Trumpas aprašas
Grimuotojo modulinė profesinio mokymo programa skirta parengti kvalifikuotam darbuotojui, kuris gebėtų savarankiškai kurti personažo šukuoseną, kurti ir įgyvendinti charakterinį grimą.
Grimuotojo kvalifikaciją įgiję asmenys galės dirbti grimuotojais teatre, kino pramonėje, televizijoje, reklamos srityje.
Grimuotojo darbo priemonės: dailininko eskizai, įvairaus diametro sukimo žnyplės, fenai, suktukai, šukos, žirklės, segtukai, teptukai, pieštukai, grimui skirtos priemonės (natūralūs ir spalvoti tonai, kontūriniai pieštukai, akių šešėliai (birūs, riebūs), lūpų dažai, blakstienų tušas, pudra, makiažo fiksatorius, plaukų formavimo žnyplės, kempinėlės, plaukams šukuoti ir šukuosenoms fiksuoti reikalingos priemonės (lakas, vaškas); perukų gamybai reikalingos priemonės: galvos (medinės, silikoninės, kamštinės), plaktukas, vinutės, vąšelis plaukams rišti, tiulis; silikoninės ir gipsinės formos; klijai barzdoms, plaukams, blakstienoms klijuoti ir kt.
Būdingas darbas pamainomis pagal sudarytą grafiką. Darbo metu reikia dėvėti apsaugines priemones: chalatą ar prijuostę, pirštines (gamybos metu ir kvėpavimo kaukes).
Grimuotojo profesijai reikalingi svarbiausi bendrieji gebėjimai ir asmeninės savybės: kruopštumas, pastabumas, atsakingumas, kūrybingumas, gebėjimas įvertinti žmogaus išvaizdą, gebėjimas spręsti problemas, korektiškai bendrauti, planuoti laiką.
Pagal šią programą galima mokytis:
Kuo dirbsi?
Informacija ruošiama.
Ko išmoksi?
Gebėsi kvalifikuotai savarankiškai kurti personažo šukuoseną, kurti ir įgyvendinti charakterinį grimą, parinkti sušukavimo ar šukuosenos stilių, atitinkantį konkretų istorinį laikotarpį, kirpti, šukuoti, dažyti vyrų, moterų, vaikų natūralius plaukus, gaminti ir prižiūrėti natūralaus ir sintetinio plauko perukus, gaminti detales iš sintetinio ir natūralaus plauko ar kitokios medžiagos, parinkti galimus grimo įgyvendinimo būdus ir priemones, kurti grimo specialiuosius efektus, parinkti priemones kūno tapybai, atlikti kūno tapybą.
Profesijos mokytojai
„Mano tikslas – įkvėpti pasitikėjimą savimi.“
Artiom Kikot
Baigė Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centrą, yra plataus profilio kirpėjas, profesijos mokytojas. Šiuo metu centre dėsto įvairius kirpėjo mokymo programos dalykus – nuo plaukų kirpimo iki šukuosenų modeliavimo. Ruošia mokinius respublikiniams ir tarptautiniams konkursams. Mokytojo parengti mokiniai dalyvauja kasmetiniame atvirame Lietuvos kirpėjų ir grožio specialistų čempionate, nacionaliniame profesinio meistriškumo konkurse, tarptautiniuose konkursuose „International Hairstyling”, „Baltic Beauty” Rygoje, tarptautiniame festivalyje Minske ir nuolat užima prizines vietas. Mokytojas ir pats nuolat dalyvauja žinomiausiuose grožio industrijos konkursuose ir čempionatuose.
„Mokytojo darbe ypatingą dėmesį skiriu individualiam mokinių ugdymui ir motyvacijai. Suprantu, kad kiekvienas mokinys turi savo individualų mokymosi tempą ir stilių, todėl visada stengiuosi pritaikyti lanksčius mokymo metodus, kad kiekvienas galėtų pasiekti savo maksimalų potencialą. Be to, skatinu kūrybiškumą ir kritinį mąstymą, kad mokiniai ne tik įvaldytų technikas, bet ir sugebėtų kurti savo unikalų stilių“,– sako mokytojas.
„Kūryba – tai gyvenimo energijos šaltinis. Kuriantis žmogus puošia pasaulį, pasaulis be kūrybos – pasaulis be spalvų.“
Eglė Kojalienė
Grimo dailininkė, profesionalios grimuotojų mokyklos „Grimo akademija“ įkūrėja ir dėstytoja. Mokėsi Prancūzijoje, akademijose „SLA academy“, „Make up for ever“. Dirbo Lietuvos nacionaliniame dramos teatre grimuotoja. Jau keturiolika metų ruošia vizažistus-grimuotojus, dirbančius grožio sferoje, televizijoje, kino pramonėje ir teatruose.
„Dėstyti studentams grimą – tai supažindinti juos su kostiumo ir grimo istorija, kartu keliauti per epochas, suprasti, kodėl XIX a. moteris ir vyras atrodė vienaip, o praėjus keliems šimtmečiams jau visai kitaip. Grimuotojas turi suprasti spalvinius dėsnius ir kaip juos pritaikyti. Dėstant spalvotyrą, galima pajausti studentų emocinę būklę ir net ją pakeisti“,– sako Eglė.
Elena Permogorskaya
Praktikos galimybės
Pabaigus mokytis visų programos modulių, vyksta praktinis mokymas įmonėje. Toliau rasite socialinių partnerių, t. y. įmonių, su kuriomis bendradarbiaujame ir kuriose vyksta praktinis mokymas, sąrašą.
Praktika (įvadas į darbo rinką) vyksta nuo vienos iki dviejų savaičių.