Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Floristikos menas ir jo unikalumas Europos šalių kultūroje

Projekto vykdymo laikotapris: 2004-2005m.
Projekto Nr. LT/05/PL/1/0824

 

Programa
        Leonardo da Vinci

Projekto tikslinė grupė – pirminio profesinio lygmens moksleiviai, pagal floristo mokymo programą besimokantys IV pakopos antro kurso Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro ir Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokyklos moksleiviai.

Projekto tikslas: susipažinti su Čekijos, Vokietijos ir Švedijos ritualų (apeigų) floristika ir keistis patirtimi, didelį dėmesį skiriant nacionaliniams ypatumams, tobulinti praktinius gebėjimus, didinant moksleivių integracijos galimybes į Europos darbo rinką.

Projekto partneriai: Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykla ir Lietuvos floristų asociacija. Užsienio partneriai: P.P.U.H. „RÓŹA I“ K.Mędrala gėlių salonas, Drezdeno Floristikos institutas ir Švedijos S:t Görans gimnazija.

Projekto metu mokiniai atlieko šias užduotis:
1. Susipažįsta su floristiniais darbais interjere ir gedulo apeigose (dekore), naudojamais floristiniais aksesuarais, gėlių asortimentu, gamybinėmis floristų dirbtuvėmis;
2. Fotografuoja, eskizuoja, aprašo ir komponuoja matytus darbus;
3. Komponuoja (atlieka) interjero ir gedulo floristikos darbus pagal mokymo programą;
4. Sukomponuoja (atlieka) floristinį praktinį darbą pasirinkta tema, jį nufotografuoja ir aprašo;
5. Parengia stažuotės ataskaitą.

Projekto trukmė: metai

Stažuotės trukmė: 4 savaitės.  2006-05-10 Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro bibliotekoje vyko projekto pristatymas.

Pagal šį projektą 12 floristo specialybės mokinių tobulino savo teorines žinias ir praktinius įgūdžius stažuočių Vokietijoje, Švedijoje ir Lenkijoje metu. Mokiniai dalijosi įgyta patirtimi, paruošė tematinius nuotraukų rinkinius, parengė albumą kompiuterinėje laikmenoje ir pristatė darbo ataskaitas pagal numatytas individualias užduotis. Jų darbus ir patirtį vertino socialiniai partneriai – Lietuvos floristų asociacija. Stažuotė užsienyje buvo užskaityta kaip dalis gamybinės praktikos.
Projekto dalyviams įteikti pažymėjimai.

Savo įspūdžiais mokiniais dalijosi ir centro leidžiamame laikraštyje „Centriukas“.

 

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema