Trumpas aprašas
Individualios priežiūros darbuotojo modulinė profesinio mokymo programa skirta parengti kvalifikuotam individualios priežiūros darbuotojui, kuris gebėtų savarankiškai laikytis socialinių paslaugų įstaigos socialinių paslaugų teikimo kokybės reikalavimų, identifikuoti pagalbos asmeniui poreikį, teikti jam socialines paslaugas pagal nustatytą poreikį, sudaryti asmens saugumą užtikrinančias sąlygas.
Asmuo, įgijęs kvalifikaciją, galės dirbti socialines paslaugas teikiančiose organizacijose.
Individualios priežiūros darbuotojo darbo priemonės: kompiuterinė ir programinė įranga, biuro įranga, susisiekimo priemonės dirbantiems bendruomenėse, asmens higienos priemonės, asmeninės apsaugos priemonės, slaugos priemonės ir medžiagos, techninės pagalbos priemonės, skalbinių priežiūros priemonės, maisto ruošimo buitinė technika ir inventorius, švaros priežiūros buitinė technika, buitinės valymo, plovimo ir dezinfekcijos priemonės ir kt.
Individualios priežiūros darbuotojas dirba uždaroje patalpoje ir lankydamas asmenis jų gyvenamojoje aplinkoje; galimas darbas naktį, pavojingas darbas su šeimomis ar socialinę riziką patiriančiais, psichikos sutrikimų turinčiais asmenimis.
Individualios priežiūros darbuotojas turi būti susipažinęs su socialinių paslaugų teikimą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimais.
Kada galima mokytis programoje:
- po 10 kl., P42092302
- po 10 kl., be vidurinio išsilavinimo, įgyjama tik profesija P32101202
- po 12 kl., P43101202
- tęstinis mokslas turintiems kvalifikaciją T43092302
Kuo dirbsi?
Baigus mokymo programą galėsi dirbti sveikatos, socialinių paslaugų įstaigose: senyvo amžiaus ar neįgalių asmenų globos namuose, slaugos ligoninėse, senyvo amžiaus ar neįgalių asmenų dienos užimtumo centruose, krizių centruose, nakvynės namuose, socializacijos centruose bei teikti socialinės priežiūros paslaugas asmenų namuose.
Ko išmoksi?
Gebėsi pagal socialinio darbuotojo nurodymus prižiūrėti asmenis, kurie dėl amžiaus, neįgalumo, socialinių problemų iš dalies ar visiškai neturi, neįgijo gebėjimų ar galimybių arba juos prarado ir negali savarankiškai rūpintis asmeniniu gyvenimu. Mokėsi bendrauti su skirtingomis asmenų grupėmis bei bendradarbiauti su asmeniu ir jo aplinka.
Profesijos mokytojai
„Viskas yra įmanoma!“
Indrė Baltrušaitytė
Vilniaus kolegijoje įgijo edukologijos profesinio bakalauro laipsnį ir socialinio pedagogo profesinę kvalifikaciją. Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centre dirba profesijos mokytoja, dėsto socialinio darbuotojo padėjėjo mokymo programos dalykus.
Gyvenime vadovaujasi taisykle: viskas yra įmanoma. Siekdama tikslo visuomet tiki savimi ir žino, kad tikėjimas tuo, ką daro, veda teisingu keliu.
„Negali nuvesti žmogaus ten, kur pats nebuvai.“
Miglė Maniušytė
Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos viceprezidentė, socialinio darbo magistrė, profesijos mokytoja. Miglė yra ilgametė socialinių paslaugų srities darbuotoja, turinti didelę praktinę patirtį darbe su senjorais ir žmonėmis, turinčiais negalią. Miglė pati pradėjo savo karjerą nuo individualios priežiūros darbuotojos darbo ir iki šiol kasdien kartu dirba komandoje su kitais šios profesijos kolegomis. Nuolat dalinasi gerąja socialinio darbo patirtimi, skaito pranešimus respublikinėse ir tarptautinėse konferencijose, veda profesinių kompetencijų tobulinimo mokymus socialinių paslaugų srities darbuotojams. Domisi socialinio darbo ateitimi, inovacijomis ir žino, kad net robotų amžiuje individualios priežiūros darbuotojo profesija bus viena reikalingiausių!
„Niekada nenusigręžk nuo to, kuriam reikalinga tavo pagalba.“
Gitana Baranskienė
Edukologijos mokslų magistrė, profesijos mokytoja metodininkė. Gitana dėsto socialinio darbuotojo padėjėjo profesijos dalykus. Mokytoja nuosekliai gilinasi į visus sveikos gyvensenos aspektus, domisi savęs pažinimu bei asmeniniu augimu, o visas įgytas žinias praktiškai taiko gyvenime. Gitana taip pat domisi aromaterapijos aktualiausiomis naujienomis ir jas pritaiko dėstydama. Ji pritaria A. de Sent Egziuperi minčiai, kad „matyti galima tik širdimi. Tai, kas svarbiausia, akimis nematoma.“
„Mūsų darbe reikia drąsos ir jautrios širdies.“
Albina Stasiukynienė
Turi pedagoginį bei socialinio pedagogo universitetinį išsilavinimą, nuo 2023 metų centre dirba su individualios priežiūros darbuotojo mokymo programos mokiniais. Albina taip pat dirba ir socialinį darbą su vaikais, netekusiais tėvų globos. Pati dirbdama praktinį socialinį darbą, mokytoja puikiai supranta šalies socialinių paslaugų teikimo aktualijas, savo patirtį pritaiko būsimųjų individualios priežiūros darbuotojų mokymo procese. Mokytoja aktyviai veikia socialinių darbuotojų bendruomenėje, nuo 2017 metų yra Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos narė. Albina dalyvavo individualios priežiūros darbuotojo modulinės profesinio mokymo programos rengimo ir atnaujinimo darbo grupėje. 2014 ir 2022 metais Albinai Stasiukynienei buvo įteiktos Vilniaus merų padėkos.
„Saulė šviečia liūtams.“
Giedrė Jasiukaitė
VPU įgijo socialinio pedagogo bakalauro diplomą. Domėjimasis gėlėmis paskatino baigti mokslus Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centre ir įgyti floristo kvalifikaciją. Mokytoja domisi visais dalykais, kuriais domisi šiuolaikinis jaunas žmogus.
Praktikos galimybės
Mokydamiesi šioje profesijoje pabaigus visu programos modulius, prasideda įvadas į darbo rinką. Vyksta praktinis mokymas įmonėje. Apačioje rasite socialinių partnerių sąrašą su kokiomis įmonėmis bendradarbiaujame, kuriose vyksta praktinis mokymas.
Atliekama praktika (įvadas į darbo rinką) vyksta nuo vienos savaitės iki dviejų.