Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Centras paminėjo 45-erių metų sukaktį

2006 metų spalio 20 dieną Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras šventė 45-ąsias įkūrimo metines.

Į iškilmes atvyko garbingų svečių: Švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė, Nacionalinio egzaminą centro direktorė Danutė Šukienė, Rygos profesinės mokyklos direktorė Silvija Voitiškis, Pedagogų profesinės raidos centro, Prekybos ir amatų rūmų, Darbo biržos atstovai, kitą profesinio rengimo centrų direktoriai, ir žinoma, anksčiau ar vėliau šioje mokykloje dirbę mokytojai..

Salėje pristatyta mokinių ir mokytojų parengta kompozicija „Širdimi rašyti metraščiai prabyla" sujaudino ne vieną renginio dalyvį. Iš senų, prieš 40 ir daugiau metų darytų fotografijų žvelgė jauni dabartinių mokytojų veteranų veidai... Kiekvienas laikmetis paliko žymę mokyklos istorijoje. Nuotraukose - ir sovietinės mokyklos tradicijos bei atributai, ir atgimimo laikų pokyčiai. Kito laikmetis, kito ir mokykla. Daugėjo specialybių, didėjo mokymo patalpos. 1983m. mokykla iš senų patalpų persikėlė į naujas Baltupių mikrorajone. 1995m., po reorganizacijos, prisijungė 2-oji buitininkų mokykla. Įkūrus mokyklą buvo tik viena avalyninko specialybė (1961 metais mokykla buvo įkurta prie Prano Eidukevičiaus vardo odos - avalynės kombinato kaip 10 - oji profesinė technikos mokykla). Vėliau pradėti rengti siuvėjo, meno dirbinių iš odos gamintojo, kirpėjo, fotografo specialybių darbuotojai. Šiandien 700 centro moksleivių mokomi pagal 12 mokymo programų.  Per visus tuos 45-erius metus mokyklai, vėliau centrui, vadovavo tik du direktoriai - Jonas Rimša ir Alina Morkūnienė, žmonės, nusipelnę pagarbos už jų pasišventimą darbui ir nuolatinį rūpestį mokyklos reikalais. 2003 m. centro bendruomenę papildė neįgalūs vaikai, kurie mokomi siuvėjo, o nuo ateinančių metų galės įsigyti floristo padėjėjo specialybę.


Centre, atsižvelgiant į poreikį, kuriamos naujų specialybių programos, dalyvaujama tarptautiniuose projektuose, seminaruose, konkursuose.
Per oficialiąją renginio dalį centro mados teatras, vadovaujamas Zinos Žvalionienės, pademonstravo šukuosenų raidą nuo 1961-ųjų metų iki šių dienų, pristatė naujausią drabužių kolekciją. Švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė įteikė padėkos raštus mokyklos vadovybei, mokytojams. Centro darbuotojus pasveikino įvairių centrų bei įstaigų atstovai.

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema