Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

InnoBridge II (atnaujinta vizitu į Latviją)

Projekto Nr. NPJR-2014/10108

Projektas vykdomas:
2014.08.01- 2015.07.31

Projekto tikslas:
Suteikti galimybę partnerių mokiniams bei mokytojams susitikti, bendrauti, dirbti kartu, ugdyti mokinių verslumo įgūdžius, padėti suprasti ekonomikos dėsnius per savarankišką praktinę patirtį, ugdyti supratimą apie Šiaurės ir Baltijos šalių kalbas ir kultūras.

Projekto koordinatorius:
Central Ostrobothnia Vocational College (FI-KPEDU) (Suomija)

Projekto partneriai:
Foroya Handilsskuli (Farerų salos)
Riga Style and Fashion Vocational School (Latvija)
Guldstadsgymnasiet (Švedija)
Viljandi Ühendatud Kutsekeskkool (Estija)
Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras (Lietuva)

Projekto eiga
Projekto partnerių susitikimas Vilniuje

2014 m. lapkričio 18-22 d. vyko projekto partnerių susitikimas Vilniuje. Į susitikimą atvyko trisdešimt svečių, mokinių ir mokytojų, iš Suomijos, Švedijos, Farerų salų, Latvijos ir Estijos. Kartu su mūsų centro mokytojais ir mokiniais svečiai lankėsi UAB „Lelija“, kur susipažino su verslo įmonės veikla, gaminama produkcija.

Pagrindinis susitikimo Vilniuje renginys -„Innovation camp“, vyko centre. Šis renginys skirtas mokinių verslumo įgūdžių ugdymui. Renginio metu mokiniai pristatė save, savo mokyklas, šalis. Renginyje dalyvavo Lietuvos verslininkai, kurie papasakojo savo verslo istorijas, pasidalijo patirtimi. Po to projekto dalyviai, pasiskirstę į komandas, kūrė verslo idėjas, verslo planą, reklamą, diskutavo, sprendė įvairias problemas. Atlikdami praktines užduotis mokiniai mokėsi suprasti ekonomikos dėsnius, ugdė verslumo, kūrybiškumo, bendradarbiavimo įgūdžius.

Svečiams buvo organizuota išvyka į Trakus, kurios metu jie plačiau susipažino su Lietuvos istorija ir kultūra.

Projekto „InnoBridge II“ partnerių susitikimas Rygoje

2015 m. vasario 10-13 d. Rygoje vyko Nordplus programos projekto partnerių susitikimas, kuriame, kartu su mokytojais iš Suomijos, Farerų salų, Estijos, Latvijos, dalyvavo Centro projektų vadovė R. Damkauskienė ir profesijos mokytoja L. Pangonytė. Susitikimo dalyviai lankėsi Rigas Stila un Modes Profesionala Vidusskola (www.rsm-skola.lv), susipažino su mokyklos veikla bei mokymo programomis. Taip pat dalyviai lankėsi verslo įmonėse: „Lači“ (http://www.laci.lv/galerija ), „I am your Shirt“ (http://imyourshirt.com/ ), „Draugiem.lv“ (www.draugiem.lv ) bei naujoje Latvijos nacionalinėje bibliotekoje (http://www.lnb.lv/ ). Vizitų metu susipažino su šių institucijų veikla bei inovatyviomis vadybos sistemomis. Susitikimo dalyviai aptarė tolimesnio bendradarbiavimo perspektyvas, susitarė dėl naujo projekto paraiškos rengimo 2015 m. Nordplus programos konkursui.

Projektų vadovė Rita Damkauskienė

Vizitas į Suomiją

2015 m. gegužės 17 – 22 d. vyko projekto „Innobridge II“ partnerių susitikimas - „International week“ - Suomijoje, Kokkoloje. Jame dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš Latvijos, Estijos, Švedijos, Lietuvos ir, žinoma, Suomijos. Lietuvą ir VPVDPRC atstovavo K-102 gr. mokinė Judita Aleknaitė, K-101 gr. mokinė Rasa Sabonytė ir mokytojas Rokas Bučelis.

Susitikimo dalyviai susipažino su Kokkolos profesinės mokyklos (Central Ostrobothnia Vocational College, Business department) veikla, mokymo programomis. Judita ir Rasa kartu su kitų šalių mokiniais dirbo kirpykloje, tobulino profesines žinias bei bendravimo ir darbo komandoje įgūdžius. Tarptautinės savaitės metu kiekvienas projekto partneris pristatė savo šalį, vaišino nacionaliniais gardumynais. Dalyviai išklausė profesoriaus Philip Cohen seminarą apie verslumą, lankėsi verslo įmonėse. Viena iš jų elfų dirbtuvės (www.tyynelantontut.fi).

Vizitas į Latviją

2016 m. gegužės 9-13 d. vyko projekto „Innobridge II“ partnerių susitikimas – Latvijoje, Rygoje. Jame dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš Latvijos, Švedijos, Lietuvos , Suomijos ir Farerų salų. Lietuvą ir VPVDPRC atstovavo Paulius Šerelis, SV-1 gr., Simas Olišauskas, F-52 gr., Gabija Rėkutė ir Justina Voitėšonokaitė, VHK-15 gr. ir mokytojas Rokas Bučelis.

Dalyvių įspūdžiai:

„Vizito Rygoje laikas prabėgo labai greitai. Gyvenome viešbutyje. Viešbučiu labai patenkinti, geros sąlygos, sočiai pavalgydavome pusryčius. Jau pirmą dieną puikiai radome kalbą su kitais projekto dalyviais, svečiais iš Suomijos, Švedijos, Fererų salų. Visi dalyviai supažindino su savo šalies kultūra ir tradicijomis. Antrąją dieną turėjome galimybę pasivaikščioti po Rygos senamiestį, aplankėme Latvijos nacionalinę biblioteką, kelis muziejus. Turėjome ekskursiją į EKO Getlini šiukšlių perdirbimo įmonę, kurioje klausėmės trumpos paskaitos, apie įmonės veiklą, projektus ir tikslus. Aplankėme ir auginamų pomidorų šiltnamį. Trečiąją dieną turėjome galimybę nuvykti į mažą dviejų brolių sukurtą firmą, kuri gamina akinius iš medžio. Apžiūrėjome dirbtuves, Išgirdome jų istoriją kaip jie pradėjo šį verslą ir kaip jiems sekėsi jį plėsti. Vėliau vykome į Riga Style and Fashion Vocational school, čia mus suskirstė į skirtingų šalių komandas, gavome užduotį iš gautos medžiagos (stiklo, metalo, popieriaus, akmens) sukurti savo verslo produktą. Kitą dieną turėjome savo idėjas pristatyti.

Labai esame visi dėkingi už galimybę dalyvauti šiame projekte, mums labai patiko!”

Nuotraukų galerija:

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema