Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Paslaugų sektoriui trūksta profesionalių specialistų

Šiandieninei darbo rinkai trūksta gerų paslaugų sektoriaus specialistų. Šią tendenciją pastebi ir tokius specialistus rengiančios mokymo institucijos. Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras kasmet sulaukia vis daugiau moksleivių, norinčių įgyti patrauklias specialybes. Pasak centro direktorės Ritos Pečiukaitytės, jaunuolių motyvaciją mokytis didina žinojimas, kad jiems nereikės varstyti darbo biržos durų. Centrą baigę absolventai greitai sulaukia darbo pasiūlymų ar patys imasi individualios veiklos.

Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras – tai moderni mokymo institucija, ruošianti aukštos kvalifikacijos paslaugų sferos specialistus. Šis Centras aprūpintas naujausiomis technologijomis, jame taikomi inovatyvūs mokymo metodai, dirba nuolat tobulėjantys pedagogai. Gavus Europos Sąjungos paramą, centre atnaujinta mokymo bazė, baigiamos renovuoti patalpos. Į Centrą priimami mokiniai, turintys pagrindinį ar vidurinį išsilavinimą. Pastaruoju metu daugėja mokinių, kurie jau yra baigę aukštąsias mokyklas, tačiau dėl įvairių priežasčių negali įsidarbinti ir nori įgyti paklausią specialybę.

Centre siūloma 16 mokymo programų, iš kurių pačios populiariausios – kirpėjo, fotografo, auklės, floristo, higieninės kosmetikos kosmetiko ir kt. Būsimi kirpėjai mokomi visapusiškai pasirūpinti kliento šukuosena, o savo pasirengimą demonstruoja įvairiuose konkursuose, projektuose ir nuolat laimi prizines vietas. Vien šiais metais Lietuvos parodų ir kongresų centre „LITEXPO“ vykusiame Atvirame Lietuvos kirpėjų ir vizažistų čempionate centro kirpėjai įtikinama persvara nugalėjo visus konkurentus (o jų buvo net iš dešimties Lietuvos profesinių mokyklų) ir į centrą parsivežė du pirmos, du antros ir du trečios vietų apdovanojimus. Gerus kirpėjų rezultatus lemia kūrybiškas ir atsakingas požiūris į mokymo procesą, modernių mokymo metodų pasirinkimas, nuolatinis domėjimasis šios specialybės naujovėmis. Puoselėti klientų grožį padeda ne tik kirpėjai, bet ir higieninės kosmetikos kosmetikai. Būsimieji makiažo, manikiūro specialistai taip pat nuolat dalyvauja įvairiuose meistriškumo konkursuose, projektuose (pvz., centro mokinės kūrė makiažą M.A.M.A. apdovanojimų dalyviams) ir stebina savo kūrybiškumu bei kruopštumu. Baigę Centrą šie specialistai yra pasirengę dirbti kosmetikais kosmetikos kabinetuose ir salonuose, kosmetologijos gydyklose, gali būti konsultantais kosmetikos parduotuvėse, užsiimti individualia veikla.

Mokiniai, pasirinkę mokytis fotografo specialybės, įgyja visas Europos Sąjungos reikalavimus atitinkančias profesines kompetencijas: jie išmoksta valdyti skaitmeninę fotografavimo techniką, geba profesionaliai fotografuoti žmones ir įvairius objektus, montuoti fotografinius ar vaizdo filmus, redaguoti fotografijas leidinių redakcijose ir kt. Besimokydami centre mokiniai organizuoja įvairias savo darbų parodas ne tik įvairiose Vilniaus miesto vietose, bet ir visoje šalyje, taip pat bendradarbiauja su kolegomis iš užsienio, nes dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose. Baigę Centrą mokiniai sėkmingai įsidarbina fotostudijose, muziejuose, archyvuose arba užsiima individualia veikla.

Įgyvendinus vieną iš Europos Sąjungos projektų, centre buvo įsteigtas vaikų priežiūros kambarys, skirtas Centre besimokančių mokinių ir darbuotojų vaikams prižiūrėti. Šis kambarys tapo modernia auklių praktinio mokymo baze. Pastebėta, kad galėdamos nuolat dirbti vaikų priežiūros kambaryje būsimos auklės įgyja visas šiai specialybei reikalingas kompetencijas, pasitiki savo žiniomis ir įgūdžiais. O ir nauda abipusė, nes mamos, besinaudojančios šia nemokama paslauga, džiaugiasi metodišku ir profesionaliu vaikų ugdymu bei galimybe mokytis ir kartu būti šalia savo vaiko. Įgijusios reikiamą kvalifikaciją auklės gali dirbti auklėtojų padėjėjomis vaikų darželiuose, taip pat be vargo gauna auklės darbą šeimose, nes vaikų darželių, ypač Vilniuje, trūksta.

Čia paminėtos tik kelios populiariausios centre rengiamos specialybės, tačiau vietą darbo rinkoje sėkmingai randa ir kitų specialybių absolventai. Centras nuolat stebi ir analizuoja darbo rinkos pokyčius, o atsižvelgdamas į juos siūlo vis naujų mokymo programų. Nuo rugsėjo mėn. centre bus pradėti ruošti masažuotojai, poilsio paslaugų agentai, aplinkos ir patalpų priežiūros darbuotojai. Tikimasi, kad visų centre paruoštų specialistų profesinė karjera klostysis sėkmingai.

Šis straipsnis spausdintas žurnale „Less Novelles Estetiques | Lietuva“, Nr. 3(65).
Straipsnį žurnale galite pažiūrėti čia: >>

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema