Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Edukacinis projektas „Su meile Lietuvai“

Kovo 11-oji ne vieną kasmet priverčia pamąstyti, kaip reikia branginti viską, ką turime, ko pasiekė visi dori ir drąsūs Lietuvos žmonės... Juk visos kartos, gyvenusios anksčiau už mus, turėjo labai daug iškęsti, kad dabar  galėtume džiaugtis ne tik įvairiausiomis materialinėmis gėrybėmis, bet ir dvasine laisve...

Gražios šventės – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečio proga, centre buvo pristatytas edukacinis projektas „Su meile Lietuvai“, skirtas įrodyti sau ir kitiems, kad mums Lietuva ir jos laisvė reiškia daug.
Ta proga visą pusdienį mokiniai bei mokytojai  raštu liudijo, už ką galime mylėti savo šalį: „Myliu Lietuvą, nes jos takus mynė mano protėvių kartos, nes istorija, kurią jie sukūrė, ilga, garbinga, nors ir paženklinta skausmu...“, „Myliu Lietuvą, nes čia tokios baltos žiemos, taip aitriai kvepia liepos viduvasary ir toks melodingas jūros šniokštimas...“
Šiuos gražius žodžius tarsi atkartojo ir į Centrą atvykusi garbi viešnia – Lietuvos Respublikos Seimo narė Vilija Aleknaitė - Abramikienė, kuri pasidalijo mintimis apie artėjančią šventę, pilietiškumo ir tėvynės meilės sampratą šiuolaikinėje visuomenėje.
Po prasmingos ir jaudinančios Seimo narės kalbos, visus susirinkusius pakvietėme į viktoriną, kad pademonstruotume savo žinias apie Lietuvą, kad pasimokytume, pasidalytume savo kūrybiškumu ir gera nuotaika.
Viktorinoje dalyvavo  keturios komandos, sudarytos pagal Lietuvos regionus: aukštaičių, žemaičių, suvalkiečių ir dzūkų. Komandoms vadovavo jų kapitonės – Centro mokytojos ir administracijos darbuotojos: gimnazijos skyriaus vedėja Rita Matulevičienė,  pavaduotoja ugdymui Elena Kazlauskienė ir  mokytojos metodininkės Rūta Varnienė bei Zina Žvalionienė. Dalyviams teko atsakinėti į įvairių tipų klausimus ir atlikti kūrybines užduotis. Užduotys ir klausimai buvo parengti pagal penkias temas: istorija, geografija, kalba, literatūra, tradicijos ir papročiai.

Komandas vertino geranoriška ir objektyvi vertinimo komisija: direktorė Rita Pečiukaitytė, Centro tarybos pirmininkė Laima Veličkienė, kirpėjų skyriaus vedėja Sigita Kutienė bei mokinės Rasa Bumbul ir Ligita Ruselevičiūtė. Po įnirtingos ir atkaklios kovos, nugalėjo dzūkai.

Smagu, kad tokio gražaus minėjimo metu trumpam pamiršome savo bėdas, iškvėpėme blogį ir įkvėpėme tyros meilės Lietuvai.

Dar kartą dėkojame visiems, kurie neliko abejingi šiam projektui!


Renginio akimirkos

Seimo narė Vilija Aleknaitė-Abramikienė sveikina susirinkusiuosius.

Dzūkijos regiono komanda

Žemaitijos regiono komanda

Aukštaitijos regiono komanda

 

Suvalkijos regiono komanda

 Renginio vedantieji

Vertinimo komisija.

 


Regionų komandos rungtyse:

Organizatoriai:
Giedrė Trembo, Roberta Trapenskaitė,  Kostas Rekašius,
Sabina Pranculienė, Ruta Varnienė.

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema