ekskursijoje Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje Laisvės gynėjų dienai atminti. Aplankė muziejų ir nuolatinę ekspoziciją, kurioje pristatoma radijo ir televizijos istorija bei tragiškieji Sausio 13-osios įvykiai. Lankėsi televizijos ir radijo studijose, kur susipažino su modernia aparatūra ir ten dirbančiais žmonėmis.

Skaityti daugiau...

Makiažai „Žiemos pasakos“ tematika

Gruodžio pabaigoje V-1 ir TV-1 grupės mokiniai kartu su profesijos mokytojomis Dovile Stavariene ir Solveiga Tumiene atliko makiažus „Žiemos pasakos“ tematika. Mokinės pačios įgyvendino savo idėjas naudodamos tiek spec. efektus, grimą, tiek saloninio makiažo elementus, pačios gamino aksesuarus. 

Skaityti daugiau...

Kalėdų šventė senelių namuose „Senevita“ ir „Tremtinių namuose“

Lapkričio 9 dieną, keičiant edukacinę aplinką, II kurso socialiniai darbuotojų padėjėjai (Sd-10) ir profesijos mokytoja Z. Žvalionienė organizavo kalėdinę šventę senelių namuose „Senevita“, o lapkričio 12 dieną „Tremtinių namuose“. Mokiniai parodė inscenizaciją „Paslaptinga bandonija“, o paskui, atkeliavus Kalėdų seneliui, visi kartu su namų gyventojais šoko ir dainavo. I kurso mokiniai (Sd-11 gr.) su profesijos mokytojomis G. Baranskiene ir E. Liutviniene vaišino senolius savo iškeptais pyragaičiais. Senjorai labai šiltai priėmė ir dėkojo jaunimui. 

Skaityti daugiau...

Tarptautinės neįgaliųjų dienos minėjimas

2019 m. gruodžio 3 d., minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną, Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro mokiniai ir mokytojai (Marina Smelevič ir Vladas Stankevičius) lankėsi Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete, kuriame „praūžė“ tarptautinis neįgaliųjų teatrų festivalis-konkursas „Begaso“ prizui laimėti.

Skaityti daugiau...

Svečiai iš Prancūzijos

2019 m. lapkričio 22 d. atvyko mūsų centro partneriai iš Lycée professionnel Louis-Jacques Goussier (Prancūzijos, Nanto miesto).VF-55 grupės mokinės vedė „Portreto fotografavimas“ pamoką. Svečiai turėjo galimybę pafotografuoti prie dviejų apšvietimo schemų ir, žinoma, pabūti modeliais. Daugumai merginų tai buvo pirmoji fotosesija studijoje. Svečiai savo įspūdžiais pasidalino specialiai išvykai sukurtame „blog'e“, kurį pamatysite paspaudę šią nuorodą:

Skaityti daugiau...

Išvyka į Vilniaus kolegiją

Lapkričio 19 d. būsimos kirpėjos (VK-119 gr.) ir auklės (A-19 gr.) lankėsi Vilniaus kolegijoje. Jos dalyvavo Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto studijų programų pristatyme, su kuriomis supažindino studijų organizavimo skyriaus vedėja A. Kniežienė. Mūsų moksleivės taip pat susipažino su dr. A. Juškio  vykdomo projekto „Vaikų ir jaunimo edukacijos autorių teisių įgyvendinimo ir apsaugos tema būklės tyrimas“ rezultatais.

Skaityti daugiau...

Pamoka kitaip

Lapkričio 7 d. interjero apipavidalintojo profesijos mokiniai (VI-1, TI-2/I-14 ir  I-13 gr.) dalyvavo metinėje interjero konferencijoje „Interjeras 2020“. Renginyje pranešimus skaitė 8 pranešėjai. Jie pasidalino naujausiomis ateinančių metų spalvų tendencijomis, vonios kambario įrangos naujienomis bei jau įgyvendintų architektūrinių objektų pavyzdžiais.

Skaityti daugiau...

Edukacinė programa „Linksmasis mokslas su Lietuvos himnu“

Lapkričio 28 dieną Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centre svečiavosi mokslininkas ir menininkas Julius Žėkas, įgyvendinęs daugybę įvairių mokslinių-meninių projektų ir žinomas kaip kultūros politikos, vadybos ir projektų finansavimo specialistas. Jis gimnazijos skyriaus mokiniams pristatė savo sukurtą edukacinę programą „Linksmasis mokslas su Lietuvos himnu“, kuri nepaprastai sudomino mokinius ir mokytojus, dalyvavusius renginyje. Juliaus Žėko sukurta instaliacija „Tautiška giesmė“  – tarpdisciplininio meno kūrinys, sujungęs garso, vaizdo, kompiuterinių ir lazerių technologijų dėmenis, yra apkeliavusi daugybę Lietuvos ir užsienio muziejų. Jį būtų galima apibūdinti kaip valstybės himną, išgirstą ir perteiktą kitaip, t. y. šiuolaikinio meno kalba, suderinusia mokslą su menininko fantazija, naujas technologijas su tradiciniu amatu. Kauno valstybinio choro ir Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro atliekamo himno garsai paverčiami vaizdu spektrografinės analizės būdu. Vaizdinė garsų schema, kurioje spalvos atspindi garso intensyvumą (raudona spalva – silpniausius, mėlyna – stipriausius garsus), o jų išsidėstymas – garso bangų dažnius bei jų pokyčius, išausta kompiuterinėmis staklėmis 0,72 x 3,14 m dydžio audinyje. „Tautiška giesmė“ – intelektualaus ir stereotipų nepaisančio darbo vaisius – patvirtina, kad istorinę atmintį ir tautinį tapatumą galima palaikyti tiek tradiciniais, tiek inovatyviais kūriniais. Mokiniai, po pažinties su Julium Žėku, dalijosi įspūdžiais, kurie ilgam išliks atmintyje, nes su tokiomis įvairių dalykų žinių pritaikymo galimybėmis dar nebuvo susidūrę.

Skaityti daugiau...

Fotografai (F-57 gr.) lankėsi Tremtinių namuose

Jau antri metai, kaip mūsų centro fotografo specialybės mokiniai lankosi Tremtinių namuose. Šiais metais šią tradiciją pratęsė F-57 gr. fotografai. Jie bendravo su šių namų gyventojais, dalyvavo Mokytojų namų choro „Prisiminimas“ koncerte ir savo ruožtu užfiksavo daug įsimintinų kadrų.

Skaityti daugiau...

Auklės dalyvavo edukacinėje pamokoje, kuri vyko Lietuvos aklųjų bibliotekoje

2019 m. lapkričio 7 d. A-19 grupės mokinės dalyvavo edukacinėje pamokoje, kuri vyko Lietuvos aklųjų bibliotekoje. Mokinės susipažino su visiškai kitokiu pasaulio pažinimu. Pamatė, kaip žmonės, turintys regos negalią, pažįsta tai, ką mes, regintys, išvystame savo akimis (net iki 90 proc. informacijos). Mokinės susipažino su Aklųjų bibliotekos istorija, jos įkūrėjais bei pirmaisiais darbuotojais. Mokinės galėjo apžiūrėti ekspoziciją: senąsias knygas, audiobiblioteką, pirmąsias Brailio rašto spausdinimo mašinėles ir knygeles, skirtas vaikams. Taip pat turėjo galimybę pačios pabandyti rašyti Brailio raštu. 

Skaityti daugiau...

Kirpėjų pamoka kitaip (K-120 gr.)

Lapkričio 13 d. firmos „Bio Noxx“ atstovai K-120 gr. mokiniams pristatė plaukų priežiūros Blitz-Rekonstruktion priemones. Džiugu, kai atsiranda galimybė sužinoti apie naujas priemones, jas praktiškai pritaikyti. Dėkojame firmos „Bio Noxx“ atstovams už žinių sklaidą mokiniams.

Skaityti daugiau...

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema