Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Išvyka į specialiuosius socialinės globos namus „Tremtinių namai“

Gruodžio 19 dieną K-116 grupės mokiniai kartu su profesijos mokytoja Kristina Čemeškaite, vykdydami projektą „Atminties šviesa“, turėjo netradicinę praktinio mokymo pamoką, kuri vyko specialiuosiuose socialinės globos namuose „Tremtinių namai“.

Daugiau kaip dešimtmetį draugaujame su „Tremtinių namai“ gyventojais. Čia atliekame vyrų ir moterų bazinius plaukų kirpimus. Daugelis gyventojų yra garbingo amžiaus ir nori ne tik gražiai atrodyti, bet ir pabendrauti, pasidalinti savo išgyvenimais, tiesiog pabūti bendrystėje su jaunais žmonėmis. Taip Katedros aikštėje susirinkusiam jaunimui kalbėjo ir popiežius Pranciškus: „Kiek garbaus amžiaus vienišų žmonių, neturinčių su kuo pasidalinti, ką išgyvena, ir bijančių, kad grįš praėję laikai. Jūs galite atsiliepti į šiuos iššūkius tiesiog būdami šalia, susitikdami tarpusavyje ir su kitais <...> Prisiminkite praeitį, pakalbinkite senolius – nėra nuobodu kalbėtis su vyresnio amžiaus žmonėmis.“

Išvykos metu mokiniai tobulino praktinius gebėjimus atliekant kirpimus, sušukavimus, taip pat prisiminė bendravimo su klientais ir aptarnavimo kultūros pagrindus. Turėjome pagalbos kitiems patirtis, pamatėme, kad šalia mūsų yra žmonių, kuriems negera, yra dar blogiau negu mums.

Džiaugiamės, kad esame laukiami ir reikalingi!

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema