Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

„Dizaino savaitės’24“ metu VPVPMC pristatyta foto paroda „Žiedų poezija“

Šiandien, antrąją „Dizaino savaitės‘24“ dieną Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centre oficialiai pristatyta fotografijos paroda „Žiedų poezija“. Parodą susirinkusiesiems pristatė fotografų mokytoja Tamara Pathak.

Pristatydama parodą Tamara Pathak atkreipė dėmesį, jog parodoje eksponuojami jos F-66 grupės mokinių darbai. Pasak mokytojos, pagrindinis fotografijų objektas buvo menininkės Ditės Dilgienės iš Klaipėdos juvelyrikos darbai. Menininkės darbai – tai neatsiejami nuo gamtos elementų kūriniai. Iš esmės, fotografuoti žiedai atliko ne vien papuošalo, bet ir simbolinę funkciją. Ją mokiniai vystė kurdami vieningą stilistiką fotografijos darbuose. Fotografuodami mokiniai ypač didelį dėmesį skyrė žmogaus ryšiui su gamta, jos elementais.

Mokiniai savo kompozicijose sukūrė  ir pasakoja istoriją apie gyvybę iš gamtos. Fotografuojant menininkės žiedus buvo naudojami gamtos elementai: anglis, samanos, akmenys, jie, pasak kūrusių darbus mokinių, yra praeities, dabarties ir ateities simboliai.

Anglis – tai slaptas, tamsus elementas, menantis praeitį, tačiau ji simbolizuoja šilumą bei jaukumą. Samanos simbolizuoja dabartį ir augimą naujos pradžios etapui,  akmenys – tai tvirtumas, ilgaamžiškumas, stabilumas bei šeimyninė santarvė. Visa vainikuojantis žiedas – tai jau ateities simbolis, naujo gyvenimo ir vilties kūrimo ženklas. Fotografuoti žiedai savo forma simbolizuoja begalybę, gyvenimo ciklą. Visa fotografijų ekspozicija kalba apie lietuviškas tradicijas, kilusias dar iš pagonybės laikų.

Susirinkusiuosius sužavėjo fotografijų ir juose esančių žiedų bei gamtos elementų harmonija. Parodą galima pamatyti visas „Dizaino savaitė‘24“ dienas ir vėliau apsilankius Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centre. Ji eksponuojama administracinio korpuso 2 aukšte.

  atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema      

Išsaugoti
Sausainiukų nustatymai
Naudojame slapukus siekdami užtikrinti, kad mūsų svetainėje gautumėte geriausią patirtį. Jei atsisakysite slapukų naudojimo, ši svetainė gali neveikti taip, kaip tikėtasi.
Sutinku
Nesutinku
Plačiau
Statistikos slapukai
Google Analytics
Sutinku
Nesutinku
Funkciniai slapukai
Cloudflare
Sutinku
Nesutinku
Adform
Sutinku
Nesutinku