Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Visuotinė pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“

2013 m. sausio 11 d. Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre vyko jau kasmetine tradicija tapusi pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“.

Vos tik pravėrę centro duris, tiek mokiniai, tiek mokytojai pajuto, jog ši diena yra ypatinga... Pirmo aukšto fojė buvo pastatytas informacinis stendas, kuriame atsispindėjo Sausio 13-osios dvasia. Ties koridorių, kabinetų langais 8 valandą buvo uždegtos žvakelės, kurios simbolizavo šviesą, gyvybę, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Pirmosios pamokos metu mokytojai mokiniams papasakojo apie Sausio 13-ąją, pasidalino savais prisiminimais, išgyvenimais, patirtimi. Taip pat vyko integruota istorijos, geografijos bei lietuvių kalbos ir literatūros pamoka „Atmintis gyva, nes liudija“, kurios metu mokiniai turėjo galimybę ne tik išgirsti, bet ir savo akimis išvysti Sausio 13-osios įvykius (buvo rodomas dokumentinis L. V. Glinskio filmas „Laužai prie parlamento“).

 Šia gražia akcija siekiama puoselėti istorinę atmintį bei patriotiškumą, prisiminti 1991 m. Sausio 13-ąją ir pagerbti žuvusius bei nukentėjusius valstybės gynėjus.

Parengė R. Matulevičienė, R. Trapenskaitė, K. Rekašius, S. Pranculienė, G. Trembo

1301112 1

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema