Informacija dėl COVID-19
DĖL MOKYMO PROCESO ORGANIZAVIMO NUO 2021 SAUSIO 25 DIENOS
Dėl mokymo proceso organizavimo nuo 2021 sausio 25 dienos >>>
Nuo 2020 metų gruodžio mėnesio 16 dienos iki 2021 metų sausio mėnesio 31 dienos skelbiamas karantinas.
DĖL DARBO TVARKOS CENTRE KARANTINO METU>>>
Su COVID-19 susiję ribojimai>>>
Įsakymas dėl Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro darbo organizavimo nuo groudžio 9 d. >>>
Naujausia informacija apie su COVID-19 susijusius ribojimus>>>
Įsakymas dėl Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro darbo organizavimo mokinių rudens atostogų metu
Susipažinti galite čia>>>
Įsakymas dėl Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro bendrabučio veiklos organizavimo
Susipažinti galite čia>>>
Ką daryti, jei susirgote jūs, jūsų vaikas ar įstaigos mokinys ar darbuotojas.
Pamokos centro kieme
Gerbiami mokyklų vadovai, mokytojai, mokiniai, jų tėvai, visi didelės švietimo bendruomenės nariai,
Nuoširdžiai dėkoju Jums, visai švietimo bendruomenei už mokyklų pasirengimą naujiems mokslo metams, sklandų jų startą, lyderystę, bendruomenės sutelktumą ir operatyvius sprendimus nustačius COVID-19 atvejus. Kiekviena mokykla, kiekvienas mokyklos vadovas, atsižvelgdamas į bendras rekomendacijas, pertvarkė įprastą mokyklos darbą. Mokinių klasėms priskirti kabinetai, atverti atsarginiai išėjimai, kitaip suplanuoti bendri renginiai. Dėl tinkamo srautų valdymo kai kuriose mokyklose ugdymas organizuojamas derinant mokymą mokykloje su nuotoliniu mokymu ar daliai klasių pradedant pamokas vėlesniu nei įprasta metu. Daugiausia pasikeitimų pajuto didelės mokyklos, kur net menkiausi judėjimo apribojimai pareikalauja didesnių administracijos, mokytojų ir mokinių pastangų.
Labai svarbu, kad bendruomenėse visi suprastų organizacinių pokyčių reikalingumą. Jie atlikti todėl, kad galėtume labiau saugoti vieni kitus: mokinius, mokytojus, visus darbuotojus ir mokyklose susitinkančiųjų šeimas.
Suprantama, norisi gyventi laisvai ir įprastai, todėl pokyčiai kelia tam tikrų nepatogumų. Bendraudami su mokyklų vadovais, girdime jūsų lūkesčius, pasiūlymus. Atsižvelgus į juos, taip pat į pandeminę situaciją, rekomendacijos gali būti koreguojamos.
Pasibaigusi vasara į mokyklas sukvietė daugiau kaip 323 tūkst. mokinių. Matome situacijas, kai mokyklose nustatomi COVID-19 atvejai. Dėkoju mokyklų vadovams, mokyklų steigėjams - savivaldybių atstovams, kurie susidūrę su infekcijos atvejais, veikė sutelktai ir operatyviai, kartu priėmė sprendimus, operatyviai įtraukė ir informavo tėvus. Sėkmingas algoritmo taikymas yra puikus pavyzdys, kaip galima užkirsti kelią pandemijai ugdymo įstaigose.
Esame informavę mokyklas apie svarbiausius pirminius veiksmus nustačius ar įtarus COVID-19 susirgimo atvejį. Juos ir kitus veiksmus su mokyklomis artimiausiu metu taip pat aptars Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai.
Kaip niekada svarbus mokyklos ir šeimos ryšys – tėvų pagalba ir atsakingas požiūris. Todėl kviečiu visus mokyklų bendruomenių narius laikytis mokyklose įvestų naujų taisyklių ir rekomendacijų. Jei mokykloje sutarta, kad mokiniai bendrose erdvėse dėvi kaukes ar kitas apsaugines veido priemones -– pasirūpinkime, kad vaikai jas turėtų, padrąsinkime jas dėvėti. Jei mokyklos lauko teritorija nėra aptverta ir mokykla negali užtikrinti saugaus mokinių poilsio pertraukų metu lauke, padėkime mokyklai pasirūpinti mūsų vaikų saugumu ir poilsiu mokyklos viduje ir priminkime vaikams, kad jie neturėtų pertraukos metu palikti mokyklos lauko teritorijos, kai tai nėra būtina. Mokykla bus pajėgi sėkmingai tvarkytis su pandemijos iššūkiais tik tada, jei šeimos pritars mokyklos taisyklėms, jų laikysis ir bendradarbiaus su mokyklos administracija ir mokytojais, jei stebės vaikų sveikatą ir nerizikuos leisti į pamokas sergančiųjų.
Ar apsaugosime vienas kitą, labai priklauso nuo kiekvieno mūsų. Todėl kviečiu mokyklų bendruomenių narius visus sunkumus ir iššūkius įveikti dirbant kartu.
Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius
VILNIAUS PASLAUGŲ VERSLO PROFESINIO MOKYMO CENTRO BENDRUOMENEI
DIREKTORĖS ĮPAREIGOJIMAS
Vadovaudamasi LR Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo
2020m. rugpjūčio 31 d. sprendimu
Įpareigoju:
- Centro darbuotojai gali dirbti savo darbo vietoje tik neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių ( pvz. karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.)
- Kontaktinėse pamokose gali dalyvauti mokiniai neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių ( pvz. karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.)
Darbuotojai, mokiniai , kuriems pasireiškia ūmūs viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai ( pvz. karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) nedelsiant privalo vykti namo. Mokiniai privalo apie tai informuoti grupės auklėtoją, darbuotojai savo tiesioginį vadovą. Jiems rekomenduojama konsultuotis Karštąja koronoviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai.
Grupės vadovas mėnesio pabaigoje direktorei pristato sąrašą mokinių kuriems rekomenduoja pateisinti praleistas valandas.
Sužinojus apie asmeniui (mūsų centre) nustatytą COVID-19 ligą, arba centro vadovams gavus informaciją apie vienam iš centro mokinių ar darbuotojų nustatytą COVID-19 ligą , direktorė informuos Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Bendradarbiaujant bus nustatyti sąlytį turėję asmenys, jiems bus taikoma 14 dienų izoliacija.
3. Įpareigoju vyresnius nei 6 metų amžiaus centro lankytojus dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones ( veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones). Nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių ( veido kaukių, respiratorių ir kitų priemonių) leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei.
Atkreipiame švietimo įstaigų ir jų steigėjų dėmesį į Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas žmonėms, kurie neseniai grįžo iš šalių, kur nustatytas koronaviruso protrūkis, 14 dienų nuo išvykimo iš šių šalių dienos likti namuose ir stebėti savo sveikatą.
Šalių sąrašas: Kinija, Šiaurės Italija (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionai), Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras.
Prašome švietimo įstaigų leisti darbuotojams bei mokiniams, studentams, jei jie pastaruoju metu grįžo iš minėtų šalių, nesilankyti švietimo įstaigoje, sudaryti sąlygas mokytis nuotoliniu būdu, savarankiškai, o darbuotojams – dirbti nuotoliniu būdu. Sprendimus, atsižvelgdamas į konkrečią situaciją, gali priimti įstaigos vadovas.
Ar mokiniai, neseniai grįžę iš šalių, kur nustatytas koronaviruso protrūkis, gali lankyti mokyklą? Ar nekelia pavojaus aplinkiniams?
Kas prižiūrės vaikus, kurie nelankys mokyklos arba darželio ir 14 dienų stebės savo sveikatą?
Ar mokytojai, atostogavę šalyse, kuriose fiksuotas virusas, gali neimti nedarbingumo, o dirbti nuotoliniu būdu?
Kokių profilaktikos priemonių turi laikytis ugdymo įstaigos bendruomenė, kad būtų išvengta viruso?
Ar švietimo įstaigos gali rengti renginius, šventes?
Kaip elgtis dėl sporto renginių?
Kaip elgtis dėl tarptautinių mainų programų?
-
Svarbiausia, patikrinta ir oficiali informacija apie koronavirusą Lietuvoje
-
Dažniausiai užduodami klausimai dėl naujojo koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams
Straipsnio šaltinis>>