Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Aplinkos ir patalpų priežiūros darbuotojas

Mokymosi trukmė – 2 metai (įgijusiems vidurinį išsilavinimą)
Programos pavadinimas – Aplinkos ir patalpų priežiūros darbuotojas
Suteikiama kvalifikacija – aplinkos ir patalpų priežiūros darbuotojas

Priėmimo sąlygos – priimami moksleiviai baigę vidurinio ugdymo programą.

Pažangiems mokiniams mokama stipendija.

Įsidarbinimo galimybės – dideli prekybos centrai, viešbučiai, individualios įmonės bei uždaros akcinės bendrovės, galimybė kurti nuosavą patalpų priežiūros įmonę.

Tęstinės studijos – kolegijos.

ASMENINĖS SAVYBĖS
Aplinkos ir patalpų valymo priežiūros darbuotojų specialybei įsigyti reikalingi bendrieji gebėjimai: atsakingumas, punktualumas, bendravimas ir bendradarbiavimas, smalsumas, sąžiningumas, komandinio darbo įgūdžiai, problemų sprendimas.

DARBO APRAŠYMAS
Prižiūrėti vejas, gėlynus. Karpyti, genėti medžius, krūmus ir gyvatvores. Valyti teritoriją. Parinkti tinkamas pagal valomą paviršių ir jo užterštumą valymo priemones. Tvarkyti įvairias patalpas, interjerą. Valdyti savaeigę techniką ir kitus mechanizmus. Dirbti su elektros įranga. Ruošti įrangą darbui ir sutvarkyti ją po darbo. Saugiai dirbti su patalpų ir aplinkos priežiūrai skirta įranga ir įrenginiais.

Būsimi aplinkos ir patalpų priežiūros darbuotojai bus mokomi
bendrųjų dalykų: civilinės saugos, ekonomikos ir verslo pagrindų, estetikos, lietuvių kalbos kultūros ir specialybės kalbos, kūno kultūros.
specialybės dalykų – patalpų priežiūros technologijos, patalpų valymo įrangos, patalpų valymo medžiagų, patalpų apdailos medžiagų, augalai patalpose, jų priežiūros, aplinkosaugos, aplinkos tvarkymo technologijos, aplinkos tvarkymo mašinų, įrangos ir mechanizmų, sumedėjusių želdinių, jų priežiūros, gėlynų, jų priežiūros, vejų, jų priežiūros, praktinio verslo mokymo, profesijos informacinių technologijų, teisės pagrindų, specialybės užsienio kalbos, profesinės etikos ir aptarnavimo kultūros, darbuotojų saugos ir sveikatos.

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema