Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Prasminga socialinė partnerystė

Karantinas stipriai koreguoja praktinio mokymo planus, iškyla daug problemų organizuojant baigiamąsias praktikas. Džiaugiamės  prasminga ir kokybiška socialine partneryste su Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigomis. Būsimos auklės ir ikimokyklinio ugdymo pedagogo padėjėjos sėkmingai atlieka baigiamąją praktiką vaikų darželiuose ,,Pasaka“, ,,Žirmūnėliai“, ,,Lazdynėlis“ ir Santariškių vaikų darželyje. Esame dėkingi už bendradarbiavimą, už mokinių vertinimą ir galimybę teorines žinias taikyti praktikoje.

Skaityti daugiau...

BANDOME SUSIDRAUGAUTI SU KARANTINO KELIAMAIS IŠŠŪKIAIS

2021 m. vasario mėnesį F-59 grupės mokiniai kartu su mokytoja metodininke Jogaile Butrimaite, atsižvelgdami į visus saugumo reikalavimus, dirbo išsiilgtoje fotostudijoje. Mokiniai atliko levitacijos ir verslo portreto užduotis: išbandė naujai įsigytą studijinę įrangą, LED apšvietimą naudojo kaip atskirą ar derino su lango šviesa. 

Skaityti daugiau...

Pamoka kitaip

2021 m. vasario 18 d. vizualinės reklamos gamintojo profesijos mokiniams vyko paskaita-seminaras apie gyvenimo aprašymo rengimą, kurį vedė VšĮ „Globalūs projektai“ atstovė. Susitikimo metu lektorė dalijosi praktiniais patarimais rengiant gyvenimo aprašymą, akcentavo, kas svarbu darbdaviams, ir į ką jie labiausiai atkreipia dėmesį. Džiaugiamės, kad mokiniai turėjo galimybę susipažinti su gyvenimo aprašymo rengimo ypatumais, sužinojo, kaip tinkamai ir kokybiškai parengti šį dokumentą. 

Skaityti daugiau...

Bendradarbiavimo pamoka, skirta Vasario 16-ajai paminėti

Vasario 12 d. VI-2 grupės mokiniai kartu su savo grupės auklėtoja Vaida Česniene dalyvavo virtualioje didžiausioje bendradarbiavimo pamokoje, skirtoje Vasario 16-ajai paminėti. Mokiniai siuntė savo piešinius į virtualią kūrybinių darbų parodą, skirtą Vasario 16 d. Taip pat siuntė savo „Žinutę Lietuvai“.

Skaityti daugiau...

Mokytojas ir mokinys turi „gimti“ iš naujo

Pirmasis karantinas išmokė mus adaptuotis netikėtomis sąlygomis, paisyti mokymo nuotoliniu būdu ypatumų, kai mokytojas mokiniui tampa partneriu, – o antrasis dar labiau sustiprino jausmą, kad ir mokytojas, ir mokinys turi „gimti“ iš naujo: mokytojas privalo rasti būdą išlikti partneriu, o mokinys – mokytis – ne reikalauti iš mokytojo, o tapti jo sąjungininku, tokiu būdu siekdamas įgyti žinių ir praktinių gebėjimų. Ypač daug pastangų pareikalavo praktinio mokymo organizavimas. Kaip nuotoliniu būdu mokyti masažo technikų, kirpti plaukus, atlikti veido ir kūno procedūras, kaip suvokti ir valdyti gamybines technologijas?

Skaityti daugiau...

Socialinis darbas gatvėje

Sausio 26 d.  visi Socialinio darbuotojo padėjėjo programos moksleiviai ir mokytojai jungėsi į atvirą nuotolinę pamoką „Socialinis darbas su jaunimu gatvėje“. Pamokoje viešėjo  Nevyriausybinės organizacijos Vilniaus socialinis klubas (Vilnius Social club) darbo su jaunimo gatvėje programos vadovas, socialinis gatvės darbuotojas Kasparas Laureckis. 

Skaityti daugiau...

Fotografų pamoka kitaip (F-59 gr.)

2021 m. sausio 27 d. F-59 gr. mokiniams vyko interaktyvi pamoka su fotografu Martynu Zaremba, kuris yra labiau žinomas kaip verslo fotografijos pradininkas Lietuvoje. Antrakursiai šiuo metu mokosi modulį „Žmogaus fotografavimas įvairioje aplinkoje“, kurio metu mokosi fotografuoti verslo ir kitus profesinius portretus. Interaktyvios pamokos metu profesionalus fotografas Martynas Zaremba papasakojo savo sėkmės istoriją, apibrėžė verslo fotografijos principus ir elementus, išanalizavo kelis savo darbus. Mokiniai aktyviai bendravo su fotografu, uždavinėjo klausimus bei gavo kvietimą bendradarbiauti ateityje.

Skaityti daugiau...

Pamoka kitaip

Sausio 27 d. modulio „Pakuotės techninis projektavimas“ užsiėmimo metu dalyvavo Daiva Mažvilaitė-Varnienė (UAB „Antalis“ pardavimų vadybininkė), kuri mokiniams papasakojo apie pakuotėms tinkamiausią popierių, jo technines savybes, spaudos būdus, kartono lankstymą įvairiomis kryptimis, formavimą.

Skaityti daugiau...

Fotografuoja renginių ir poilsio paslaugų organizatoriai

Renginių ir poilsio paslaugų organizatoriai mokėsi fotografijos, nes būtina mokėti nufotografuoti savo organizuotus renginius, sutvarkyti fotografijas ir jas patalpinti savo reklaminiame puslapyje. Taip pat mokiniai kūrė plakatą,  fotostudijoje mokėsi apšvietimo abėcėlės, rašė fotožinutes, stebėjo ir fiksavo mokyklos gyvenimą.  Geriausiai sekėsi šioms mokinėms: Karinai Kuzminovai, Liudmilai Kazakevičienei, Laurai Ginevičiūtei ir Deimantei Urbanavičiūtei. 

Skaityti daugiau...

TF-3 grupės mokiniai fotografavo modernią architektūrą Konstitucijos prospekte

2021 m. sausio 11 d. profesijos mokytoja Tamara Artajeva su entuziastingiausiais mokiniais iš TF-3 grupės fotografavo modernią architektūrą Konstitucijos prospekte. Geriausiems rezultatams pasiekti buvo išnuomotas Canon TS-E 24 mm F/3,5 L II objektyvas. Užduoties tikslas – išmokti valdyti nišinį Tilt-Shift objektyvą (fotografuojant ištaisyti besikraipančią geometriją). Taip pat mokiniai, naudodami Tilt objektyvo funkciją, kūrė miniatiūras. 

Skaityti daugiau...

Fotografų (F-59 gr.) pamoka kitaip

2020 m. lapkričio 26, 27 d. F-59 gr. fotografai toliau tęsė reportažo modulio mokslus ir fotografavo Vilniaus Halės turguje. Dėkojame turgaus vadovams, kurie leido mokiniams karantino metu fotografuoti ir gyvai patirti, kas yra reportažas.

Skaityti daugiau...

Fotografų mokytojams rūpi mokinių profesionalumas

 2020 m. lapkričio 20 d. profesijos mokytoja metodininkė Jogailė Butrimaitė ir profesijos mokytojas Arnold Gedris kartu su pirmo kurso mokiniais (F-62 gr.) dirbo mišriu būdu: kontaktiniu būdu (keturi mokiniai), o likusieji - nuotoliniu būdu. Naudojo ,,Teams“ programą. Modulio ,,Parengiamieji fotografavimo darbai“ pamokoje apie impulsinės šviesos priedų naudojimą mokiniai atliko pateiktas užduotis, o esantys nuotoliniame mokyme - aktyviai dalyvavo klausinėdami/komentuodami kontaktiniu būdu dirbančių mokinių klaidas. Pamoka buvo gyvai transliuojama ir tuo pačiu įrašinėjama su didesnės raiškos fotokamera  bei išoriniu mikrofonu. Šis darbo būdas leidžia iš arčiau peržvelgti įrangos savybes, pasikartoti,  iš naujo peržiūrėti įrašą. 

Skaityti daugiau...

Fotografų (F-59 gr.) pamoka kitaip

2020 m. lapkričio 13, 19 ir 20 d. F-59 gr. fotografo specialybės mokiniai fotografavo socialinį reportažą „Žmogus savo darbo vietoje“. Šią užduotį atliko dirbtuvėse „Vilniaus puodžių cechas“, kurias geranoriškai atvėrė vietiniai amatininkai. Dėkojame keramikams, kurių dėka mokiniai galėjo įgyti patirties reportažo žanre.

Skaityti daugiau...

Išvyka į Kernavę

2020 m. spalio 15 d. VF-58 grupės mokiniai mokyklos autobusiuku važiavo į Kernavę. Mokiniai, naudodami skaitmeninius ir juostinius fotoaparatus, mokėsi fotografuoti gamtos peizažą.

Skaityti daugiau...

Renginys „Senojo Vilniaus paieškos“

Spalio 21 d. VI-1 grupės mokiniai dalyvavo Kultūros paso edukaciniame renginyje „Senojo Vilniaus paieškos“. Mokiniai gyvai tyrinėjo miestą, atrado dingusius, nugriautus, konservuotus ar atstatytus pastatus, susipažino su Vilniaus kultūriniu ir architektūriniu paveldu.

Skaityti daugiau...

Išvyka į Markučių parką

2020 m. spalio 15 d. mokytojos Tamara Artajeva ir Indrė Voicechovičienė organizavo praktines pamokas keičiant edukacinę aplinką ir kartu su TF-3 grupe vyko į Markučių parką. Jame vyko praktinių įgūdžių lavinimo treniruotė, kurios metu mokiniai įgyvendino 5 užduotis. 

Skaityti daugiau...

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema