Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Šioje šalyje nėra vietos „šešėliui“

2015 m. gegužės 18 d. visoje šalyje vyko akcija „ŠIOJE ŠALYJE NĖRA VIETOS „ŠEŠĖLIUI““. Ja siekiama ugdyti atsakingą, veiklią pilietinę visuomenę bei kviesti gyventojus aktyviai prisidėti prie šešėlinės ekonomikos mažinimo.

Šiemet šioje akcijoje iš viso dalyvavo 30 Lietuvos mokyklų (daugiausia gimnazijų). Iš jų – tik 5 profesinės mokyklos. Tai respublikinis renginys, kuris vyksta jau ne pirmus metus ir kurio dalyvių gretos kasmet auga. Taigi, šiais metais tarp 5 profesinių mokyklų minėtoje akcijoje dalyvavo ir mūsų centras. Ekonomikos ir verslo pagrindų profesijos mokytoja metodininkė VAIVA ŠČITIENĖ su VHK-12 gr. mokinėmis vienuoliktokėmis skaityklos patalpose per pirmąją pamoką vedė diskusijas apie šešėlinę ekonomiką šiomis temomis:

1. Kokią žalą sąžiningai veikiančioms įmonėms, valstybei ir jos gyventojams daro dvigubą buhalteriją vedančios įmonės?“
2. Kaip šešėlinis verslas gali lemti, pvz.: bibliotekos sugriuvimo priežastis?“
3. Kokios pasekmės gali ištikti infrastruktūrą dėl vokeliuose mokamų atlyginimų?“

Mokiniai taip pat žiūrėjo edukacinius filmukus ir atliko pastabumo testus:

1. „Ar suskaičiuosi litus?“
2. „Stebėk automobilius“
3. „Užslinko šešėlis“

Mokinių nuomone, verslas „šešėlyje“ neleidžia valstybei surinkti pakankamai lėšų, todėl griūva infrastruktūra, vokeliuose mokami atlyginimai nesuteikia dirbantiesiems socialinių garantijų, o sąžiningos įmonės mažiau uždirba, nes turi sumokėti daugiau mokesčių. Taigi, visi priėjome bendros išvados, kad reikia kovoti su „šešėliu“ ir raginti daugiau mokyklų jungtis į tokias akcijas.

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema