Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Respublikos profesinių įstaigų vadovų pasitarimas

2009 metų lapjričio 10 dieną surengtas respublikos profesinio mokymo įstaigų vadovų pasitarimas, vykęs Vilniaus paslaugų ir verslo darbuotojų profesinio mokymo centre.

Pasitarime dalyvavo švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.
Ministras palankiai įvertino tai, kad profesines mokyklas pasirinko daugiau mokinių – šiais metais priimta 14 % daugiau nei planuota. Buvo numatyta, kad į Švietimo ir mokslo ministerijai pavaldžias 72 profesines mokyklas bus priimta 18810 mokinių. O profesiją įsigyti panoro 21500 mokinių, kurie galėjo rinktis iš 494 mokymo programų.
Ministro nuomone, tai ir prasidėjusios aukštojo mokslo reformos pasekmė.

„Profesinės mokyklos turi geras galimybes stiprinti savo pozicijas, – sakė ministras. – Tam pasitarnaus naikinami dirbtiniai veiklos apribojimai, darbo rinkos mokymo ir profesinio mokymo sistemų sujungimas, galimybė šioms mokykloms dirbti savarankiškiau, bendradarbiauti su verslu bei vietos valdžia“.
Kokybiniam šios sistemos šuoliui prielaidas sukurs ir šimtamilijoninės investicijos iš ES struktūrinių fondų.

Per susitikimą buvo aptarti svarbiausi profesinio mokymo sistemos darbai: pirminio ir tęstinio profesinio mokymo sistemų sujungimas, praktinės mokymo bazės modernizavimas, kvalifikacijų sistemos plėtra, profesinio mokymo turinio reforma, profesinio mokymo kokybės užtikrinimo sistemos plėtra, profesinio mokymo patrauklumo didinimas.

Švietimo ir mokslo minsiterijos atstovai bei šalies profesinio mokymo mokyklų vadovai aplankė Vilniaus paslaugų ir verslo darbuotojų profesinio rengimo centro atnaujintus praktinio bei teorinio  mokymo kabinetus, taip pat socializacijos kambarį, pabendravo su Mokinių tarybos nariais aplankę juos Karjeros Klube.

Parengė Daiva Motiejūnaitė,
fotografavo Saulius Sauleika
 

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema