Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

VPVPMC pristatyta keliaujanti archeologijos ir fotografijų paroda „Objektas ir detalė: akmens amžiaus estetikos pasaulis“

Birželio 5-ąją, trečiąją Dizaino savaitės’24 dieną, mūsų profesinio mokymo centre pristatyta Lietuvos nacionalinio muziejaus ir Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro (VPVPMC) keliaujanti archeologijos ir fotografijos paroda „Objektas ir detalė: akmens amžiaus estetikos pasaulis“.

Parodą atidarė parodos kuratorė, Lietuvos nacionalinio muziejaus atstovė, archeologė Dalia Ostrauskienė ir VPVPMC fotografų mokytoja metodininkė Jogailė Butrimaitė. Sveikinimo žodį parodos organizatorėms ir visiems susirinkusiesiems tarė VPVPMC direktorė Daiva Motiejūnaitė-Minkauskė. Ji pasidžiaugė, kad gražus Lietuvos nacionalinio muziejaus ir mokymo centro bendradarbiavimas tęsiasi jau daugiau nei metus ir išsivystė į įdomų bei rimtą projektą nacionaliniu mastu.

Viešnia ir parodos kuratorė iš Lietuvos nacionalinio muziejaus, pasinaudodama  proga, įteikė VPVPMC direktorei ir fotografų mokytojai bei projektų koordinatorei Jogailei Butrimaitei muziejaus padėkas už bendradarbiavimą kuriant ir lydint visą ilgą kelią – per devynis krašto muziejus – šią keliaujančią archeologijos ir fotografijos parodą.

Mokytoja Jogailė Butrimaitė savo parengtame parodos pristatyme paatviravo, jog prieš kelis metus pabendravus su muziejaus atstovais,  gimė mintis bendradarbiauti ir kurti bendrą keliaujančią archeologinių radinių ir fotografijų parodą. Susirinkusiesiems klausytojams ji pristatė parodos kūrimo ir įgyvendinimo kelią, kuris prasidėjo dar pernai, balandžio mėnesį su TF-5 fotografo specialybės mokiniais, organizavus eksponatų fotosesijas ir kuriant nuotraukų seriją. Be kita ko, mokytoja pridūrė, kad prie parodos sėkmės prisidėjo dizainerė Urtė Rimkevičiūtė, kuri sukūrė parodos dizaino idėją, ieškojo netikėtų eksponavimo sprendimų, sudėliojo parodos akcentus.

VPVPMC pristatyti atrinkti įdomūs kadrai, atvaizduojantys archeologinius radinius ir net mažiausias jų detales iš akmens amžiaus, apie kuriuos išsamiau papasakojo muziejaus atstovė, archeologė Dalia Ostrauskienė. Ji pristatė nufotografuotus eksponuojamus objektus, kurie buvo pagaminti iš  titnago, akmens, kaulo ir rago, medžio, keramikos ir gintaro.

„Jau akmens amžiuje žmonės mokėjo gaminti ir puoštis, naudojantis šiomis medžiagomis, fotografijose matome to laikmečio puodelį, smogiamojo ginklo fragmentą, galimai antį, ruoniuką ir kitus“, – sakė archeologė.  Ji sakė, kad žiūrėdami į archeologinį radinį ne visada matome subtilias jo detales, o fotografuojant – parinkus labai kryptingą, reljefą pabrėžiantį apšvietimą, pasitelkus makrofotografiją – išryškėja ir daikto forma, ir ornamentika, ir estetinė kalba, atkreipiamas dėmesys į kitu atveju sunkiau pastebimas detales“,  pabrėžė  fotografijos svarbą mokytoja Jogailė Butrimaitė.

Susirinkusiesiems buvo pristatytas ir parodos kelias per 9 Lietuvos muziejus, pasidalinta įspūdžiais iš įvairių muziejų erdvių ir turėtų veiklų.  Pasak jos,  parodą jau pamatė lankytojai, lankęsi Telšių  Žemaičių muziejuje „Alka“ Telšių ješivoje, Menininkų namuose, Mizgirių gintaro galerijoje-muziejuje Nidoje,  Renavo dvaro sodyboje – muziejuje,  Akmenės krašto muziejuje, Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje, Kretingos muziejuje, Joniškio istorijos ir kultūros muziejuje ir Ignalinos krašto muziejuje.  Šiuo metu iki birželio 10 d. paroda yra eksponuojama Burbiškio dvaro muziejuje.

Kaip teigė parodos kuratorės, ši paroda yra ne tik keliaujanti po Lietuvą, bet ir nuolat kintanti, pildoma naujais eksponatais. Nuo birželio 14 d. ją jau atsinaujinusią bus galima aplankyti Lietuvos nacionalinio muziejaus Senajame Arsenale. Ji bus pristatoma Europos archeologijos dienų renginio metu. Nespėję apsilankyti kituose muziejuose, maloniai kviečiame nepraleisti progos ir aplankyti šią parodą Vilniuje. https://lnm.lt/renginiai/europos-archeologijos-dienos-lietuvos-nacionaliniame-muziejuje-2024/

  atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema      

Išsaugoti
Sausainiukų nustatymai
Naudojame slapukus siekdami užtikrinti, kad mūsų svetainėje gautumėte geriausią patirtį. Jei atsisakysite slapukų naudojimo, ši svetainė gali neveikti taip, kaip tikėtasi.
Sutinku
Nesutinku
Plačiau
Statistikos slapukai
Google Analytics
Sutinku
Nesutinku
Funkciniai slapukai
Cloudflare
Sutinku
Nesutinku
Adform
Sutinku
Nesutinku