Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Siuvimo verslo paslaugų teikėjas

Mokymosi trukmė – 3 metai (turintiems pagrindinį išsilavinimą, baigusiems 10 klasių)
Programos pavadinimas – Siuvimo verslo paslaugų teikėjas
Suteikiama kvalifikacija – Siuvėjas siuvinėtojas 

Priėmimo sąlygos – pagrindinės mokyklos baigimo pažymėjimas (10 klasių).
Pažangiems mokiniams mokama stipendija.

Baigusiems mokyklą suteikiama siuvėjo siuvinėtojo kvalifikacija ir išduodamas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos pripažintas diplomas. Sėkmingai išlaikius brandos egzaminus, išduodamas brandos atestatas.

 Įsidarbinimo galimybės – AB „Vilniaus Aušra" , AB „Rožė", UAB „Madata", bendra Lietuvos Norvegijos įmonė „Lelija".

Tęstinės studijos 
Vilniaus kolegija (siuvimo projektavimas ir gamyba, stiliaus dizainas, trikotažo dizainas), Vilniaus dailės akademija (kostiumo dizainas, taikomoji tekstilė), Kauno technologijos universitetas (siuvinių dizainas ir technologija, tekstilės dizainas ir technologija)

Drabužių siuvimas - stambi industrijos šaka, tenkinanti buitinius, estetinius žmogaus poreikius. Siuvėjo amatas yra vienas seniausių ir būtiniausių, todėl visada reikalingi šios specialybės meistrai. Pasirinkę siuvėjo siuvinėtojo programą būsimieji specialistai mokomi ne tik siuvimo technologijų, bet ir siuvinėjimo meno. Siuvinėjimas, viena iš taikomosios dekoratyvinės dailės šakų, išgyvena savo renesansą, susilaukia dėmesio visame pasaulyje, nes siuvinėjant galima ne tik puošti save, bet ir perteikti savo meninį skonį, fantaziją.
Siuvėjas, dirbdamas valstybinėse arba privačiose siuvimo, buitinio aptarnavimo įmonėse, atlieka įvairias siuvimo operacijas. Darbo specifika priklauso nuo įgytos specializacijos: siuvimo ir siuvinėjimo, susiuvimo, modeliavimo ar verslo organizavimo. Siuvėjas sukonstruoja ir sukerpa drabužius, paruošia gaminį primatavimui ir jį primatuoja. Pagal duotus modelius pasiuva ir išlygina gaminį, parenka įdėklines medžiagas, siūlus, furnitūrą. Taiso arba persiuva drabužius iš tekstilės ar panašių medžiagų. Dirba įvairiomis siuvamosiomis mašinomis, lygintuvu, taiko naujausias siuvimo technologijas. Siuvėjas turi išmanyti ir atlikti darbus pagal technologinius reikalavimus, apdorojimo technologiją taikydamas racionalius darbo organizavimo metodus. Siuvėjas-siuvinėtojas siuvinėja pagal modelį ar savo parengtą eskizą. Papuošia raštais gatavus drabužius masinei gamybai ir pagal individualius modelinius užsakymus. Organizuoja valstybinės siuvimo įmonės veiklą arba įsteigia individualią verslo įmonę. Rengia ir įgyvendina verslo planą. Tiria analogiškų paslaugų rinką. Ruošia finansines ataskaitas, sudaro bendradarbiavimo sutartis su tiekėjais ir užsakovais. Gali atlikti tiek serijinės gamybos, tiek individualius užsakymus. Dirbama sėdint. Užmokestis priklauso nuo siuvėjo kvalifikacijos ir įmonės apyvartos.
Siuvėjas – siuvinėtojas turi mokėti prognozuoti mados kryptį, projektuoti, modeliuoti, konstruoti ir pasiūti drabužius, siuvinėti ir taikyti apdailos elementus siuviniuose.
Teorinio mokymo metu yra mokoma šių profesijos dalykų 
 • siuvinėjimo menas ir siuvinių apdaila,
 • piešimo, drabužių istorijos, dizaino pagrindai,
 • kostiumo modeliavimo ir projektavimo.

Siuvėjui siuvinėtojui labai svarbu išmokti saugiai tikrinti mašinų, lygintuvų ir kitų prietaisų būklę ir pašalinti gedimus.
Šiuos įgūdžius formuojame per gamybos įrengimų pamokas.

ASMENINĖS SAVYBĖS
Sėkmingą siuvėjo darbą lemia kruopštumas, planavimo ir konstravimo gebėjimai; vaizduotė, meninis skonis, gebėjimas derinti spalvas. Taip pat svarbu fizinė ištvermė bei pakantumas sėdimam darbui. Šio darbo negali dirbti turintys rimtų plaštakos funkcijos sutrikimų, alergiški vilnai ar dulkėms, epileptikai ir sutrikusios regos asmenys.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Baigęs profesinę mokyklą specialistas, priklausomai nuo įgytos specializacijos, gali dirbti siuvėju, siuvėju-sukirpėju, siuvėju-siuvinėtoju, susiuvėju arba įsteigti individualią verslo įmonę. Gali tęsti studijas aukštojoje mokykloje.
Besimokydami pagal šią programą, mokiniai išmoks dirbti kompiuteriu, susipažins su ekonomikos ir verslo pagrindais, darbo teisės pagrindais.
Sėkmingai baigusios mokyklą siuvėjos - siuvinėtojos galės dirbti įvairiose siuvimo įmonėse, ateljė arba orientuotis į smulkios siuvimo įmonės įsteigimą. Įsigijusios patentą, galėtų savo gaminius pardavinėti įvairiose parduotuvėse.

GIMINIŠKOS PROFESIJOS
Siuvinių konstruktorius, siuvinių technologas, lengvosios pramonės įrenginių inžinierius, kailių ir odos gaminių siuvėjas, drabužių modeliuotojas, kostiumų dizaineris, tekstilininkas.

Nuotraukų galerija:

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema