Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Besimokančiųjų ir personalo mobilumas profesiniame mokyme (atnaujinta stažuote Vokietijoje)

Nr. 2014-1-LT01-KA102-000265

Projektas vykdomas nuo 2014-07-01 iki 2015-06-30

Projekto partneriai:

VšĮ Telšių regioninis profesinio mokymo centras (projekto koordinatorius)

Mažeikių politechnikos mokykla

Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras

Projekto santrauka:

Pagrindinis projekto tikslas - mokinių ir darbuotojų, vykdančių ir kuruojančių profesinį mokymą, profesinių įgūdžių tobulinimas, taip didinant profesinio mokymo kokybę Telšių, Mažeikių ir Vilniaus profesinio mokymo įstaigose.

Uždaviniai:

• Įsivertinti turimas profesinio mokymo ir organizavimo kompetencijas šiuolaikinėje darbo rinkoje.

• Patobulinti mokinių profesinius įgūdžius, sudarant jiems galimybę atlikti dalį gamybinės praktikos užsienyje.

• Patobulinti profesinį mokymą vykdančių ir jį kuruojančių darbuotojų profesinio mokymo įgūdžius, stebint profesinio mokymo pamokas ir veiklą gamyboje.

• Organizuoti statybos, maisto ir turizmo, dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojo specialybių profesinio mokymo atviras pamokas mokytojams ir mokiniams, kurių metu pristatyti parengtą mokomąją medžiagą ir patobulintus profesinius įgūdžius, tuo būdu gerinant profesinio mokymo kokybę.

Planuojami vizitai:

14 baigiamojo kurso mokinių (reklamos gamintojo specialybė) 4 savaites stažuosis Vokietijoje (2015 m. kovo mėn);

16 profesinio mokymo specialistų vyks į 1 savaitės vizitus Turkijoje ir Vokietijoje (2014 m. spalio mėn. ir 2015 m. kovo mėn.).

Projekto vykdymo eiga:

2014 m. birželio 20-26 d. projekto dalyvių (profesinio mokymo specialistų) atranka >>

Vizitas Turkijoje

2014 m. rugsėjo 22-28 d. vyko projekto dalyvių vizitas Turkijoje. Kartu su Telšių RPMC ir Mažeikių politechnikos mokyklos atstovais į vizitą vyko centro direktorė R. Pečiukaitytė ir profesijos mokytoja R. Damkauskienė. Vizito dalyviai lankėsi Adnan Menderes universiteto Turizmo ir viešbučių vadybos mokykloje, kurioje rengiami specialistai poilsio paslaugų sektoriui, susipažino su mokymo aplinka, mokymo programomis, stebėjo pamokas. Taip pat vizito dalyviai lankėsi verslo įmonėse, kuriose mokiniai atlieka praktiką, susipažino su praktikos organizavimu, vertinimu, stebėjo mokinių darbą, aptarė galimybes organizuoti mūsų centro mokinių praktiką Turkijoje. Laisvalaikiu vizito dalyvės susipažino su vietos kultūriniu gyvenimu, nuostabia gamta, aplankė antikinį miestą Efesą.

Vizito akimirkos:

2015 m. sausio 12-19 d. projekto dalyvių (mokinių) atranka >>

Vizitas Vokietijoje

2015 m. kovo 8-14 dienomis dalyvavome Erasmus+: Leonardo da Vinci programos projekte „Besimokančiųjų ir personalo mobilumas profesiniame mokyme" Nr. 2014-1-LT01-KA102-000265. Centro profesijos mokytojos Laimutė Pangonytė ir Valentina Pašakinskienė vykome į Vokietiją, Chemnitz miestą.

Viešnagės metu susipažinome su Vokietijos švietimo ir mokymo sistema, dualiniu profesiniu mokymu, su Chemnitz miesto istorija, aplankėme Vokietijos kultūros centrą Drezdeno miestą.

Svečiavomės Chemnitz miesto profesinėse mokyklose: F+U Gemeinnützige Bildungseinrichtung für Fortbildung und Umschulung Sachsen GmbH ir Berfsschulzentrum fur technik II. Stebėjome veiklas profesiniame mokyme, bendravome su jų mokyklos mokytojais ir mokiniais, stebėjome mūsų mokinių, besistažuojančių Chemnitz mokykloje, praktiką, dalyvavome seminaruose.

Paminėjome Kovo 11-ąją, suorganizavome renginį, kurio metu pasakojome apie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, žiūrėjome filmą apie to meto įvykius, pynėme tautiškas Lietuvos ir Vokietijos spalvų juosteles su mūsų mokiniais ir vokiečių mokyklos atstovais.

Lankėmės medienos įmonėje Holzwerkstatt /Hr. Uhlmann/, tekstilės siuvimo įmonėje Riedel-Textil gGmbH, tekstilės audimo-gamybos įmonėje Curt Bauer GmbH. Susipažinome su įmonių veikla, naujausiais įrengimais, gaminama produkcija, lankėmės cechuose ir stebėjome gamybos procesą.

Vizito dalyvės Laimutė Pangonytė ir Valentina Pašakinskienė

Stažuotė Vokietijoje

2015 m. kovo 2-27 d. vyko Erasmus+ projekto „Besimokančiųjų ir personalo mobilumas profesiniame mokyme", Nr. 2014-1-LT01-KA102-000265, dalyvių stažuotė Vokietijoje. Kartu su VšĮ Telšių RPMC mokiniais stažuotėje dalyvavo ir mūsų centro (R-7 gr.) mokiniai Eglė Driukaitė, Loreta Katinaitė, Gabrielė Grigaitytė ir Andrius Židovainis. Mokiniai atliko praktiką Chemnicz mieste esančioje profesinėje mokykloje F+U gemeinnützige Bildungseinrichtung für Fortbildung und Umschulung Sachsen GmbH.

Stažuotės dalyvių įspūdžiai:

„Visas mėnesis praėjo labai maloniai, išmokom daug naujo. Pirmąsias dvi savaites mokėmės apie kompiuterio sudedamąsias dalis, kaip instaliuoti operacinę sistemą, sutvarkyti interneto kabelius bei laidus, kaip įdiegti serverinę. Kitas dvi savaites mokė dirbti su kompiuterinės grafikos programom Photoshop, Adobe Ilustrator bei programuoti. Užsiėmimai vyko angliškai, mokytojai gerai mokėjo anglų kalbą, susikalbėti nebuvo sunku. Mokiniams, kuriem sunkiau suprasti anglų kalbą, vertėme patys. Savaitgaliais vyko pažintinės ekskursijos į kitus miestus. Važiavome į Leipcigą, Dresdeną, Cvikau, Freibergą. Ten lankėmės muziejuose ir ėjome pasivaikščioti po centrą. Stažuotė buvo labai maloni ir puiki proga pakelti profesinę kvalifikaciją. Labai džiaugiamės važiavę.“

Stažuotės akimirkos:

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema