Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

GERIAUSIO EKONOMISTO KONKURSAS

2017 m. lapkričio 6 – 10 d. Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre vyko geriausio ekonomisto konkursas, kurį gimnazijos skyriaus mokiniams organizavo ir vedė ekonomikos ir verslo pagrindų profesijos mokytoja metodininkė Vaiva Ščitienė.

Konkurse dalyvavo 74 mokiniai, iš kurių buvo sudarytos komandos po 4-5 gimnazistus. Konkursas buvo vykdomas per 2 pamokas penkiose klasėse.

Mokiniai iš turimų išteklių  turėjo pagaminti prekę artėjančių švenčių tema ir sukurti jai reklamą. Taip pat suskaičiuoti tos prekės savikainą, verslininko antkainį, jei reikia – pridėtosios vertės mokestį ir galiausiai – prekės kainą. Tuomet penkiose dvyliktokų klasėse buvo sukurtos šventinių prekių rinkos, kur mokiniai „pirko“ vieni kitų prekes ir taip kūrė tų prekių paklausą. Po „prekybos“ komandos skaičiavo bendrąsias pajamas, sąnaudas ir pelną, o po to atliko savo „įmonės“ (komandos) veiklos analizę ir atsakė į ekonominius klausimus.

Kiekvienoje klasėje buvo nustatyta didžiausią pelną gavusi „įmonė“ ir geriausiai į klausimus atsakę mokiniai. Pretendentai buvo šeši: Mantas Platūkis (VF-54 gr.), Diana Baginskaitė (VFL-23 gr.), Rūta Šutaitė (VFL-23 gr.), Kamilė Kubilevičiūtė (VHK-19 gr.), Karolina Suboč (VHK-21 gr.) ir Karina Kurmel (VK-108 gr.).

Geriausiu ekonomistu tapo VK-108 gr. mokinė Karina Kurmel. Jos komanda puikiai atliko visas užduotis ir surinko daugiausiai balų ne tik savo klasėje, bet ir tarp visų kitų komandų. O tarp jos komandos narių mokinės ekonomikos žinios buvo pačios geriausios.

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema