Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Europietiška interjero apdailos patirtis. Papildyta "Stažuotė Vokietijoje"

Projekto Nr. Nr.LLP-LdV-IVT-2012-LT-0695
Projekto vykdymo laikotarpis: 2012-2013 m.m.

 Projekto partneriai

Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykla (dotacijos gavėjas)
Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras
Suomijos, Vokietijos ir Kroatijos profesinės mokyklos.

Santrauka

Projekto pagrindinis tikslas - susipažinti su interjero apdailos technologijomis ir inovacijomis, taikomomis Suomijos, Vokietijos ir Kroatijos profesinėse mokyklose; stiprinti interjero apdailos atlikėjo ir interjero apipavidalintojo mokymo programų mokinių profesinius gebėjimus; stiprinti užsienio kalbos ir bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžius, kūrybiškumą, susipažinti su užsienio šalių kultūra ir tradicijomis; stiprinti neįgaliųjų asmenų (kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų) integraciją į visuomenę.
Stažuočių metu projekto dalyviai turės galimybę ne tik susipažinti su interjero apipavidalinimo, apdailos ir interjero puošybos priemonėmis, diegiamomis inovacijomis ir technologijomis, bet ir naudoti jas darbo procese, atliekant konkrečias interjero apdailos ir apipavidalinimo užduotis – sienų ir lubų paviršių apdorojimo (dažymo, glaistymo) darbus, dekoratyvinių akcentų  gamybą. Tai prisidės prie mokinių poreikių tobulinti jų profesines ir bendrąsias kompetencijas ir sudarys sąlygas jų konkurencingumo didinimui. Bendras mokinių su klausos negale ir mokinių be specialiųjų poreikių  dalyvavimas projekte prisidės prie sėkmingesnės neįgaliųjų asmenų socializacijos į visuomenę.

 Projekto vykdymo eiga

Skelbiama projekto dalyvių atranka >>

1. Stažuotė Kroatijoje

2013 m. balandžio 7-27 d. vyko projekto Nr. LLP-LdV-IVT-2012-LT-0695 “Europietiška interjero apdailos patirtis” dalyvių stažuotė Kroatijoje. Stažuotėje dalyvavo I6 g. mokinės Tatjana Zinkevič ir Beata Tarnackaja.

Tatjanos įspūdžiai:

„Į stažuotę vykome šešiese, aš kartu su savo grupės drauge Beata ir keturi mokiniai iš Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokyklos. Praktiką atlikom Karlovac miestelyje MIOŠ (MJEŠOVITA INDUSTRIJSKO OBRTNIČKA ŠKOLA) mokykloje. Mums buvo paskirstytos užduotys - 5 sienos dekoravimui, reikėjo nupiešti eskizus ir padaryti sienos dekorą pagal išrinktą eskizą. Dirbome poromis, mes su Beata dirbome kartu, dekoravome sieną kosmetologijos kabinete ir koridoriuje. Buvome aprūpintos visomis reikalingomis darbo priemonėmis. Darbo vadovas liko patenkintas mūsų atliktais darbais.

Laisvą laiką leisdavome visi kartu - keliaudavome apsižvalgyti Zagrebo mieste- Kroatijos sostinėje, papramogauti, aplankyti muziejų, parkų ir pan. Taip pat buvome Plitvico ežerų nacionaliniame parke, aplankėme senas Kroatijos pilis Dubovac ir Ozalj. Paskutinį stažuotės savaitgalį turėjome galimybę pamatyti Adrijos jūrą, aplankėme Opatijos ir Rijekos miestelius. Tai nuostabi šalis su fantastiška gamta. Grįžom namo pilni įspūdžių.

Stažuotėje ne tik įgijau patirties profesinėje srityje, patobulinau anglų kalbos įgūdžius, gavau sertifikatą už atliktą praktiką, bet ir praplėčiau savo akiratį, atradau nuostabius žmones, gražią šalį su giliomis tradicijomis.“

IMG 0099

IMG 6671

IMG 7280f

IMG 7418

IMG 7914

IMG 7938

IMG 7941

IMG 9000 copy

IMG 9067

IMG 9747 copy

 DSC0067 (2)

 DSC0136d

 DSC0138 f

2. Stažuotė Suomijoje

2013 m. balandžio 14 d. – gegužės 4 d. vyko projekto Nr. LLP-LdV-IVT-2012-LT-0695 “Europietiška interjero apdailos patirtis” dalyvių stažuotė Suomijoje. Stažuotėje dalyvavo I7 gr. mokiniai Ingrida Šilobritaitė ir Simonas Norkus.

Ingridos ir Simono įspūdžiai:

„Kelionė prasidėjo susipažinimu su kolegomis iš Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokyklos. Taigi visi keturiese ( Simonas, Ingrida, Laura ir Anastasija) keliavome į nedidelį miestelį Suomijos pietryčiuose - Kotka, kur įsikūrusi mus priimanti mokykla EKAMI (ETELA-KYMENLAAKSO VOCATIONEL COLLEGE ).

Stažuotės praktinės užduotys buvo gana panašios, bet tuo pačiu ir skirtingos. Vienas iš pagrindinių mūsų praktikos tikslų buvo išmokti imituoti įvairias natūralias medžiagas - įvairius medžio bei akmens paviršius. Taip pat mokėmės atlikti sienų dažymą keliomis naujomis technikomis. EKAMI aprūpino mus darbo įrankiais, tai labai palengvino mūsų darbą. Stažuotės vadovas, kaip ir mes, buvo patenkintas mūsų kruopštumu, atsidavimu, bei, žinoma, mūsų atliktais darbais.

Laisvalaikiu nenuobodžiavome. Nors miestelis mažas, bet tikrai įspūdžių netrūko. Aplankėme kelias galerijas, jūrų muziejų, vietinius prekybos centrus - tai leido mums susipažinti su vietine kultūra. Taip pat pasinaudojome mokyklos suteikta galimybe nemokamai lankytis sporto salėje bei baseinuose. Teko iš arčiau susipažinti ir su Suomijos sostine - Helsinkiu. Be viso to kasdienybėje sekė ramūs vakarai su kortomis, ant laužo keptomis vaišėmis lauke, žvejyba, bei, žinoma, sauna. Be jos Suomija būtų ne Suomija.

Visa šita kelionė ir praktika davė mums ne tik gilių prisiminimų, patirties, pažinčių, bet ir parodė mums, jog dar yra kur tobulėti, tiek kiekvienam individualiai, tiek visai tautai.“

DSCF5223

DSCN0020

DSCN0031

DSCN0069

DSCN0119

DSCN0189

DSCN0270

3. Stažuotė Vokietijoje

2013 m. balandžio 14 d. – gegužės 4 d. vyko projekto Nr. LLP-LdV-IVT-2012-LT-0695 “Europietiška interjero apdailos patirtis” dalyvių stažuotė Vokietijoje. Stažuotėje dalyvavo I6 grupės mokinė Violeta Iljinych ir I7 grupės mokinys Jonas Leonas Steikūnas.

Jono įspūdžiai:

“Kelionę pradėjom Vilniaus oro uoste, išskridome apie 15 val., o apie 20 val. vietos laiku buvome Luneburge. Mus pasitiko mokyklos (International Georg – Sonin – Schule) atstovas ir palydėjo į viešbutį, kuriame gyvenome.

Praktiką atlikome mokykloje. Turėjome du projektus: vitrinos ir sienos dekoravimo. Patys kūrėme idėjas, kaip dekoruoti, patys jas ir įgyvendinom. Prie vitrinos darbas buvo kruopštesnis, o medžiagos - kartonas, popierius, tekstilinės medžiagos. Vitrinos dekoravimo tema buvo draugystė tarp Lietuvos ir Vokietijos. Su siena darbas buvo kitoks, šiek tiek purvinesnis, atimantis daugiau laiko ir jėgų. Medžiagos taip pat buvo kitokios, tai akriliniai dažai, gruntas, glaistas. Mokytojas, kuris davė mums užduotį, yra vienos futbolo komandos fanas, todėl sieną dekoravom tos komandos simboliais. Mes buvom patenkinti savo pasiekimais.

Netrūko ir laisvo laiko. Pirmomis dienomis apžiūrinėjom Luneburgą, buvom poroje ekskursijų po miestą. Vokietija yra futbolo šalis, kiekvieną savaitgalį žiūrėdavom varžybas stadione esančiame prie mūsų viešbučio. Aplankėm Hamburg, Stade, Winsen, Wolfsburg miestus.“      

P1340172

P1340310

SAM 1768

SAM 1774

 

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema