Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Mokinių komunikacinių gebėjimų lavinimas paslaugų sektoriaus veikloje (atnaujinta stažuote Maltoje)

Projekto Nr. LLP- LdV- IVT-2013-LT- 0852
Projekto vykdymo laikotarpis 2013–2014 m. m.

Santrauka

Projekto tikslas - tobulinti auklės ir socialinio darbuotojo padėjėjo bendravimo įgūdžius paslaugų sektoriaus veikloje. Mokiniai, nuvykę į Maltą, turės galimybę susipažinti su socialinės gerovės modelio proceso organizavimu. Stažuotės metu išbandys efektyvių komunikavimo būdų, įvairių paslaugų sektoriaus veiklos organizavimo formų raiškos taikomos praktinėje veikloje ( tiek dirbant su vaikais, tiek bendraujant su vyresnio ir pagyvenusio amžiaus žmonėmis ). Ugdydami praktinius gebėjimus tarptautinėje aplinkoje mokiniai išmoks bendrauti ir bendradarbiauti, dirbti komandoje, stiprins komunikacinius bei užsienio kalbos gebėjimus, susipažins su kitos šalies istorija, kultūra, tradicijomis. Visos įgytos kompetencijos ir įgūdžiai, tiek bendrieji, tiek profesiniai padės sėkmingai įsitvirtinti šiuolaikinėje darbo rinkoje.

Projekto partneriai:

Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras – projekto koordinatorius ( dotacijos gavėjas ).

Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras – ( projekto partneris ).

Paragon Europe ( Malta ) - ( tarpinė organizacija ).

Projekto vykdymo eiga:

2013 m. gegužės 25 d. – birželio 7 d. projekto dalyvių atranka. >>

Stažuotė Maltoje

2013 m. rugsėjo 22 d. – spalio 12 d. vyko projekto „ Mokinių komunikacinių gebėjimų lavinimas paslaugų sektoriaus veikloje „( auklės ir socialinio darbuotojo padėjėjo profesijos ) ( Nr. LLP-LdV-IVT-2013-LT-0852 ) dalyvių stažuotė Maltoje. Joje dalyvavusios mūsų centro auklės ( A-12 gr. ) Ligita Puinauskaitė, Justina Svirko, Toma Valantavičiūtė ir socialinio darbuotojo padėjėjos ( SD-4 gr. ) Andželika Biveinytė, Julija Jurevičiūtė ir pasidalino vizito akimirkomis.

Auklių įspūdžiai po stažuotės:

Ligita:

„Esu Ligita , mokausi auklės profesijos. Turėjau galimybę dalyvauti Leonardo daVinci mobilumo projekte – stažuotėje Maltoje. Praktiką atlikau vaikų priežiūros centre „Stepping stone“, kalbėdavome anglų kalba. Daug žaidėme ir bendravome su vaikais, stebėjome aplinką ir lyginome su savo šalies darželiais. Padėdavome auklėtojoms tvarkytis grupėje, užimti vaikus, kartu žaisti, dainuoti, piešti, maitinti vaikus. Darbas buvo įdomus, nes kasdieną pamatydavome vis kažką naujo. Įdomu buvo tai kad vaikų kambaryje buvo televizorius per, kurį rodydavo pažintinius filmukus ir dainuodavo „Muffinssongs“ . Stažuotėje ne tik įgijau patirties profesinėje srityje, patobulinau anglų kalbos įgūdžius, gavau sertifikatą ir Europass mobilumo dokumentą už atliktą praktiką, taip pat darbe galėjau pritaikyti įgytas teorines žinias praktikoje ir įgijau naujų žinių.“

Toma:

„Šį rudenį rugsėjo pabaigoje, spalio pradžioje dalyvavau stažuotėje Maltoje. Stažuotės metu dirbau vaikų priežiūros centre „Stepping stone“. Atvykus į Maltą turėjome pažintines ekskursijas po Gozo salą, pietinę ir šiaurinę Maltos dalis. Gozo salos ekskursija organizavo labai mielas senukas, jis pasakojo istorijas, supažindino su pastatais, leido išlipti iš autobuso ir patiems pasigrožėti Gozo salos stulbinančiais vaizdais. Kartu su mumis vyko ir kiti žmonės. Vėliau visi kartu vykome pietų. Po pietinę ir šiaurinę Maltos dalis mes važinėjome autobusu be stogo. Vairuotojas davė ausines per kurias klausėmės istorijos ir pažindinomės su pastatais, architektūra bei Maltos augmenija. Malta yra labai graži sala, mes praplėtėme savo kultūrines žinias. Pamačiau labai gražius vaizdus : kalnus, jūra, augalus, kitokius žmones, bažnyčios ir kitų namų architektūra. Labai patiko važiuoti su autobusu be stogo ir važiuojant visą vaizdą matyti savo akimis, gyvai. Labai džiaugiuosi, kad nuvykau į šią šalį, sužinojau daug naujų dalykų apie vaikų ugdymą bei Maltos kultūrą.“

Julija:

„Šį rudenį lankiausi Maltoje pagal projektą „ Mokinių komunikacinių gebėjimų lavinimas paslaugų sektoriaus veikloje“, praktiką atlikau privačiuose senelių namuose Marina Palace Home. Stažuotėje prižiūrėjau ir padėjau seneliams judėti, valgyti, daug bendravau, taip lavindama savo kalbinius gebėjimus. Maltoje seni žmonės labai gerbiami, jie turi veiklos ir yra užsiėmę. Šis vizitas suteikė man gerosios patirties tiek kultūrinėje, tiek asmeninėje veikloje.

Nuotraukas rasite čia >>

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema