Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Karjeros dienos (balandžio 30 d., gegužės 10, 15 d.)

2018 m. balandžio 30 d., gegužės 10, 15 d. Vilniaus Tuskulėnų gimnazijos, Vilniaus r. Nemėžio gimnazijos, Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijos mokiniai dalyvavo technologijų užsiėmimuose (karjeros dienų metu) ir susipažino su Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro vykdomomis mokymo programomis, stojimo sąlygomis, apžiūrėjo centro materialinę bazę. Dalyvavo šiose organizuojamose kūrybinėse dirbtuvėse:

2018-04-30 Vilniaus Tuskulėnų gimnazijos – fotografijos, kirpėjo, dailiųjų tekstilės dirbinių, socialinio darbuotojo padėjėjo.

2018-05-10 Vilniaus r. Nemėžio gimnazijos – fotografijos, higieninės kosmetikos, vizualinės reklamos gamintojo, dailiųjų tekstilės dirbinių.

2018-05-15 Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijos – fotografijos, socialinio darbuotojo padėjėjo, dailiųjų tekstilės dirbinių.

Fotografijos užsiėmimus vedė profesijos mokytojas Saulius Sauleika. Jis atėjusius mokinius supažindino su fotografo specialybe, kuri yra labai sudėtinga. Tai menas ir mokslas kartu - kaip menas išreiškia asmeninę viziją, o kaip mokslas priklauso nuo technologijos. Mokiniams detaliai paaiškino, kaip reikia fotografuoti, kokie fotoaparatai yra tinkami, kokybiški.

Kirpėjo užsiėmimus vedė profesijos mokytoja Ilona Kurnevič. Ji mokiniams papasakojo apie higieninę ir profilaktinę plaukų priežiūrą, parodė kasdieninio sušukavimo būdus. Vėliau mokinėms sušukavo plaukus.

Higieninės kosmetikos užsiėmimus vedė profesijos mokytoja Solveiga Tumienė. Ji mokiniams papasakojo apie higieninės kosmetikos procedūras bei pademonstravo, kaip reikia pasidaryti dieninį veido makiažą. Vėliau visos norinčios viešnios galėjo taip pat mėgautis grožio procedūromis.

Dailiųjų tekstilės dirbinių užsiėmimus vedė profesijos mokytoja Valentina Pašakinskienė. Ji mokiniams papasakojo apie sapnų gaudyklės pynimo technologiją, gamybą bei dekoraciją. Vėliau patys mokiniai pasigamino pakabukus, sapnų gaudykles.

Dailiųjų odos dirbinių užsiėmimus vedė profesijos mokytoja Kristina Uginčienė. Ji mokiniams papasakojo apie odos dekoravimo ir komponavimo technikas, medžiagų savybes, jų paskirtį bei pritaikymą. Taip pat supažindino su įrankiais, kurie reikalingi atliekant tam tikrą gaminį. Vėliau mokiniai bei juos lydintys mokytojai galėjo pasigaminti raktams pakabučius.

Vizualinės reklamos gamintojo užsiėmimus vedė profesijos mokytoja Dovilė Pociūtė. Ji mokinius susipažino su kaligrafijos meno įrankiais. Detaliai paaiškino, kaip pasigaminti įrankį „Cola pen“ bei kaip dirbti su šiuo įrankiu.

Socialinio darbuotojo padėjėjo užsiėmimus vedė profesijos mokytoja Gitana Baranskienė. Ji mokinius supažindino su socialinio darbuotojo padėjėjo specialybe, teikiamomis slaugomo asmens priežiūros paslaugomis ir pademonstravo, kaip reikia perkelti slaugomą asmenį iš lovos į vežimėlį, naudojant pagalbines priemones. Vėliau visi mokiniai patys tai išbandė.

Mokiniams šie užsiėmimai labai patiko, tad visi džiaugsmingai, nuoširdžiai bei kruopščiai dirbo.

Smagu, kad atlikti kūrybiniai darbai pradžiugino mažuosius kūrėjus.

G.Baranskienė, R. Talačkienė, S. Sauleika, I. Kurnevič, V.Pašakinskienė, K. Uginčienė, V. Sinkevičienė, D. Pociūtė

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema